Doğalgazlı Hermetik Şofben kullananlardan tavsiye bekliyorum.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
A Adem Helvacı ilgi alanınız değil ama belki fikriniz vardır. Mesala bu nasıldır?
Vaillant (Baca Dahil) TurboMag 12 Lt. Doğalgazlı Hermetik Şofben

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
İnşallah ben alıp deneyip yorumlayacağım.

Merhabalar çok bilgili değilim ama nacizane yorumda bulunayım.

doğalgazlı hermetik şofben ler kombiler gibi karışık sıkıntılı cihazlar değil ,hatta periyodik bakım bile istemeyen cihazlardır.

Anlık sıcak su miktarı , (çift banyolu evler için ) , mutfakta olacaksa ses şiddeti , en önemlisi yaygın servis ağı önceliğiniz olsun.Bu anlamda piyasa da yer tutmuş iki üç marka var zaten 1. si Demirdöküm yılların tecrübesi var , Eca aynı şekilde birde Proterhm var

.

Demirdöküm ü vailant satın aldığı için Proterhm de insanımıza güven veriyor ama yine de ucuz olduğu için müteahhit kombi şofben olarak markası yapıştı kaldı markaya.

Bunun dışında hermetik te olsa şohbenlerde baca montajı , elektrik montajı önemli.Mutlaka v otomat şalter de bağlanmalı.

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
babamların ilk şofbeni protherm di arızalanınca dd aldık .oda ne protherm le birebir aynı içindeki kullanılan kart ve parçalar. elimizde yedek parça olarak kalsın hurdaya gitmesin dedim koyduk ardiyeye

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Yorumlarınız için teşekkürler.Mutfakta olacak mecburen.Vailant düşündüm ama burada servisi yok.Servis olan bir markaya talim etmek zorunda kalacağız gibi.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Yorumlarınız için teşekkürler.Mutfakta olacak mecburen.Vailant düşündüm ama burada servisi yok.Servis olan bir markaya talim etmek zorunda kalacağız gibi.
açıkçası şohben gibi tek amacı olan basit cihaz için elit marka denilen vailant ,bosch , wiesman gibi markalara çok para vermeye gerek yok derim.Attığım 2 model de işinizi çoo rahat görecektir.

H Çevrimdışı

hkn40

Aktif Üye
1 Nis 2018
476
Tüpten doğalgaza dönüştürüp kullandığım emektar takoz şofbenim de maalesef dün mevta olduğundan dolayı , demirdöküm hermetik şofben almayı düşünüyorum.. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşların görüşleri de önemli olacaktır..

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
2 aydır Demirdöküm marka kullanıyorum.Şuan için çok stabil olduğunu söyleyebilirim.Kırsalda olmama rağmen servis hizmeti de gayet hızlı idi.

T Çevrimdışı

Teknolociks

Yeni Üye
7 Mar 2021
1
42
Merhaba arkadaşlar,Evim merkezi sistem ısıtmaya sahip,doğal gazı sadece ocak için kullanıyoruz, sıcak su ihtiyacımızı elektrikli termosifonla sağlıyorduk,termosifonun kazanındaki su sızdırmasından dolayı değiştirmem gerekiyor,elektrik faturam bu ay 300TL geldi her gün duş alırız çoluk çocuk (3 Kişiyiz) ve evde sürekli sıcak su ihtiyacı doğuyor.
Haliyle artık sadece ocak ve sıcak su ihtiyacı için doğalgazlı , elektrik sarfiyatımı düşürecek Teknik ve marka model tavsiyelerinizi bekliyorum.. Şimdiden teşekkür ederim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt