Deodorantlarda bunlar yazıyorsa sakın almayın!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,623
Birazda bünye meselesi bu.Kimisine günlük duş yeterken kimisine de Orhan babanın dediği gibi sadece duş yetmiyor.Ben her sbah işe gitmeden kullanıyorum neticede rektör ,rektör yardımcıları , hocalar vs. yanlarına kadar gidiyoruz.Ağır ve zor işlerde çalışanları anlarımda , insani ilişkilerin yoğun olduğu iş yerleri ,toplu taşıma vs. kesinlikle duş yetmiyorsa deo, roll on kullanılması gerekiyor.Zararlı diyenler de en azından ezcane ürünleri kullansın yani.

Ben kullanmıyorum mecbur kalmadıkça.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Forumdaki üyeler genel olarak elektronik ve tamir işi ile uğraştığı için bir öneri de ben vereyim. Olabildiğince lehime çıplak elle dokunmamaya çalışın, pasta dumanını asla solumayın. Kurumsal bir yerde çalışıyorsanız profesyonel duman toplama sistemi isteyin işvereninizden. Eğer böyle bir imkan yoksa en azından şu tip

images-30.jpg

filtreli bir fan ile dumanı direkt olarak solumaktan kaçının. Kurşunun deri ile emilimi kolaydır hemde elinize yapışınca kolay çıkmaz, temas ettikten sonra yemek yemeden önce elinizi uzun süre ve basınç uygulayarak yıkayın. Lehimleme sırasında duman ve kurşun ile temas önem verilmesi gereken bir konudur.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Alüminyum birde bazı illerin şebeke sularında fazlaca oluyor. Kullandıkları çökertme filtreleri bununla çalışıyor çünkü. Bu filtrelerin çıkışları iyi ayarlanmazsa suda kalabiliyor. En iyisi şebeke suyunu filtreleyip içmek aslında o da maliyet olarak yüksek.
Çok güzel ne nokta atışı bir konuya değinmişsiniz.

Deodorant ve bu tarz ürünleri hayatım boyunca kullanmadım çok nadiren parfüm sıkarım çok gereksiz gelir bana.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Forumdaki üyeler genel olarak elektronik ve tamir işi ile uğraştığı için bir öneri de ben vereyim. Olabildiğince lehime çıplak elle dokunmamaya çalışın, pasta dumanını asla solumayın. Kurumsal bir yerde çalışıyorsanız profesyonel duman toplama sistemi isteyin işvereninizden. Eğer böyle bir imkan yoksa en azından şu tip

images-30.jpg

filtreli bir fan ile dumanı direkt olarak solumaktan kaçının. Kurşunun deri ile emilimi kolaydır hemde elinize yapışınca kolay çıkmaz, temas ettikten sonra yemek yemeden önce elinizi uzun süre ve basınç uygulayarak yıkayın. Lehimleme sırasında duman ve kurşun ile temas önem verilmesi gereken bir konudur.

Alüminyum birde bazı illerin şebeke sularında fazlaca oluyor. Kullandıkları çökertme filtreleri bununla çalışıyor çünkü. Bu filtrelerin çıkışları iyi ayarlanmazsa suda kalabiliyor. En iyisi şebeke suyunu filtreleyip içmek aslında o da maliyet olarak yüksek.
Kırk yılda bir lehim yaparım ve o kokuya bayılırım... ? bilgilendirme için teşekkürler.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,433
32
Özel günler için evet bu benim fikrim tabiki normalde kullanmam o tarz şeyler her fısta parfüm deodant falan ilk okul hocam anlatmıştı ozon tabasına zarar veriyoruz.
Artık daha az zarar veren itici gazlar kullanıyorlar.Çevreyi dünya yı düşünmek tabi ki çok güzel olması gereken şeyler.Ancak bunu tüm alışkanlıklarınıza da yaymanız gerekiyor.Saatlerce çeşme açık diş fırçalayıp sonra çevre duyarlılığı kasan bir sürü insan gördüm.Siz böylesinizdir demiyorum ancak toplumu ilgilendiren konularda herkes üstüne düşeni yapmaya mecbur.Bahse konu deodorant sa işlevi belliyken sadece duş yeten tabi ki kullanmasın ama yok zararlı gerek yok bu tarz iddaa lar biraz yersiz oluyor?

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
yaşı kemale erenlerin bütün çocukluğu alüminyum tencerelerde pişenleri yemekle geçmiştir. şahsen aldığım zehir miktarı bana yetersiz geldiği için, :krotey"pota" tabir edilen, bütün devreyi aynı anda lehimleyen aletle de çalışmak durumunda kalmıştım zamanında. bilen bilir. devreyi tutup içine daldırınca bir duman bulutu yükselir vb.

şansa yaşıyoruz bu memlekette. :deli1

lehim konusunda kurşun (pb) es geçilemez. çok tatlı zehri vardır. :clap2

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
yaşı kemale erenlerin bütün çocukluğu alüminyum tencerelerde pişenleri yemekle geçmiştir. şahsen aldığım zehir miktarı bana yetersiz geldiği için, :krotey"pota" tabir edilen, bütün devreyi aynı anda lehimleyen aletle de çalışmak durumunda kalmıştım zamanında. bilen bilir. devreyi tutup içine daldırınca bir duman bulutu yükselir vb.

şansa yaşıyoruz bu memlekette. :deli1

lehim konusunda kurşun (pb) es geçilemez. çok tatlı zehri vardır. :clap2
Lehim potası ilk kez duydum, çok sakat bir makineymiş. Tam iş kazası çıkaracak türden.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bizdekiler ya kalay kaplı bakır veya güveç idi :) ,sadece çaydanlık AL idi ,çelik devreye girdikten sonra tamamı çelik oldu,güveç hala duruyor ,biz kullanıyoruz ,kim bilir kaç yıllıktır o güveç :)

@Herkese :
Kalay kaplamak için özel gezici kalaycılar vardı ,tıpkı "pamuk atıcıları" gibi ,şimdikiler bilmezler pamuk atıcılarını ve kalaycıları :)
Pamuk atıcıları isminden de anlaşılacağı gibi ,o zamanlar yatak-yorgan-yastık tamamen pamuk idi ,ve bu kişiler bunları "yay" gibi bir alet ile dinj-donj-dinj-donj diye atıp,sertleşmiş pamuğu yumuşatırlardı ,ne günlerdi ,tam doğal ,tıpkı beslenme gibi :)
AL deolar hakkında alman ZDF kanalında izlemiştim belgesel keyfinde anlatılmıştı ,tabii almanca :) göğüs kanseri olayını bir hemşire ortaya çıkartmıştı yanılmıyorsam (emin değilim),neyse biz kullanmıyoruz ,ama güzel kokacağım diyerek alıp da kullananlara da bir şey demiyoruz,serbest piyasa var çok şükür :kiskis

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
Bizdekiler ya kalay kaplı bakır veya güveç idi :) ,sadece çaydanlık AL idi ,çelik devreye girdikten sonra tamamı çelik oldu,güveç hala duruyor ,biz kullanıyoruz ,kim bilir kaç yıllıktır o güveç :)

@Herkese :
Kalay kaplamak için özel gezici kalaycılar vardı ,tıpkı "pamuk atıcıları" gibi ,şimdikiler bilmezler pamuk atıcılarını ve kalaycıları :)
Pamuk atıcıları isminden de anlaşılacağı gibi ,o zamanlar yatak-yorgan-yastık tamamen pamuk idi ,ve bu kişiler bunları "yay" gibi bir alet ile dinj-donj-dinj-donj diye atıp,sertleşmiş pamuğu yumuşatırlardı ,ne günlerdi ,tam doğal ,tıpkı beslenme gibi :)
AL deolar hakkında alman ZDF kanalında izlemiştim belgesel keyfinde anlatılmıştı ,tabii almanca :) göğüs kanseri olayını bir hemşire ortaya çıkartmıştı yanılmıyorsam (emin değilim),neyse biz kullanmıyoruz ,ama güzel kokacağım diyerek alıp da kullananlara da bir şey demiyoruz,serbest piyasa var çok şükür :kiskis
alüminyumdan yırttım diye sevinirken, sıyrılan kalayın altındaki bakıra maruz kalmamışsınızdır umarım. :hoba1

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Bence mumkunse bu tur urunleri hic kullanmamak calistigim bir firma bu is uzerine kurulu firma ismini burdan yazmak istemiyorum soran olursa soylerim fason çalışıyorlar kaliteli urunde basiyolar kalitesizde artik firma kimlerle anlastiysa neyse

Makinelerin hepsi her parcasi paslanmaz metalden ve galvanizden uretilmis buraya kadar cok guzel

İceriginde tabikide lpg var bildigimiz ev tupundekilerden haftada 2 tank geliyor yer alti tanklarini doldurmaya buraya kadarda bir nevi bisey yok diyelim buda zararlida

Ayni makinelerde bocek ilaci sinek ilaci ayakkabi boyasi deodorant tras kopugu hepsini dolduruyolar makinelerin hepsi antistatik malzeme ile kapli fakat bu urunlerin bir makineden part part üretildiğini gördüğüm den beri 4 sene yaklasik bu tur urunleri kullanmiyorum

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Genel olarak sanayileşme hastalık yapıcı etmenleri beraberinde getiriyor.Ürün pakete girdiği anda bence zararlı hale gelmiş demektir. Çocuklar çok istedi diye a markanın tavuk ürününü aldık fırında yaptık.Hem lezzet olarak hanımın yaptıklarından kötü hem de çocuklarda ajerjik reaksiyona neden oldu.
Kısaca seri üretim varsa paketlenmiş gıda ise iyi düşünmek lazım.
Her üründe bunlar geçerli rafta yer alan ürünü alırken bir daha düşünmeli.

Geri
Üst Alt