Değişimden gelen Tv de ölü piksel çıktı

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
cep telefona yaptığım özel mercek sistemi ile yakın cekim foto çekebildim Adem işin uzmanı olarak bir bakabilirmisin baba bu ölü piksel mi başka birşey mi bir tanemi piksel söz konusu yoksa nirden fazlamı?

_20201023_021515.jpg
_20201023_021951.jpg

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
cep telefona yaptığım özel mercek sistemi ile yakın cekim foto çekebildim Adem işin uzmanı olarak bir bakabilirmisin baba bu ölü piksel mi başka birşey mi bir tanemi piksel söz konusu yoksa nirden fazlamı?

_20201023_021515.jpg
_20201023_021951.jpg
Bu hasar ölü piksele tam benzemiyor pikseller açık çalışıyor ama panelin içinde fiziksel bir sıkıntı var gibi o bölgede. Her yeşil kırmızı mavi çifitin bir piksel olması gerekiyor o yüzden bu hasar iki piksel genişliğinde ama bana o bölgede boşluk yada çatlak gibi geldi alışılagelmiş piksel hatasından farklı gibi.

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
nornalde siyah olur diyorlar nadirende beyaz bendeki beyaz ama bu ışık zaten o yüzden ne yaptıysam bile parlamadan bir türlü çekemedim piksel varmı yokmu o bölgede anlayamadım güneş gözlügü bile koydum nafile ışık şiddeti çok fazla elimde kaynak maskesi camı olsa bide öyle bakıcaktım ama evde bulunan birşey diyil tabi beyaz piksel böylemi oluyor bilen varmı tahmin değil arkadaşlar gerçekten bilen var mı

_20201023_073856.jpg

istanbul Çevrimdışı

istanbul

Süper Üye
7 Kas 2019
1,059
Sanmıyorum irsaliyede isim , seri numara ve çağrı numarası olur.

varsayımdır diyelim .

takas derken
benzetme yangın tüpünden verdim
yangın tüpü boşaltılıp yeniden doldurulması gerekir alıyor
tüp geri alınıyor salla basınçta sorun yoksa başkasına ver başkasının tüpünü de sana ver .
doldurma işlemi olmadan .

ne güzel ticaret !!!

varsayımdır .
sorunlu tv ( 5 ölü piksel ) , az sorunu ( 4 ölü piksel ) tv .
değişim ürünü , değişim ürünü ile sanki ??? ( takas sistemi )

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
İlk mesajımda da yazmıştım, bu görünen şey pixel ile ilgili durmuyor. Fiziksel bir durum var, hücre yırtılması olabilir, başka bir şey olabilir her ne ise.

Kaldı ki ölü pixel olsun. Onların değiştirme konusunda ayak direttiklerini zaten videoda dile getirdim, neler yapabileceğinizi de anlattım.

Bu tv her türlü değişir.

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
Usta Vestel ile boğuşuyorum resmen nomal diyip duruyorlar ilgili şikayet birimini bekliyorum dönsün diye

Y Çevrimdışı

yugams

Aktif Üye
28 Eki 2017
139
az önce Vestel den aradılar yetkililerimizle konuyu paylaşıp size dönüş yapacağız diyip kapadılar bekliyoruz bakalım ağalar ne diyecek diye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt