Derin Dondurucu Tavsiyesi

M Çevrimiçi

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Herkese merhabalar hayırlı bayramlar diliyorum. Üstadlar malumunuz kurban bayramındayız eşimle derin dondurucu almak istiyoruz ama hiç bilgimiz yok Aksaray şehrinde kullanılacak ve almış olacağımız derin dondurucu kapalı balkonda duracak piyasada bi dünya marka mevcut bütçemizde maximum 3500 TL acaba hangi markayı almalıyız? Ayrıca sizce yatay mı dikey mi almalıyız? İçine etler sebzeler meyveler vs. konulacak. Önerileriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Öncelikle kaç lt ürün düşünüyorsunuz önce buradan başlamak gerekli, ben her zaman dikey çekmeceli ürünlerden yanayım, çünkü yatay ürünlerde ister istemez ürünleri üst üste koyuyorsunuz, bu sefer en alttan birşey almak için üstündekileri kaldır kenara koy, sonra tekrar yerine koy felan uzun iş. En güzeli çekmeceli, tertipli ve düzenli oluyor, etler, sebzeler, meyveler hepsi için ayrı bir çekmeyi kullanabilirsiniz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Öncelikle kaç lt ürün düşünüyorsunuz önce buradan başlamak gerekli, ben her zaman dikey çekmeceli ürünlerden yanayım, çünkü yatay ürünlerde ister istemez ürünleri üst üste koyuyorsunuz, bu sefer en alttan birşey almak için üstündekileri kaldır kenara koy, sonra tekrar yerine koy felan uzun iş. En güzeli çekmeceli, tertipli ve düzenli oluyor, etler, sebzeler, meyveler hepsi için ayrı bir çekmeyi kullanabilirsiniz.
+1 Aynen katılıyorum :ok

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bunu bir inceleyin derim

Arçelik olanını 5 yıldır kullanıyoruz. Bir şikayetimiz olmadı. Bizdeki standart kompresör bu linkteki inverter mi bilmiyorum.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
İlaveten, ne alırsanız alın mutlaka no frost olsun. Bu devirde statik dondurucu alınmaz. Karla buzla yapışanla uğraşmazsınız.

M Çevrimiçi

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Cevaplarınız için teşekkürler eşim sandık tipi istiyor köyden kurutulmuşlar meyveler sebzeler çok geliyor kurbanda da etten ziyade kemikleri saklıyoruz çocuklar için çorbalık olur vs vs. Zonguldaktan arkadaşlar balık yolluyorlar sağolsunlar senelik mesela bunları göz önüne alınca bana sandık tipi daha geniş daha kullanışlı gibi geliyor bu yüzden sandık tipe yönelmiştim aslında… Annemlerde uğurun sandık tipi var hacmini tam bilmiyorum ama tahminimce 250 litre civarıdır. Enerji tüketimi mesela bi sitede ürüne A+ diyor diğer sitede aynı ürüne E diyor bu fark neden oluşur?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,255
Cevaplarınız için teşekkürler eşim sandık tipi istiyor köyden kurutulmuşlar meyveler sebzeler çok geliyor kurbanda da etten ziyade kemikleri saklıyoruz çocuklar için çorbalık olur vs vs. Zonguldaktan arkadaşlar balık yolluyorlar sağolsunlar senelik mesela bunları göz önüne alınca bana sandık tipi daha geniş daha kullanışlı gibi geliyor bu yüzden sandık tipe yönelmiştim aslında… Annemlerde uğurun sandık tipi var hacmini tam bilmiyorum ama tahminimce 250 litre civarıdır. Enerji tüketimi mesela bi sitede ürüne A+ diyor diğer sitede aynı ürüne E diyor bu fark neden oluşur?
Uğurun sandık tipi dondurucuları çok başarılı.
Çalışırken ortalama 50watt tüketimi oluyor yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum.

Günlük 700watt civarında tüketim yapıyor.

Kullandığımız model UCF310 SSL, Ayrıca sandık tiplerinin izolasyonu Dikey çekmeceliye göre daha iyidir. Uzun süren elektrik kesintilerinde daha iyi koruma sağlıyor.

M Çevrimiçi

muratakar

Yeni Üye
4 Eki 2020
29
Uğurun sandık tipi dondurucuları çok başarılı.
Çalışırken ortalama 50watt tüketimi oluyor yaklaşık 7 yıldır kullanıyorum.

Günlük 700watt civarında tüketim yapıyor.

Kullandığımız model UCF310 SSL, Ayrıca sandık tiplerinin izolasyonu Dikey çekmeceliye göre daha iyidir. Uzun süren elektrik kesintilerinde daha iyi koruma sağlıyor.
Hocam 300 litre civarındaki sandık tipi işimi her türlü görür diye düşünüyorum inceleme fırsatımda olmuştu uğurun içi no froat buzdolapları gibi plastik ama arçelik yada vesteldeki ürünlerin içi gri izocamsı bir kaplama gibiydi bu farklar neden oluşur artısı eksisi nedir? Bi de arçelik e enerji tüketimi uğur a+ mesela bu kadar uçuk enerji tüketimi farkı varken 300-400 tl kadar aralarında fiyat farkı olması sizce normal mi? Arçelik 3 yıl garanti veriyor uğur 7 sene hani malzeme kalitesi mi farklı servis imkanları nasıl? Bunları da bi yorumlar mısınız?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Hocam 300 litre civarındaki sandık tipi işimi her türlü görür diye düşünüyorum inceleme fırsatımda olmuştu uğurun içi no froat buzdolapları gibi plastik ama arçelik yada vesteldeki ürünlerin içi gri izocamsı bir kaplama gibiydi bu farklar neden oluşur artısı eksisi nedir? Bi de arçelik e enerji tüketimi uğur a+ mesela bu kadar uçuk enerji tüketimi farkı varken 300-400 tl kadar aralarında fiyat farkı olması sizce normal mi? Arçelik 3 yıl garanti veriyor uğur 7 sene hani malzeme kalitesi mi farklı servis imkanları nasıl? Bunları da bi yorumlar mısınız?
Büyük ihtimalle Arçelik olanda yeni enerjilendirme sınıfı var Uğur olanda eski enerjilendirme sınıfı var.

Baktığınız ürünlere eskiye göre söyleyecek olursak Arçelik olan B sınıfı, Uğur da A+ sınıfı oluyor, yeni sınıflara göre Arçelik E sınıfı, Uğur C sınıfı oluyor.

Diridiri06 Çevrimdışı

Diridiri06 

Süper Üye
7 Eki 2019
519
33
kurban etleri fakir fukaraya gideceği yerde bu derin donduruculara giriyor sırf komşu bu sene dana kesti diye derin dondurucu aldı.
Bence yanlış bi düşünce dinimizde tüm kurbanı dağıtın diyemi geçiyor ücte biri dagıtılacak ücte biri yemek yapılıp eşe dosta misafire yedirilecek diyer kalan yüzde bir ise aile için saklanacak

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
Bence yanlış bi düşünce dinimizde tüm kurbanı dağıtın diyemi geçiyor ücte biri dagıtılacak ücte biri yemek yapılıp eşe dosta misafire yedirilecek diyer kalan yüzde bir ise aile için saklanacak
biliyorum fakat öyleleri varki direkt dondurucuya giriyor kimseye dağıtılmıyor

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri