Doğalgaz açılırken ocak bağlantısı?

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
konunun yeri tam burası mı bilemedim. sakarya daki evimize doğalgaz açtıracağız. İstanbul'da kullanmadığım bir ocağım var vestel marka. onu götüreceğim oraya. evde kombi var. servis ile görüştüm gaz açılınca montaj yaparız diyorlar. peki gaz şirketi ocak olmadan gazı açarmı ?

ocak daha önce kullanıldı 4-5 ay o kadar.

edit: memur geldi açtı gitti. sıkıntı yok. başına gelen için ekliyorum

Son düzenleme:
gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
doğalgaz projesinde ocak değil, ocak için ayrılan yer belirtilmiştir. kişisel düşüncem gazın açılması için ocağın var veya yok olmasının bir önemi yoktur. örneğin paran yok, ocak almadın. ne yani, gazı bağlamayacaklar mı? başka bilgisi olan yazsın lütfen.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Siz aboneliği başlattığınızda gaz şirketi gelir açılışı yapar benim bildiğim.
Çünkü saatte mühür vs. olur daha önce saat takıldıysa.
Siz gaz şirketine sorun derim durumu.
Servisin söylediği normal bence.

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
hareketliperde hazar1907
Ocağınız daha önce lpg ile kullanılıyordu ise doğal gaz açıldıktan sonra servis gelmesi lazım pipo ve enjektörler değişecek ocağın vanalarına alev (basınç) ayarı yapılacak önceden yine doğal gaz kullanılıyordu ise sadece alev ayarı yapılacak

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
hareketliperde hazar1907
Ocağınız daha önce lpg ile kullanılıyordu ise doğal gaz açıldıktan sonra servis gelmesi lazım pipo ve enjektörler değişecek ocağın vanalarına alev (basınç) ayarı yapılacak önceden yine doğal gaz kullanılıyordu ise sadece alev ayarı yapılacak

ocak doğalgazlı kullanıldı. mantıklı olan zaten gaz açılır sonra ocak bağlanır da internette bazı kişiler ocağı kapalı kutu görmeden açmadılar falan yazmışlar ne alaka diye düşündüm.
görevliler gazı açsın gerisini servise halletttiriz o halde

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
ocak doğalgazlı kullanıldı. mantıklı olan zaten gaz açılır sonra ocak bağlanır da internette bazı kişiler ocağı kapalı kutu görmeden açmadılar falan yazmışlar ne alaka diye düşündüm.
görevliler gazı açsın gerisini servise halletttiriz o halde
İnternette en büyük sorun, klavyesi olan herkesin yazabiliyor olması değil mi zaten? :) (Ben dahil)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hayır hayır bı kaç yanlış var ?
Öncelikle gaz firmaları kendi prosedürleri vardır.
Herşeyi hazır olmayan yere igdaş gaz açmaz. Çünkü sonradan bağlanan ocakta ya kaçak oluşursa ? Bunu göze almaz.
Doğalgaz tesisatı yapan yerler Ocak olsada olmasada kör tapa takıp diyebilir abi kaçak yok ocağı bağlat igdaş i ara... Çünkü doğalgaz firmasının işi bitti kolon yani daire içi kaçak yok.

Yapmanız gereken eğer sarı Flex hortumu varsa servise başvurup bağlatabilirsiniz.
Sonrasında herşey hazır olunca igdaş a başvurun tabi orası başka gaz firmasıdır ?

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hayır hayır bı kaç yanlış var ?
Öncelikle gaz firmaları kendi prosedürleri vardır.
Herşeyi hazır olmayan yere igdaş gaz açmaz. Çünkü sonradan bağlanan ocakta ya kaçak oluşursa ? Bunu göze almaz.
Doğalgaz tesisatı yapan yerler Ocak olsada olmasada kör tapa takıp diyebilir abi kaçak yok ocağı bağlat igdaş i ara... Çünkü doğalgaz firmasının işi bitti kolon yani daire içi kaçak yok.

Yapmanız gereken eğer sarı Flex hortumu varsa servise başvurup bağlatabilirsiniz.
Sonrasında herşey hazır olunca igdaş a başvurun tabi orası başka gaz firmasıdır ?
Edirne de de aynı hocam.Hatta 1+1 in ocağında başıma neler gelmişti konusunu açmıştım.Ocak şuan garantiden geldi ama kiracım keşana göreve gitti 2 aydır yok.Kısaca mutfakta ocak, ısıtma da kombi hazır olacak ,kaçak testi yapılmış olacak.Hatta değişimler de bildirmek gerekiyormuş yoksa gaz kaynaklı basınç sıkışması patlaması vs. gibi durumlarda yangında çıksa gaz dağıtım firmadı yükümlülüğü üstünden atıyormuş.Ocak , kombi değişimi tesisata müdahale kabul ediliyormuş.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Edirne de de aynı hocam.Hatta 1+1 in ocağında başıma neler gelmişti konusunu açmıştım.Ocak şuan garantiden geldi ama kiracım keşana göreve gitti 2 aydır yok.Kısaca mutfakta ocak, ısıtma da kombi hazır olacak ,kaçak testi yapılmış olacak.Hatta değişimler de bildirmek gerekiyormuş yoksa gaz kaynaklı basınç sıkışması patlaması vs. gibi durumlarda yangında çıksa gaz dağıtım firmadı yükümlülüğü üstünden atıyormuş.Ocak , kombi değişimi tesisata müdahale kabul ediliyormuş.
Aynen Trakya gazdaş dimi onlarda çok katı kuralcı, hazır olmadan açmazlar

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt