Dış ünite pas sorunu?

U Çevrimdışı

UzunEsmer

Aktif Üye
3 Tem 2018
115
44
Garantisi devam eden Arçelik marka klima dış ünite yoğun pas içerisinde. Sahile yakın olduğundan nemden dolayı olduğu belli. Garantiye girer mi? Sahilde paslanır diye bana alırken bilgi vermediler veya kitapçıklarda yazmıyor. Pas sorunu dış ünite parçalarında zarar oluşturur mu? Ne gibi sıkıntılar yaşatır?

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
foçaya çanak takmaya gittim çanakların çoğu paslanmış sahil kesimlerinde bu pas olayı çok oluyor fakat klimada garantiye girelmi onu bilmiyorum.

U Çevrimdışı

UzunEsmer

Aktif Üye
3 Tem 2018
115
44
Ara servisi gelip baksınlar yapılacak birşey varsa yaparlar
Tamam siteyi kapatalım kimse kimseye bir şey sormasın. Derdi olan servisi arasın yapılacak bir şey varsa yaparlar zaten harika yaklaşım. Soru sorana cevap yerine akıl vermekten ne zaman vazgeçeceğiz? Aramadığımı nerden biliyorsun. Böyle konuları baltalayan üyelerden bıktım.

EXcomZkko Çevrimdışı

EXcomZkko 

Süper Üye
13 Nis 2018
1,109
Sahile yakın yerlerde bu pas olayı çok fazla oluyor. Parlak metaller kararıyor, elektronik kartlar da aynı şekilde zarar görebiliyor. Lehimlerin yapısı bozuluyor, çatlıyor, iletkenlikleri düşüyor vs.

Büyük sıkıntı.

U Çevrimdışı

UzunEsmer

Aktif Üye
3 Tem 2018
115
44
evet adamlarda haklı ama ek garanti bile yaparken bana bunun garanti dışı olduğunu belirtmediler. Gerçekten sıkıntılı bir durum. Başka önerileri olan varsa seve seve okurum. Benim bir önerim ise böyle nemli yerlerde en ucuz ama en ucuz marka cihazı alıp gittiği yere kadar kullanmak. Üst segment alıp boşa para vermemek.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Bence birazda sac kalitesinden kaynaklanıyor. Tamam kıyı kesimler nemli rütubetli ama.. Mesela çanak antenlerde next olanlar çürüyor pas yapıyor, sab marka olan çelik gibi.. Tecrübeyle sabit ?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,551
Lodosun doğrudan vurduğu tüm metal yüzeyler paslanmaya mahkûmdur.
işyerinde bu sıkıntıyı çok çekiyoruz.
güneybatidan esen lodos katotik koruma yapıldığı ve her 10 senede özel boyalarla boyandığı halde
parmak kalınlığındaki çeliği krakere çeviriyor.

sizin olaya dönecek olursa kartta oksitlenme,temassızlık,kısa devre vb durum olmadığı sürece
saç kısmına garanti vereceklerini sanmıyorum
ama Adem hocanın da fikrini almakta fayda var.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Bence birazda sac kalitesinden kaynaklanıyor. Tamam kıyı kesimler nemli rütubetli ama.. Mesela çanak antenlerde next olanlar çürüyor pas yapıyor, sab marka olan çelik gibi.. Tecrübeyle sabit ?
Keza dijitürk de.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Lodosun doğrudan vurduğu tüm metal yüzeyler paslanmaya mahkûmdur.
Tabi metal "yüzey". Otomobillerin koruyucu boyaları var. Ama mesela işini iyi yapmayan bir kaportacıda tamir görmüş yerler pas tutabiliyor.

Koruyucu boyanın gerçekten koruyabilmesi için metalin nemsiz fırında astarlanarak boyanması gerekiyor. Aksi halde boya altı patlatıyor. Yine işini iyi yapmayan kaportacıda tamir görme örneği gibi.

Kaportacılardan çok çektim de ben.

Deniz kenarında kumsala sıfır beyaz bir otomobili bıraksanız 25 yılda anca paslanmalar başlar. Onun da sebebi güneşin boyayı yakması. Ama aynı otomobilin radyatöründe durum ne olur onu ben de merak ediyorum. Benim radyatörüm fabrika çıkışlı 17. yaşında ve paslanma yok.

Son düzenleme:
Rak_Benadam Çevrimdışı

Rak_Benadam 

Aktif Üye
2 Ağu 2021
223
33
Ürünün yanında gelen kitapçığının garanti şarları kısımında, bu ürünü sahil kesimi yada benzeri nemli yerde kullanırsanız paslanır, biz sorumluluk kabul etmeyiz, ürünümüzü nemsiz bir dış ortamda kullanın,hatta mümkünse ürüne özel bir muhafaza yaptırın, güneş, yağmur, nem görmesin, biz ürünümüzün el bebek gül bebek bakılacağı ve dış ortam şartlarının çok güzel ve nemsiz ortamlarda olması durumunda size 2 yıl garanti veriyoruz şeklinde bir madde olmadığına göre.

Günün sonunda evet garantiye girer.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt