Dükkan Açmaya Sayılı Haftalar Kala.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Şunu diyeyim, ben bir dönem elektrikçi'de çalıştım, çalıştığım dükkan her şeyi yapıyordu neredeyse.
Sıfır inşaat yapılıyor, elektriği bunda, telefonu bunda, televizyonu bunda, diyafonu bunda.
Hatta güvenlik kamera kablolarını bile çekiyordu, kamera ve kayıt cihazını da anlaştığı dükkandan alıp kuruyordu.

Ben de herkesin kendi işini yapmasından yanayım ama piyasa öyle bir halde ki, sürekli gelir getirmek zorundasınız dükkanı döndürmek için. :bilmiyom

Mesela hemen ilerimizde televizyoncu var, yılların esnafıdır, o da uydu & tv işinden parasını kazanıyor hala. Hiç öyle güvenlik kamera, pc işine falan girmedi.
Benim çalıştığım dükkan en ucuz kabloyu kullanırken, o televizyoncuda en kalite kabloyu bulabiliyordunuz. Ki bir dönem digitürk bayiliği de yapmış birisi.
TV'inden parça çalmaz, uyanıklık yapmaz, verdiğin TV'yi tamir eder veya edilemeyecek durumdaysa onu söyler.
Ki bu bahsettiğim abimiz tee 90'ların sonunda dükkanını açmış bir abimiz. O zaman bizim buralar dutluktu neredeyse, haliyle bölgenin esnafı konumuna geldi.
Ama işinde iyi olmasının da bunda payı var. Üçkağıtçı olsa bu kadar nam salamazdı.:bilmiyom

adem hoca boşuna demiyor hakkınız neyse hakkıyla isteyin diye.Allah dürüstçe çalışanın , hakkıyla uğraşanın karlışığını fazlasıyla versin inş.

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Şunu diyeyim, ben bir dönem elektrikçi'de çalıştım, çalıştığım dükkan her şeyi yapıyordu neredeyse.
Sıfır inşaat yapılıyor, elektriği bunda, telefonu bunda, televizyonu bunda, diyafonu bunda.
Hatta güvenlik kamera kablolarını bile çekiyordu, kamera ve kayıt cihazını da anlaştığı dükkandan alıp kuruyordu.

Ben de herkesin kendi işini yapmasından yanayım ama piyasa öyle bir halde ki, sürekli gelir getirmek zorundasınız dükkanı döndürmek için. :bilmiyom

Mesela hemen ilerimizde televizyoncu var, yılların esnafıdır, o da uydu & tv işinden parasını kazanıyor hala. Hiç öyle güvenlik kamera, pc işine falan girmedi.
Benim çalıştığım dükkan en ucuz kabloyu kullanırken, o televizyoncuda en kalite kabloyu bulabiliyordunuz. Ki bir dönem digitürk bayiliği de yapmış birisi.
TV'inden parça çalmaz, uyanıklık yapmaz, verdiğin TV'yi tamir eder veya edilemeyecek durumdaysa onu söyler.
Ki bu bahsettiğim abimiz tee 90'ların sonunda dükkanını açmış bir abimiz. O zaman bizim buralar dutluktu neredeyse, haliyle bölgenin esnafı konumuna geldi.
Ama işinde iyi olmasının da bunda payı var. Üçkağıtçı olsa bu kadar nam salamazdı.:bilmiyom
Tmm hocam uydu ve güvenlik kamerası işini es gecelim

Bu arkadas oem satacak ve format atıp modem kuracak vs sizce bu dükkan dönermi

Sizin açtıgınız konudan örnek vereyim gtx 1660 ekran kartı alıcaksınız bu arkadas yılların esnafı sizin orada ama 100 lira pahalı satıyor alırmısınız sizin mahallenin esnafı diye

Yoksa internetten mi alırsınız bir seri den yüzlerce kart alıp alacagı tedarikciden sallıyorum %40 olan iskontosu nu %50 ye yükseltip kartın adetini 100tl ucuza getirip

Sizin mahallenin esnafı 1500tl ye satacak 100 lira kazanacak
İnternet sitesi 1400 tl ye satacak 100lira kalacak

Hangisini alırsınız?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Sizin açtıgınız konudan örnek vereyim gtx 1660 ekran kartı alıcaksınız bu arkadas yılların esnafı sizin orada ama 100 lira pahalı satıyor alırmısınız sizin mahallenin esnafı diye

Yoksa internetten mi alırsınız bir seri den yüzlerce kart alıp alacagı tedarikciden sallıyorum %40 olan iskontosu nu %50 ye yükseltip kartın adetini 100tl ucuza getirip

Hangisini alırsınız?
Ben de sizinle aynı düşüncedeyim, siz dediğimi yanlış anlamışsınız. Elinden geldiği müddetçe yapabilir tabi, fakat iş sayısı arttıkça gereken ekipman sayısı da artıyor. Ne kadar sermayesi var bilmiyoruz bile. Uydu işi için şunlar lazım, uydu bulucu & darbeli matkap & anahtar ve tornavida. Matkabı olmadan anten takamaz, uydu bulucu olmadan yönü ayarlayamaz.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

Hangisini alırsınız?
ben almam almıyorumda evimizdeki ampülü dahil internet ten alıyorum.Arkadaşlar dalga geçiyordu yakında donu da internet ten mi alacaksın diye.? şimdi evlilik aşamasında lar gelip soruyorlar şunu nerden bunu nasıl alalım diye .
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Ben de sizinle aynı düşüncedeyim, siz dediğimi yanlış anlamışsınız. Elinden geldiği müddetçe yapabilir tabi, fakat iş sayısı arttıkça gereken ekipman sayısı da artıyor. Ne kadar sermayesi var bilmiyoruz bile. Uydu işi için şunlar lazım, uydu bulucu & darbeli matkap & anahtar ve tornavida. Matkabı olmadan anten takamaz, uydu bulucu olmadan yönü ayarlayamaz.

uydu işide zor hocam bolca pratik gerekli.

Bende analog bulucu var.Eşe dosta gittim birkaç kez kolay olan yerler olduğu kadar çok zor açısı tutan yerler oluyor , önünde yeşillik ağaç çıkıyor, duvar dübel tutmuyor falan zor işler.Birde artık merkezi sistemler çok arttı .Etrafta anten takan bile görmüyorum artık .50 haneye tek anten takıyorlar eskiden 50 müşteri demekti.

Son düzenleme:
Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Henüz Bişey Net olarak belli Değil Bu adam çok zengin bir adam türkiyenin sayılı zenginlerinden Adam diyorki

Dükkan Benden

Parça Benden

Ay sonu Harçlık verirsiniz

Şimdi Gelelim Bana

Her Türlü Bilgisayar Genel Bakım+Format+Satışı Yaparım

İphone Telefonların Bakım Onarım İşini Yaparım

Tablet Bilgisayarların Bakım Onarım Satışını Yaparım

Ağ Ve Network Kurulumu Yaparım

Kamera İşinden Az çok anlıyorum onuda diğer arkadaşla birlikte biraz tecrübe kazanarak yaparım.

Önemli Olan Şey YA ALLAH Demek Bizim burda yeni telefoncu açtı Adam Müşteri Toplamak için Piyasa Altında Çok Cüzi Kar Ederek iş yapıyor Yaptığı işin arkasında geçen müşteriye ürün satmış şu telefonların arkasına yapışan anahtarlığa benzer kırılmış müşteri hatası geldi kadın suçluyor kırıldı adam dediki abla canın sağolsun ama bu kullanıcı hatası ben kimseyi kıramam değiştireyim parasız değiştirdi.

1 hafta önce s7 Edge anakartı taktı bir müşterime (Yurt Dışı) Müşterimde çok şikayet etti isyan yok donuyor yok kapanıyor bahane yani adam dediki getir koray telefonu al paranı geriye.

İşte bende bu adam gibi olmayı hedefliyorum

Yaptığım işin arkasında olacam

Sattığım ürünün arkasında olacam

5 10 Tl İçin kimseyi kırmayacam.

İnternet alışverişlerinde bende girerim N11 gitti gidiyor Hepsi burada da dükkan açmak zor değil ordanda dürüst bir şekilde ürünüm neyse koyar açıklamasını yazar ordanda paramı kazanırım.

Uydu işleri Ve Diğer X işler için teraspy teraspy F fikoloji A Adem Helvacı Umut Barış Umut Barış Destek alırım yardımcı olursanız olmasanızda Canınız sağolsun.

https://tavsiyeforumu.com/konu/koro-96-kimdir.4041/ Bu konuda ben kendimi Tanıtmıştım.

İş Hayatım hep sorunlu sıkıntılı geçti https://tavsiyeforumu.com/konu/baki...ktasim-ve-komsu-kizi.6539/page-13#post-139983 Bu kız Sizce Direkt olarak Neden Bana RED verdi Eski iş yerimdekilerle Papazım Diye insanlarda iki taraflı sorgulama yok Herzaman Tek Taraflılar.

Vel Hasıl özetle Ben İŞÇİ Olarak Çalışmaktan bıktım Daha önceden bazı iş yerlerinde Adam dövdüğüm bile oldu patrona kafa tuttuğum bile oldu çünkü Kimse Kusura bakmasın ama İşverenler Nankörler VE kendilerini Çok Ama çok UYANIK Zannetmekte Ve insanları ENAYİ Yerine koymakta Bir Numaralar.Az para Çok İş Bizim şuan Eczacının Yaptığı Gibi Bir Hamle Bekliyorum Zaten Ben kendi Kendime Söz vermişim HAKKIMI Yiyenin Alnını Keleşlerim.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Bu bana gelmez sevgili koray,keleşle-meleşle alakam olmaz :)
Emmim Keleşlerim Derken Vurup Öldürmek Anlamında Değil ben yolda yürürken HAMAM Böceğinin yanımdan geçip üstüne basmayan adamım niye basıyım zararı yok Bana.:ok

Hak Yemek Moda Olmuş Bu Hak Yeme işi ile ilgili zaten Avukatlarımla Görüştüm %99 Alırsın Dediler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Arkadaşlar Henüz Bişey Net olarak belli Değil Bu adam çok zengin bir adam türkiyenin sayılı zenginlerinden Adam diyorki
Dükkan Benden
Parça Benden
Şimdi Gelelim Bana
biz hep sende olduğumuz için, "bu işe girme" modundayız... Bedava peynir, fare kapanında olur Koray...

Bu devirde, her şey benden sen çalış kazan, bana atarsın üç beş bir şeyler diyen birisine güven olmaz... Vazgeç!!!

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Red değil Ret
Alnını keleşlerim değil Alnını karışlarım
Kar değil Kâr
türkiye değil Türkiye
Vel Hasıl değil Velhasıl
Olacam değil Olacağım

Noktalama, İmla, Büyük harf küçük harf uyumları vs vs

Bunlara o kadar takılıp kalıyorum ki ana konu neydi odaklanamıyorum.

Klavye hatası olur anlarım, Yazım hatası olur anlarım zira hepimiz yapıyoruz ama Koray seninki başka bir şey, Facia niteliğinde neredeyse :)

Biraz daha dikkat lütfen. :)

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Red değil Ret
Kar değil Kâr
türkiye değil Türkiye
Vel Hasıl değil Velhasıl
Olacam değil Olacağım

Klavye hatası olur anlarım, Yazım hatası olur anlarım zira hepimiz yapıyoruz ama Koray seninki başka bir şey, Facia niteliğinde neredeyse :)

Daha önce bu konuda Koray'ı dikkate davet etmiştim, işe yaramadı maalesef... Bu uyarı da, nafile olabilir hocam... ?

:saskin

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
biz hep sende olduğumuz için, "bu işe girme" modundayız... Bedava peynir, fare kapanında olur Koray...

Bu devirde, her şey benden sen çalış kazan, bana atarsın üç beş bir şeyler diyen birisine güven olmaz... Vazgeç!!!
Bu Dediğini Düşüneceğim.

Red değil Ret
Kar değil Kâr
türkiye değil Türkiye
Vel Hasıl değil Velhasıl
Olacam değil Olacağım

:hihi:hihi:hihi Aynen Abi ya Doğrusun Elim Sesli Mesaja Alıştı Forumda olsa Gene Sesli mesaj Atardım emin olabilirsin.:haha:haha:haha

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Ne kadar istiyor ay sonu harçlık olarak? Ayrıca bu işler sözle olmaz, sözleşme yapmak gerekir. Bunu da iyi bir avukatla halletmek gerekir diye düşünüyorum.
Adamın seni taklaya getirmeyeceğini, vurmayacağını nereden bilebilirsin ki? :hihi

Benim tahminim şu, bu adam işi kuracak, bir kaç senete de sizi ortak edecek; sonra da seve seve çalıştıracak yanınızda. :coskun

Cebinde birikmişin varsa git kendi işini kur, hele ki bu devirde hiç bulaşma böyle kişilere.

Şu adama bulaşmaktansa, cebindeki parayla kendi işini kurup iflas et daha iyi, en azından tecrüben olur.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ne kadar istiyor ay sonu harçlık olarak? Ayrıca bu işler sözle olmaz, sözleşme yapmak gerekir. Bunu da iyi bir avukatla halletmek gerekir diye düşünüyorum.
Adamın seni taklaya getirmeyeceğini, vurmayacağını nereden bilebilirsin ki? :hihi

Benim tahminim şu, bu adam işi kuracak, bir kaç senete de sizi ortak edecek; sonra da seve seve çalıştıracak yanınızda. :coskun

Cebinde birikmişin varsa git kendi işini kur, hele ki bu devirde hiç bulaşma böyle kişilere.

Şu adama bulaşmaktansa, cebindeki parayla kendi işini kurup iflas et daha iyi, en azından tecrüben olur.
Buda mantıklı Tabiki.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt