Doğalgazlı Hermetik Şofben kullananlardan tavsiye bekliyorum.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Teşekkür ederim. Bakalım yarın ne diyecekler ona göre Demirdöküm 14lük olanını alırım artık. 1 aydır doğru düzgün sıcak su alamıyoruz.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Vaillant dd yi satın aldı .Babamların protherm (dd imalatı) arızalanınca dd nin şofbenini aldım bire bir herşeyi aynı . Parça lazım olur diye protherm i atmadım ardiyede duruyor

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bizim ECA şofben şimdi de LT arızası verdi ayarlanan sıcaklıktan üst seviyelere çıkıyor. Bunun arızası nedir bilen var mı acaba? Servis gelip gidip sürekli başka yerlerini kurcalıyor. Şofben 10 yıllık yoksa değiştirmek mi gerekir artık?

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,055
Bizim ECA şofben şimdi de LT arızası verdi ayarlanan sıcaklıktan üst seviyelere çıkıyor. Bunun arızası nedir bilen var mı acaba? Servis gelip gidip sürekli başka yerlerini kurcalıyor. Şofben 10 yıllık yoksa değiştirmek mi gerekir artık?

Lt.png

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514

Lt.png

Teşekkür ederim. Servis geldiğinde suyu açıp bu parçayı gözle kontrol ediyor, arıza olmadığına kanaat getirip başka yerlerine bakıp gidiyor. Artık bıktım, işlerine karışıyor gibi olur diye bir şey dememiştim yarın geldiklerinde söyleyeceğim. Muhtemelen bu parça arızalı. NTC de olabilir diyenler var. Suyu açınca da bazen hiç tepki vermiyor. 3 yıldır bu arızadan çekiyoruz.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Servis şofbeni alıp götürdü atölyede bakılacakmış. Bir kireçlenmiş diyor, bir su akış türbini bozuk diyor, banyoya giden hatta sorun varmış ama basınç iyiymiş. Borular yeni ne sorunu olacak? Kaç sene sorun olmamış. Kısacası servis hizmeti beni memnun etmedi. Elin evindesin çırağını da azarlayıp durması hoş olmadı ayrıca. 1 ay içinde 3. gelişleri tek kuruş servis ücreti vermem.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,055
Servis şofbeni alıp götürdü atölyede bakılacakmış. Bir kireçlenmiş diyor, bir su akış türbini bozuk diyor, banyoya giden hatta sorun varmış ama basınç iyiymiş. Borular yeni ne sorunu olacak? Kaç sene sorun olmamış. Kısacası servis hizmeti beni memnun etmedi. Elin evindesin çırağını da azarlayıp durması hoş olmadı ayrıca. 1 ay içinde 3. gelişleri tek kuruş servis ücreti vermem.

Aşırı ısınma sorunu yaratacak parça ? + temizilk ?

banyoya giden hatta sorun varmış ama basınç iyiymiş.

Şohbenin sıcak su çıkışına musluk bağlasın lcd ekrandan LT arıza kodu gitmiyorsa borulardan değil .

LT Kodunu fabrika servis baş ustasına sorsun çözümü hakkında bilğiler alsın .

Tahminim
LT kodu anlamı : Limit Termostat olabilir baş harflari

Şohben ve kombi arasındaki ilişkisi diyelim . ( benzer parça LT limit termostat )

Doğal gazlı şofbeniniz soğuk su veriyorsa , sıcak su vermiyorsa .

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Aşırı ısınma sorunu yaratacak parça ? + temizilk ?

banyoya giden hatta sorun varmış ama basınç iyiymiş.

Şohbenin sıcak su çıkışına musluk bağlasın lcd ekrandan LT arıza kodu gitmiyorsa borulardan değil .

LT Kodunu fabrika servis baş ustasına sorsun çözümü hakkında bilğiler alsın .

Tahminim
LT kodu anlamı : Limit Termostat olabilir baş harflari

Şohben ve kombi arasındaki ilişkisi diyelim . ( benzer parça LT limit termostat )

Kireç temizliğine 250 lira istediler. Boru hattında sorun olsa suyun basıncı düşük olur. Her gelen eleman farklı sebep sunuyor ama çözüm yok. Bunlar eğitime gidiyordur diye düşünüyorum. LT arızası verdiğinde reset atınca kod siliniyor ama bu sefer de suyu açınca hiç tepki vermiyor. Bu videoları onlar da izlese iyi olacak. Yenisi 4000-4500 arası satılıyor umarım tamirle çözülür.

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,055
Kireç temizliğine 250 lira istediler. Boru hattında sorun olsa suyun basıncı düşük olur. Her gelen eleman farklı sebep sunuyor ama çözüm yok. Bunlar eğitime gidiyordur diye düşünüyorum. LT arızası verdiğinde reset atınca kod siliniyor ama bu sefer de suyu açınca hiç tepki vermiyor. Bu videoları onlar da izlese iyi olacak. Yenisi 4000-4500 arası satılıyor umarım tamirle çözülür.

bu sefer de suyu açınca hiç tepki vermiyor

Üst videolar .

Tam açıklacıyı bilği istemi ?

E. Nar
2 gün önce
Benimki de Lt arızası veriyor ve çalışmıyor. Sorun nedir acaba?

Kombi Servisi Rıdvan Yıldız
1 gün önce
Kireçlenme
1 gün önce
@Kombi Servisi Rıdvan Yıldız teşekkürler, hayırlı işler dilerim.

Ateşleme sorunu .
Diğer bu video arızamı ?
Yapılan test sonucu kart fan rölesi arızası diyor .

Son düzenleme:
E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
bu sefer de suyu açınca hiç tepki vermiyor

Üst videolar .

Tam açıklacıyı bilği istemi ?

E. Nar
2 gün önce
Benimki de Lt arızası veriyor ve çalışmıyor. Sorun nedir acaba?

Kombi Servisi Rıdvan Yıldız
1 gün önce
Kireçlenme
1 gün önce
@Kombi Servisi Rıdvan Yıldız teşekkürler, hayırlı işler dilerim.

Ateşleme sorunu .
Diğer bu video arızamı ?
Yapılan test sonucu kart fan rölesi arızası diyor .

Arıza bir değil ki, sırayla farklı sorun çıkartıyordu ve ben de sorunun peşine düştüm. Herkes farklı bir şey söylüyor. Son zamanlarda bu dediğim sorunları çıkartmıştı. Bir akrabam da gaz valfinin içindeki diyafram eskimiştir dedi. 2 defa başına gelmiş.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt