DELL Oyuncu Bilgisayarı 5899 TL!

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
FB75D128F8128C.jpg

DELL FB75D128F8128C dizüstü oyuncu bilgisayarı, indirimle sadece 5899 TL!
  • İşlemci (CPU) : Intel Core İ7 8750H (Temel frekans 2.20 GHz, En yüksek turbo frekans 4.10 GHz - 9 MB Önbellek.)
  • Bellek (RAM) : 8 GB DDR4 2666 MHz
  • Ekran Kartı (GPU) : Nvidia Geforce GTX 1050Ti 4 GB GDDR5 bellekli (MAX Q GPU)
  • Ekran (Panel) : 15.6" Full HD LED aydınlatmalı mat IPS
  • Depolama 1 : 128 GB M2 PCI-E NVME SSD
  • Depolama 2 : 1 TB 5400 devir HDD
  • Ağ : 802.11 AC
  • Klavye : Numerik tuşlu, LED arka aydınlatmalı
  • İşletim Sistemi : Linux
  • Batarya : 4 hücreli 56 Whr
  • Adaptör : 130 Watt AC
Açıkçası oyuncu bilgisayarı arayan arkadaşlara DELL kalitesini bu fiyata tavsiye ederim.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben oyuncu bilgisayarı olarak masaüstü diyenlerdenim ama laptobun lazım olduğu zamanlar da oluyor. Bir ara harici ekran kartı kutuları çıkmıştı laptoplar için. Onlar kullanışlı değil mi?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Acaba bunar da ''oynayamadığınız oyun olursa anında iade'' garantisi veriyorlar mı?

Mesela ben çok beceriksizim WOT oyunununda, Bu bilgisayarı alsam, 2 ay denesem sonra da ''Oynayamıyorum ben beceriksizim'' desem iade alırlar mı? :kiskis

Ellerine sağlık Umut :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Ben oyuncu bilgisayarı olarak masaüstü diyenlerdenim ama laptobun lazım olduğu zamanlar da oluyor. Bir ara harici ekran kartı kutuları çıkmıştı laptoplar için. Onlar kullanışlı değil mi?

Ben de öyle düşünüyorum fakat bazı insanların beklentileri kısıtlı oluyor ve taşınabilirlik de istedikleri için dizüstü almak durumunda kalıyorlar.
Mesela oynadığı sabit bir oyun vardır, oyuna ayırdığı süre azdır, ona yetebilir uzunca süre.
Yoksa masaüstü kadar kârlı bir bilgisayar türü yok. Yükseltmeye her türlü açık olur.

Ekran kartı kutuları var fakat kullanışlılık kişinin kendisine kalmış diyorum.
Ülkemizde ekran kartı kutusu satılıyor mu bilmiyorum. Hiç bakmadım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Acaba bunar da ''oynayamadığınız oyun olursa anında iade'' garantisi veriyorlar mı?

Mesela ben çok beceriksizim WOT oyunununda, Bu bilgisayarı alsam, 2 ay denesem sonra da ''Oynayamıyorum ben beceriksizim'' desem iade alırlar mı? :kiskis

Ellerine sağlık Umut :ok

Bu firmada öyle bir garanti yok ama kalitesi iade alan firmayı 2'ye katlar diyeyim. :hihi
Rica ederim abi, sende de güzel bir bilgisayar görmek isteriz. :sirit
Gerçi henüz ben de alamadım o ayrı konu ama. :haha1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu firmada öyle bir garanti yok ama kalitesi iade alan firmayı 2'ye katlar diyeyim. :hihi
Rica ederim abi, sende de güzel bir bilgisayar görmek isteriz. :sirit
Gerçi henüz ben de alamadım o ayrı konu ama. :haha1
Abim ben halen i3 işlemcili kendiliğinden kapanan laptopumu yan yatırıp, monitör bağlayıp kullanıyorum.

Aslına bakarsan Umut, Bir DH efsanesi gerçek oldu biliyormusun?

Benim jenerasyon iyi bilir DH de bir dönem ''Kasayı yan yatır'' furyası vardı, Vallahi ben laptopu yan yatırdım sadece ama sadece öyle durursa çalışıyor. 2 aydır tık bile demedi :kop:kop:kop

aa111895f8c1afb5d85a.png
aa22.png

Neyse, Nasip olur da zengin olursak alırız senin bu oyun canavarından Umutum, O zaman WOT u da adam gibi oynayabilirim sanırım :kiskis

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Abim ben halen i3 işlemcili kendiliğinden kapanan laptopumu yan yatırıp, monitör bağlayıp kullanıyorum.

Aslına bakarsan Umut, Bir DH efsanesi gerçek oldu biliyormusun?

Benim jenerasyon iyi bilir DH de bir dönem ''Kasayı yan yatır'' furyası vardı, Vallahi ben laptopu yan yatırdım sadece ama sadece öyle durursa çalışıyor. 2 aydır tık bile demedi :kop:kop:kop

aa111895f8c1afb5d85a.png
aa22.png

Neyse, Nasip olur da zengin olursak alırız senin bu oyun canavarından Umutum, O zaman WOT u da adam gibi oynayabilirim sanırım :kiskis

Yalnız değilsin hocam, aynı konfigürasyon bende de mevcut şu an, ama benim dizüstü düz duruyor. :haha1

IMG_20190113_121314.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Benimki bir tık iyi sizinkilerden :hoba1

IMG_20190113_192342.jpg

Şimdilik idare ediyoruz hocam. Eskiden benim de masam böyle raflıydı, sonra öğrenci evinden bedavaya bir masa buldum, ona geçtim. :hihi
Önceki masam modifikasyondan epey bir perte çıkmıştı. Zaten 10-12 senelik falandı.

Sistem toplayınca yeni masamda olmuş olacağım zaten.:hihi
Sizde de ufaktan bir oyunculuk görüyorum sanki. Monitör oyuncu monitörüne benziyor. :kas

M Çevrimdışı

m.menguc

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Şimdilik idare ediyoruz hocam. Eskiden benim de masam böyle raflıydı, sonra öğrenci evinden bedavaya bir masa buldum, ona geçtim. :hihi
Önceki masam modifikasyondan epey bir perte çıkmıştı. Zaten 10-12 senelik falandı.

Sistem toplayınca yeni masamda olmuş olacağım zaten.:hihi
Sizde de ufaktan bir oyunculuk görüyorum sanki. Monitör oyuncu monitörüne benziyor. :kas

Giriş seviyesi oyuncu monitörü diyelim.
24" 1ms 144hz 1080p TN Panel

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
i3 işlemcili kendiliğinden kapanan laptopumu
Cözüm olarak uyguladiginiz yan koyma olayi ,teknik anlamda müdahale olmadan laptobunuzun kapanmadan calismaya devam ettigini düsünürsek bu sorunun isi kaynakli olabilecegi ihtimalinin yüksek oldugunu düsündürüyor.
Fakat sizin Teknik konulardaki uzmanliginizi düsünerek isinma problemi olabilecegini düsünüp yapmaniz gerekenleri uyguladiginizi tahmin ediyorum.Yinede Laptop icindeki donanimlarin isi durumlarini (cpu ) test edebileceginiz programlar mevcut bir göz atin isterseniz. bunlardan bir tanesi
isimli bir program; anakarttan ekran kartına islemciden ram'e kadar her donanimin ayrintilarini ve cpu nun sicakligini görebilirsiniz...
Ayrica sisoft sandra veya alternatifi bir programla donanimlarinizi test etmenizde mümkün.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Cözüm olarak uyguladiginiz yan koyma olayi ,teknik anlamda müdahale olmadan laptobunuzun kapanmadan calismaya devam ettigini düsünürsek bu sorunun isi kaynakli olabilecegi ihtimalinin yüksek oldugunu düsündürüyor.
Fakat sizin Teknik konulardaki uzmanliginizi düsünerek isinma problemi olabilecegini düsünüp yapmaniz gerekenleri uyguladiginizi tahmin ediyorum.Yinede Laptop icindeki donanimlarin isi durumlarini (cpu ) test edebileceginiz programlar mevcut bir göz atin isterseniz. bunlardan bir tanesi
isimli bir program; anakarttan ekran kartına islemciden ram'e kadar her donanimin ayrintilarini ve cpu nun sicakligini görebilirsiniz...
Ayrica sisoft sandra veya alternatifi bir programla donanimlarinizi test etmenizde mümkün.

Selamlar Değerli Kardeşim;

Saydıkların dahil fazlasıyla program kurdum, birisi batarya diğeri anakart vs dedi. Isı ile ilgili tüm önleyici tedbirleri almakla birlikte takibini de yaptım, konunun ısı kaynaklı olmadığının bir ispatı da, 3 gün boyunca hiç çalışmayan pc nin daha açılışı takiben 10 uncu saniyede dahi kapanıyor olması.

Anakarttta kılcal çatlama, Anakartta soğuk lehim taraması yaptım kesinlikle yok.

Ram bellek batarya değiştirdim sorun aynı şekilde devam etti.

Bios da tüm acil durum kapanma protokollerini kapattım yine sorun devam etti.

Bu yöntemi de arıza ararken buldum, dikine tutp çift yönlü voltaj ölçümü takip vs yaparken, kapanmasını bekleyip bir türlü kapanmaması üzerine yani :kiskis

Açıkçası gözden de çıkarttım ama bu şekilde de işimi gördüğü için kasmadım hiç. Gittiği yere kadar gitsin bakalım :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri