Dizüstü Tavsiye

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
arkadaşlar teşekkürler, yalnız konuyu açtığıma pişman oldum.. kalp kırmaya değer mi altı üstü bir işlemci.. ha intel olmuş ha amd. bakın ben ne yazmışım

* İşlemci farketmez Intel veya AMD

ben umursamıyorum size ne oluyor yahu ?

@Umut Barış bu arada elitebook ile lenovo hoşuma gitti.. gaming olanlar güzel ama ofis ve seyahate pek uygun değiller yeşilli kırmızılı:krotey

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
arkadaşlar teşekkürler, yalnız konuyu açtığıma pişman oldum.. kalp kırmaya değer mi altı üstü bir işlemci.. ha intel olmuş ha amd. bakın ben ne yazmışım

* İşlemci farketmez Intel veya AMD

ben umursamıyorum size ne oluyor yahu ?

@Umut Barış bu arada elitebook ile lenovo hoşuma gitti.. gaming olanlar güzel ama ofis ve seyahate pek uygun değiller yeşilli kırmızılı:krotey

İkisi de işlem gücü yönünden fazla üzmeyecek cihazlar.
Ryzen işlemci düşük güç tüketen model ama en azından fiziksel 4 çekirdeğe sahip.
Ryzen işlemci olan tek kanal bellek ile geliyorsa, ileride bir tane daha RAM taktırır çalışma performasını arttırırsınız.

Lenovo'da soğutma ve hdd dışında olumsuz bir durum yok.

Aydınlatmayı çoğu bilgisayarda kapatabiliyorsunuz, onu dert etmeyin bence.
Kapatılamayan veya kendiliğinden çalışanlar da var elbet.:hihi

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Aydınlatmayı çoğu bilgisayarda kapatabiliyorsunuz, onu dert etmeyin bence.
Kapatılamayan veya kendiliğinden çalışanlar da var elbet.:hihi

bunu bilmiyordum, sırf o klavye ışıkları yüzünden dikkate bile almadım onları.. madem kapatılabiliyor alıcı gözüyle bir daha bakayım onlara:ok

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Aşağıdaki ürünü satın almaya gönderdim, işimi rahatlıkla görür gibime geliyor, hem diğeri gibi kaba da değil.. Kasası daha kibar.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Aşağıdaki ürünü satın almaya gönderdim, işimi rahatlıkla görür gibime geliyor, hem diğeri gibi kaba da değil.. Kasası daha kibar.

Hayırlı olsun fakat gözümden kaçan birşey olmuş, ürün VA panel. Açı duyarlılığı mevcut ve renk paleti IPS kadar geniş değil.
Ekranı tasarım için kullanmayacaksanız veya renkler fazla önemli değilse sorun değil.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Hayırlı olsun fakat gözümden kaçan birşey olmuş, ürün VA panel. Açı duyarlılığı mevcut ve renk paleti IPS kadar geniş değil.
Ekranı tasarım için kullanmayacaksanız veya renkler fazla önemli değilse sorun değil.
açı duyarlılığı çok önemli olmaz zaten direkt karşıdan kullanacağım. giriş seviyesinde photoshop ve illustrator kullanıyorum renklerin çokta önemi olmayacaktır.

klavye ışıkları ile ilgili mail attım kapatılabiliyor mu veya rengi değişiyor mu diye, cevap bekliyorum. yalnız bir gaming ürün için renkler önemli neden düşünmemişler bunu hayret!
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

abicim trendyolda öyle fotolar koymuş ki satın almadaki eleman bana abi çocuğa mı alıyoruz bunu diyor :sirit keşke HP'nin kurumsal sitesindeki linki gönderseydim ?

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
açı duyarlılığı çok önemli olmaz zaten direkt karşıdan kullanacağım. giriş seviyesinde photoshop ve illustrator kullanıyorum renklerin çokta önemi olmayacaktır.

klavye ışıkları ile ilgili mail attım kapatılabiliyor mu veya rengi değişiyor mu diye, cevap bekliyorum. yalnız bir gaming ürün için renkler önemli neden düşünmemişler bunu hayret!

Panel maliyetinden kısmış olabilirler. :bilmiyom
Ürün size geldiğinde F1-12 arası olan FN tuşlarına göz gezdirin derim.
Orada veya Space tuşunun civarlarında aydınlatma ile ilgili buton olabilir.

HP'nin destek sitesinde şöyle bir ibare buldum, sanırım aydınlatma kontrol edilebiliyor;

Ek-Aciklama-2019-04-19-141111.jpg

Bu simgenin olduğu FN tuşunu bulun.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Panel maliyetinden kısmış olabilirler. :bilmiyom
Ürün size geldiğinde F1-12 arası olan FN tuşlarına göz gezdirin derim.
Orada veya Space tuşunun civarlarında aydınlatma ile ilgili buton olabilir.

HP'nin destek sitesinde şöyle bir ibare buldum, sanırım aydınlatma kontrol edilebiliyor;

Ek-Aciklama-2019-04-19-141111.jpg

Bu simgenin olduğu FN tuşunu bulun.

selam,
bu üründe klavye aydınlatması yokmuş, görünenler fosforlu yeşil renkmiş sadece.. bir şey daha öğrenmiş olduk :cigara

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
selam,
bu üründe klavye aydınlatması yokmuş, görünenler fosforlu yeşil renkmiş sadece.. bir şey daha öğrenmiş olduk :cigara

Vay arkadaş. :hihi
Ürün gelince resimli inceleme bekliyoruz hocam. Hayırlı olsun şimdiden.
Sıcaklık testi yapıp atarsanız güzel olur. Yardımcı olabilirim nasıl yapacağınıza dair.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
yalnız bir gaming ürün için renkler önemli neden düşünmemişler bunu hayret!

Dün biraz halsizdim, bu sorunuza bugün doğru cevap vereyim;

SVA panel kullanmışlar. Samsung'a özgü bir VA panel olması lazım bu panelin.
Ufak bir araştırma ile de, Samsung'a göre sıradan bir VA panele göre farklı açılarda daha iyi renk verebiliyormuş sanırım.
Açıkçası oyuncuların önceliği renk değil hareketli sahne performansı diyebilirim.
Hayaletlenme, çizgilenme gibi durumlar çoklu oyunculu oyunlarda size olumsuz skorlar alma yönünde geri dönebilir.
SVA panel kullanmaları daha iyi olmuş denilebilir bu durumda.
Elbette hareket performansı iyi IPS paneller var ama VA ve TN panellere göre daha pahalılar maalesef.
Ki piyasada da hareketli sahne performansı iyi IPS monitör fazla yok sanırım.

TN panel mesela bildiğim kadarıyla hareketli sahne konusunda en iyi iş çıkaran ve en ucuz panel türü olması lazım.
Ama renk üretimi de en kötü panel diye biliyorum.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
Bizim çok bilmiş IT firmasından aşağıdaki dizüstünü göndermişler, bizim önerileri dikkate bile almamış satın alma?

Dell i5-8265U, 16GB RAM, 1TB HDD, 240 GB SSD, 2GB R5 520 GPU

İşlemci ve ekran kartı konusunda soru işareti var bende ama firma photoshop ve illustrator için yeterli demiş.. bakalım deneyip göreceğiz..

boşuna size de zahmet verdik arkadaşlar, kusura bakmayın.

bizim önerilerimiz daha da uygundu fiyat anlamında bu arada.. IT firması kendi ürünü olduğu için bunu dayatmış resmen..

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,620
Bizim çok bilmiş IT firmasından aşağıdaki dizüstünü göndermişler, bizim önerileri dikkate bile almamış satın alma?

Dell i5-8265U, 16GB RAM, 1TB HDD, 240 GB SSD, 2GB R5 520 GPU

İşlemci ve ekran kartı konusunda soru işareti var bende ama firma photoshop ve illustrator için yeterli demiş.. bakalım deneyip göreceğiz..

boşuna size de zahmet verdik arkadaşlar, kusura bakmayın.

bizim önerilerimiz daha da uygundu fiyat anlamında bu arada.. IT firması kendi ürünü olduğu için bunu dayatmış resmen..

Şaşırmadım. Daha kötüsü de çıkabilirdi.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt