Dolar xx TL Üzeri oldu yakıt fiyatları da yükselişte TL eridi.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Memur maaşlarını kuşa dönderdiler.
iş ve maaş garantisi hariç cazibesi kalmadı.

çoğu memur 4500tl civarı maaş alıyor
(hemşire,polis vss hariç)
yol parası,yemek,giyim derken asgari ücrete denk geliyor.
Memurların arasındada hep var olan uçurumlar mevcut, x kurumda y memuru 15 birim maaş alırken, z kurumundaki t memuru 7 alabiliyor. Hatta x kurumundaki işe 3-4 günde bir gidip el ense çalışırken, z kurumundakinin anasından emdiği süt burnundan gelebiliyor. Bu eşitsizliği giderecek gerçek bir liderdir diye düşünüyorum ama uğraşmazlar böyle işlerle. Kolay olanı yandaşı x kurumuna doldurmak yada yeni x kurumları açmak!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Memurların arasındada hep var olan uçurumlar mevcut, x kurumda y memuru 15 birim maaş alırken, z kurumundaki t memuru 7 alabiliyor. Hatta x kurumundaki işe 3-4 günde bir gidip el ense çalışırken, z kurumundakinin anasından emdiği süt burnundan gelebiliyor. Bu eşitsizliği giderecek gerçek bir liderdir diye düşünüyorum ama uğraşmazlar böyle işlerle. Kolay olanı yandaşı x kurumuna doldurmak yada yeni x kurumları açmak!
Memur sayısının azalması lazım.
Bir sonraki seçimde 657 değişebilir bence.

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
Beyler 2003 gibiydi Reis bey ne demişti;Hedef 1 Dolar=1Lira
kendileri bunu ayan-beyan TV ler den söylemişti,Dolar da o zaman 1,6 gibiydi !!

Şimdi 1 Dolar=9 Lira
ve halamı bunlar "iyi günlerimiz" pek merak ediyorum doğrusu??

>Para basılıyor(karşılıksız)bu kesin artık
>Dışarı dan yüksek Faizle bir şekilde birilerin den(aslında bu da RESMİ)para da alınıyor

Not;"Devlet Memurları" demiş birisi,yaw taa Osmanlı İmp. devrinden beri yaklaşık son
150/200 yıldır hep bu kesim ve bir takım nakit işleri için bu devlet Bankerler dahil
veya şu meşhur Yahudi Bankerleri de dahil dir buna ki en çok bunlar para satıyordu
Osmanlı Hazinesine! daha sonra İngiliz/Fransız v.s yerlerden de yüksek Faizle para almıştık!

Zaten Osmanlı da bu parasızlık nedeniyle bildiğiniz şeylerin hepsini kaybetti!
dolayısıyla "nakit" yoksa,dönemezsin! biz de dönemediğimiz battık gibi olduk

Ama bu herifler ne o zaman ne de bu zaman bu ülkeyi tam batırmazlar,kimse merak etmesin
ayrıca niye batırsınlar yaw???
Çok tatlı para kazanıyorlar bir şekilde!

kıç kadar Yunanı bile devasa borçları olduğu halde bir kalem de 100milyar Avrosunu sildiler!
yetmedi,daha sonra yaklaşık 90milyar borç yine silindi
ama hesab da bunların adı "yapılandırma/iyileştirme" falan-filan oldu

Almanya zaten patron olduğu için ilk borcu kendisi çizdi!
ikinci defa da yine Almanya "hallederiz" dedi onu da sildiler!

Biz ve bizim gibi bir sürü ülke var bu dünyada adeta "batık"
hiç birisini batırmazlar resmen,ama ciddi süründürürler!
Çünkü para babaları(filimdeki esas oğlan budur)hiç bir zaman böyle devasa tatlı
paraların kazandığı bir başka sektör bulamazlar!

Savaşlar v.s bunları hikaye
asıl dertleri para satıp para kazanmaktır,yoksa herkesi silerlerse kime ne satacaklar yaw:haha

Siyasilere siz bakmayın,ona sallarlar buna sallarlar v.s onlar da zaten bunu istiyorlar
yani manzara çakılmasın diye! ama asıl malı götüren de onlar oluyor

Başkan hep sallıyor ona buna,valla iyi yapıyor,millet de çok güzel yiyor nasılsa
sonra Başkan Trump ile "kanka" imiş bizim başkan! evet aynen öyle,kim güzel
sallıyorsa onunla kanka olur bu herifler!

K.Kore Lideri de çok salladı onunla da kanka olmuştu,Mr.Trump ve herifin taa ayağına kadar da gitti
sonra da bu oğlan iyi çocukmuş dedi yaw!!

ülen bu dünyanın çivisi çok fena çıktı,kıyamet alametleri diyorlar işte aynen bunun ayak sesleri!

Bizim başkan yarın zaten yolcu,iyi de gelecek başkan da bir başka sallamacı olacak!
önümüzdeki yılda seçim tartışmaları ile geçecek! "vatandaşın hali nicedir" diye kimse
kafa yormayacak,zaten millet de bir tuhaf biz de,hak ettiğimiz gibi yönetiliyoruz
şimdi kimse çıkıp ona buna sallamasın yaw,biz buyuz işte

Ben şimdi Amerikaya/Batıya kim daha kuvvetli sallayacak onun peşindeyim,şimdilik kimseleri
göremiyorum ama bakalım hayırlısı,yoksa ben yine bizim bu Başkan derim başkasını tanımam valla
Bana "çalışan" Başkan değil acaip sallayan Başkan lazım,çünkü biz sallayan adamı acaip seviyoruz yaw:hihi

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Memur maaşlarını kuşa dönderdiler.
iş ve maaş garantisi hariç cazibesi kalmadı.

çoğu memur 4500tl civarı maaş alıyor
(hemşire,polis vss hariç)
yol parası,yemek,giyim derken asgari ücrete denk geliyor.
Ben asgari ücrete memur olmaya razıyım. Eminim benim gibi düşünen de bir çok insan vardır...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Ben asgari ücrete memur olmaya razıyım. Eminim benim gibi düşünen de bir çok insan vardır...
Memurluk bitti, bitmeli de, ihtiyaç kadar kadro olmalı sadece.
E devlet'i geliştir, bir çok devlet dairesine gerek kalmaz.
Kalmayacağı gibi, tüketim de azalır, para içeride kalır.

Sadece tüketim ile bir yere kadar işte.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Memurluk bitti, bitmeli de, ihtiyaç kadar kadro olmalı sadece.
E devlet'i geliştir, bir çok devlet dairesine gerek kalmaz.
Kalmayacağı gibi, tüketim de azalır, para içeride kalır.

Sadece tüketim ile bir yere kadar işte.
Yapma Umut Allah aşkına, Dün Apostilli evrak lazım oldu. Başvuru için kuruma gittik 5dk hallettik.
Aynı evrağa başvuran 22-23 yaşlanlarında 3 genç arkadaş vardı.

Evrağa isim, soyisim, adres, tc no vb bilgilerini yazamadılar.

Ülkemizin gerçeklerini görmek lazım.

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Valla $ 15-20 TL olsun ben €-$ artmasına artık üzülmüyorum iyi oluyor herkesin iyice bi burnu sürtsün

Şöyle fabrikalar kapansın kuru ekmeğe muhtaç olsunlar aç kalmaları sürünmeleri lazım sanki

Bizim millet aç kalınca kafası çalışıyor 2023'de AKP kazansın R.T.E C.B olsun iyi yönetiyor çünkü.

Karnın aç kalınca değil karnın tok iken iktidar değiştireceksin adam çıkmış 20 yıl oy verdim

2023'de oy vermem diyor 20,yıl aklın nerdeydi R.T.E ne istediyse verdiniz Başkanlığı altın tepside sundunuz.

Yaşadığın ülkeyi yönetecek adamı seçerken duygusal olmayacaksın tatlı söze pembe yalanlara inanmayacaksın

Herkesin namazı'da ibadeti'de dini'de kendine birisi senin kutsalını siyasete katıyorsa onunla hiç işin olmayacak...

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Çok fuzuli işler var. Makam araçları gereksiz oturup güya görev yapan çalışan tipler daha bir çok şey.
Çok israf var... Say say bitmez.. Adam işten anlamıyor torpille işin başına getirilmiş.. İşten anlayana da; gıcık olduğum bir sorudur "peki biz sizi niçin alalım?" Torpil torpil torpil dayı hala amca dayı........ Ve bu hangi parti gelirse gelsin değişmeyecek.. Tek bir nebze beğendiğim kura ile seçiyorlar bazı alımları.. Ama her yerde geçerli değil..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Yapma Umut Allah aşkına, Dün Apostilli evrak lazım oldu. Başvuru için kuruma gittik 5dk hallettik.
Aynı evrağa başvuran 22-23 yaşlanlarında 3 genç arkadaş vardı.

Evrağa isim, soyisim, adres, tc no vb bilgilerini yazamadılar.

Ülkemizin gerçeklerini görmek lazım.
Çok kadro verildi sorun o. :hihi
Sanayi lazım bize. :deli1

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
Maalesef kötü olan Kötü kalır, gelişmiş belli bir medeni seviyeye ulaşmış Dünya devletlerine bakıyorum hepsi o kadar cok savaş geçirmiş ki ama yılmamışlar ve birbirlerinden çalmayıp ellerine ne geçerse hazineye atmışlar şimdi onların meyvesini yiyorlar :).

Ben bu medeniyet - gelişmiş toplumun genetik olduğu kanaatindeyim artık, yani bakıyorum uğraşılan şeylerin hiç bir anlamı ve topluma yararı yok

E halk da basiretsiz olunca yöneticisi de basiretsiz oluyor.

Hele o imam hacı hoca takımı hepsini süreceksin. İmam hatip açmak nedir lan ?. Oradan mezun çocuk ne işe yarar... rant uğruna her yere camii diktiler her here üniversite yaptılar. Hakkari bunun en güzel örneği öğrenciler ders görürken dışarıda çatışma oluyor hahahaha.

Yazık...
Durmak yok yola devam.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
Maalesef kötü olan Kötü kalır, gelişmiş belli bir medeni seviyeye ulaşmış Dünya devletlerine bakıyorum hepsi o kadar cok savaş geçirmiş ki ama yılmamışlar ve birbirlerinden çalmayıp ellerine ne geçerse hazineye atmışlar şimdi onların meyvesini yiyorlar :).

Ben bu medeniyet - gelişmiş toplumun genetik olduğu kanaatindeyim artık, yani bakıyorum uğraşılan şeylerin hiç bir anlamı ve topluma yararı yok

E halk da basiretsiz olunca yöneticisi de basiretsiz oluyor.

Hele o imam hacı hoca takımı hepsini süreceksin. İmam hatip açmak nedir lan ?. Oradan mezun çocuk ne işe yarar... rant uğruna her yere camii diktiler her here üniversite yaptılar. Hakkari bunun en güzel örneği öğrenciler ders görürken dışarıda çatışma oluyor hahahaha.

Yazık...
Durmak yok yola devam.
:hihi

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri