Dedesi Babası çıkmış...

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Tanrılar bu iğrenç şeyler yaşanırken hatta yaşanmadan müdahale etse keşke. Büyük insanları masum çocuklar üzerinde sinamasalardi. Beni kimse linç etmeye de kalkmasın. Kendi görüşüm bir ateist olarak. Benim bir dinim varsa ahlak ve vicdandır. Tüm inanan insanlara ve dinlere saygım sonsuz.
Yıllar evvel Cami + Kuran kavramını bu zihniyettekiler yüzünden terk etmiş, Yaratıcı Güç ile baş başa kalmayı tercih etmiştim ve şu an gayet memnunum kararımdan.

Ben kutsal kitapları okuyorum ancak mantığı çözebilmek adına okuyorum. LAR derken henüz sadece Kuran ve İncil ile haşır neşir olabildim.

48 Yaşındayım, 44 Yaşımda daha önce de anlattığım üzere hem bu hükumetin dini siyaset olarak kullanması ile dolmam, hem de buranın müftüsünün bardağı taşırması sayesinde tüm inanç sistemini sorgulamaya başladım. Dolayısı ile 44 senenin 8 sene çocukluğunu çıksan 36 sene boyunca inandığım değerleri öyle 3 günde de yok sayamıyorsun halen içimde bir yerlerde var o inanç ama diyorum ki ;

Loosing My Relegion :kas

Oh life is bigger
It's bigger than you
And you are not me
The lengths that I will go to
The distance in your eyes
Oh no I've said too much
I set it up
That's me in the corner
That's me in the spot-light
Losing my religion
Trying to keep up with you
And I don't know if I can do it
Oh no I've said too much
I haven't said enough
I thought that I heard you laughing
I thought that I heard you sing
I think I thought I saw you try
Every whisper, of every waking hour
I'm choosing my confessions
Trying to keep an eye on you
Like a hurt, lost and blinded fool, fool
Oh no I've said too much
I set it up
Consider this
Consider this the hint of the century
Consider this the slip
That brought me to my knees, failed
What if all these fantasies come
Flailing around
Now I've said too much
But that was just a dream
That was just a dream
That's me in the corner
That's me in the spot-light
Losing my religion
Trying to keep up with you
And I don't know if I can do it
Oh no I've said too much
I haven't said enough
But that was just a dream
Try, cry, fly, try
That was just a dream
Just a dream
Just a dream, dream

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,101
41
Ramço ben takip etmiyorum bu tarz kanalları zira toplumsal destek adı altında bu iğrençliklerden bir şekilde raiting beklentileri doğuyor.
Benim başörtülü bacım geçen gün Esra Erol'a çıkmış kendisini savunuyordu. Ne diyordu biliyor musun?

''Ama Esra hanım o beni daha çok aldattı, ben onun için onu aldattım''

Abi mağduriyet burada nerede birisi bana izah etsin lütfen. Ne mağduriyeti yahu iğrençlik bu. Cehalet başka bir şey değil.

o videoyu buraya ekleyip daha çok hit almasını sağlamayayım.

Bütün bunların tamamı EĞİTİM ile ilgili sevgili kardeşim. Bunlar daha iyi günlerimiz.

Abi bu programların hepsi rezalet oraya çıkanların büyük bir kısmında da ar namus diye bir şey kalmamış

Adamı karısı aldatmış üstüne bide aldatan da akşam aynı eve geliyor birde onun arkadaşları geliyor adam hala beni bırakma diye yalvarıyor gerçi adam demeye de artık ben ne diyeyim denilecek birşey bulamıyorum

Bunların artmasında ilk neden dediğin gibi eğitim birde üstüne ben cehalet ekliyeyim ikinci neden de son 20 yıldır böyle şeylerin üstüne perde çekilmesi yurtlar vakıflar vs vs uzar gider bunların bir çoğu da ceza almadan kendini aklayarak bir şekilde serbest kaldı

Sen gereğini devlet olarak kanunlar çerçevesinde yerine getirmezsen olacağı bu

Asıl içimizi acıtan yüreğimizi yakan babası dedesi annesi onlar yapabileceği her türlü arsızlık namussuzluk ne varsa yapmışlar 3 yaşında melek gibi bir yavrunun ne günahı vardı da canına kıydınız yani yetmiyor yetmiyor yazmak yetmiyor

Hani ben bi tanesi için öldüresiye dövüp çöp konteynerına atıp bırakacaksın demiştim bana kızanlar ve tepki gösterenler olmuştu

Bunlar daha fazlasını hakediyor

Allah sonumuzu hayır etsin hepimizin çoluk çocuğu var Allah'ım çocuklarımızı böylelerinden uzak tutsun

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Abi bu programların hepsi rezalet oraya çıkanların büyük bir kısmında da ar namus diye bir şey kalmamış

Adamı karısı aldatmış üstüne bide aldatan da akşam aynı eve geliyor birde onun arkadaşları geliyor adam hala beni bırakma diye yalvarıyor gerçi adam demeye de artık ben ne diyeyim denilecek birşey bulamıyorum

Bunların artmasında ilk neden dediğin gibi eğitim birde üstüne ben cehalet ekliyeyim ikinci neden de son 20 yıldır böyle şeylerin üstüne perde çekilmesi yurtlar vakıflar vs vs uzar gider bunların bir çoğu da ceza almadan kendini aklayarak bir şekilde serbest kaldı

Sen gereğini devlet olarak kanunlar çerçevesinde yerine getirmezsen olacağı bu

Asıl içimizi acıtan yüreğimizi yakan babası dedesi annesi onlar yapabileceği her türlü arsızlık namussuzluk ne varsa yapmışlar 3 yaşında melek gibi bir yavrunun ne günahı vardı da canına kıydınız yani yetmiyor yetmiyor yazmak yetmiyor

Hani ben bi tanesi için öldüresiye dövüp çöp konteynerına atıp bırakacaksın demiştim bana kızanlar ve tepki gösterenler olmuştu

Bunlar daha fazlasını hakediyor

Allah sonumuzu hayır etsin hepimizin çoluk çocuğu var Allah'ım çocuklarımızı böylelerinden uzak tutsun
Şu yazdıklarını okuyunca gülümsedim bir an, konu bu kadar acı iken nasıl gülümsenir? İşte acı acı gülümsenir.
Ben daha 17 18 li yaşlarıma yeni gelmişken ADALET duygusu o zaman dahi bizde öyle bir önemli kavrammış ki, Zorbalık edenlerin cezasını vermek isterdim o zamanlarda da.

Detaylara giremem şimdi zira halka açık mecra, yarın bir gün bir şey olur ''Adem helvacı gel bakalım sen zamanında böyle böyle demişsin'' derler olan benim çoluk çocuğuma olur.

Kadir Şeker konusunu hatırlarsınız mutlaka.

İşte Halkın vergisi ile aldığı lüks arabada halkın vergisi ile satın aldığı kokoya rağmen YANDAŞ olduğu için muhtereme işlem yapmayan hukuk sistemi, ''oohooo herkes kendi hukukunu sağlarsa...'' dedi ve Kadir Şeker'i içeri attı adam aylar yıllar içeride ve halen de kalacak.

İşte Kadir Şeker'in başına gelenleri görünce diyorsun ki ;

heamvivma Çevrimdışı

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
447
34
Daha önce başka konuda yazmıştım yine yazayım.

İstanbul Sözleşmesine bla bla diyip duranların nedense her gündüz kuşağı programının her 5 yarışmacısından birisini illa neden hibinatorlardan seçtiklerine dair bir açıklamaları yoktur diye düşünüyorum.

Yahu kardeşim homofobik değilim ama bunu da toplumun gözüne gayet doğal bir konu gibi sokmamalı.

Belki de gayet doğaldır bilemiyorum, beki ben evrimsel gelişimimi henüz tamamlayamadığım için bunu normal bulmuyor olabilirim lakin bir erkeğin makyaj yapıp ''Bakın ben e güzel efemineyim'' demesi ile bu yemek programlarında çıkıp gevşek gevşek konuşmaları bana aynı sonuç gibi geliyor.

Basit bir konu gibi görünse de şu an konuştuğumuz bu konunun dahi NORMALLEŞTİRİLMESİ hususunda bu bakış açısı yatıyor.

''Zina günahtır'' diyen Diyanetin aynı zamanda ''Baldızla yapılan zina nikah düşürmez'' demesi nasıl bir çelişki ise, Baldızlardan sonra halalar teyzeler yengelerin normalleştirilmeye çalışılması da bir o kadar SAPIKÇADIR ve elbette ki normal değildir.

Şimdi bütün gün ekranlarda bu topişkolar cirit atıyor, Ülkenin Din İşlerinden sorumlu başkanlığı bütün akrabaları birbirine kitliyor ve normal diyor ama biz burada Dede dediğimiz şahsın baba olduğunu öğreniyoruz ki o da sonra yalanlanıyor öyle değil böyle diyor vs vs

Pulat mı ne bi aile vardı bir ara hatırlarsanız Palu da olabilir emin değilim.

Yahu o onu onunla, o bunu ötekiyle, öteki onu kesmiş, o berikini biçmiş, beriki hörükünü öpmüş ve bütün bunlar da güya toplumsal içerik adı altında bütün halka afişe edilmiş.

Buyurun toplumumuzun ahlak anlayışına..
Yazdığınız her harfe şiddetle katılıyorum. Sadece bir yere vurgu yapmak istiyorum hocam.

Diyanetin 'baldızla yapılan zina nikah düşürmez' demesinde ne sıkıntı var, neden bu gündem oldu onu anlamış değilim. Cumhuriyet türevi DİN düşmanı gazetelerin birkaç haftada bir diyaneti kötülemek amacıyla sağdan soldan haber üretip, diyanete sataşmaktan başka bir şey değil.

Ki bu fetva yeni verilmiş bir fetva da değildi. Birkaç yıl önce verilmişti. Diyanete sataşacak konu kalmayınca arşivden sıkıntılı konuları alıp haber yapmaları hiç masum değil. Ayrıca Fetvalarda genellikle vatandaşların sorusuna yönelik düzenlenir. Zina en büyük günahtır. Ama yapıldığı takdirde eğer evliyse nikah düşmez. Bu Diyanetin fetvası değil İslam dininin genel kaidesidir. Yani diyanet burda fetva vermekten çok var olan bir durumu vatandaşa iletmiştir.

Birçok kişi bu saçmalıktır diyor ama ben ilahiyatı bitirdim, İslam hukukunda öyle fetvalar verilmişki, yok artık dersiniz. İnsanlar öyle sorular sormuş, öyle davranışlarda bulunmuşlar ki..
Velhasıl.. Mesela, bu zina yapınca nikah düşmesi meselesi eğer Şeriat kanunları geçerli olsaydı Zinayı yapan kişiler dul veya evli olsalardı cezaları ölümdü. Asıl konumuz olan, bir çocuğun ırzına girip onu öldürenin sonu yine ölümdü. Şuan Dini, İslamı, Kitabı kullanarak insanların sempatisini kazananlara bakmayın. En başta onların çoğu şeriatın gelmesini istemez. Çünkü şeriat gelse çoğunu yaptıklarından dolayı yaşatmayacak. Sol tarafta inandıkları din uğruna şeriatın gelmesini istemez. Çünkü rahatları kaçacak. O yüzden şuanki siyasetten nefret ediyorum. Birileri Dini kullanır sağcıları kazanmaya çalışır, diğerleri Atatürkü kullanır solcuları kazanmaya çalışır. Birileri Kuranla mitinglere çıkar, diğeri çarşaf takanlara rozet takar. Örnekler o kadar uzunki..

Biraz konudan konuya zıplamak gibi oldu ama hiçbir meramımızı yazı ile tam anlamıyla dile getiremiyoruz.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Yazdığınız her harfe şiddetle katılıyorum. Sadece bir yere vurgu yapmak istiyorum hocam.

Diyanetin 'baldızla yapılan zina nikah düşürmez' demesinde ne sıkıntı var, neden bu gündem oldu onu anlamış değilim. Cumhuriyet türevi DİN düşmanı gazetelerin birkaç haftada bir diyaneti kötülemek amacıyla sağdan soldan haber üretip, diyanete sataşmaktan başka bir şey değil.

Ki bu fetva yeni verilmiş bir fetva da değildi. Birkaç yıl önce verilmişti. Diyanete sataşacak konu kalmayınca arşivden sıkıntılı konuları alıp haber yapmaları hiç masum değil. Ayrıca Fetvalarda genellikle vatandaşların sorusuna yönelik düzenlenir. Zina en büyük günahtır. Ama yapıldığı takdirde eğer evliyse nikah düşmez. Bu Diyanetin fetvası değil İslam dininin genel kaidesidir. Yani diyanet burda fetva vermekten çok var olan bir durumu vatandaşa iletmiştir.

Birçok kişi bu saçmalıktır diyor ama ben ilahiyatı bitirdim, İslam hukukunda öyle fetvalar verilmişki, yok artık dersiniz. İnsanlar öyle sorular sormuş, öyle davranışlarda bulunmuşlar ki..
Velhasıl.. Mesela, bu zina yapınca nikah düşmesi meselesi eğer Şeriat kanunları geçerli olsaydı Zinayı yapan kişiler dul veya evli olsalardı cezaları ölümdü. Asıl konumuz olan, bir çocuğun ırzına girip onu öldürenin sonu yine ölümdü. Şuan Dini, İslamı, Kitabı kullanarak insanların sempatisini kazananlara bakmayın. En başta onların çoğu şeriatın gelmesini istemez. Çünkü şeriat gelse çoğunu yaptıklarından dolayı yaşatmayacak. Sol tarafta inandıkları din uğruna şeriatın gelmesini istemez. Çünkü rahatları kaçacak. O yüzden şuanki siyasetten nefret ediyorum. Birileri Dini kullanır sağcıları kazanmaya çalışır, diğerleri Atatürkü kullanır solcuları kazanmaya çalışır. Birileri Kuranla mitinglere çıkar, diğeri çarşaf takanlara rozet takar. Örnekler o kadar uzunki..

Biraz konudan konuya zıplamak gibi oldu ama hiçbir meramımızı yazı ile tam anlamıyla dile getiremiyoruz.
Bazı yorumlarımda dile getiriyor ve diyorum ki ''Kemalist bağnazlar, Dinci yobazlardan çok çok çok daha tehlikelidir.''

Yine ısrarla diyorum ki bir kanun maddesi getirilsin ve KESİNLİKLE AMA KESİNLİKLE gerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve gerekse 4 Din dahil tüm kutsal kitaplar ile DİN hiç bir şekilde siyaset konusu olarak kullanılamasın.

Yahu birisi koskoca bir ülkeyi emperyalist güçlerin elinden kurtarıp ''Alın vatanınız hayırlı olsun'' demiş ve ölüp gitmiş kurucu lider.

Diğeri ise Yaratıcı güç ile Adêm yani İnsan arasında olan bir inanç durumu.

Gazinin toprağı bol olsun, Din işlerini Devlet işlerinden ayırmak istemesindeki en önemli neden de bu değil miydi zaten?

Peki Gazi ne bilebilirdi ki bazı Kraldan çok Kralcı bağnazların kendisini putlaştırmaya ve üzerinden rant elde etmeye kalkacağını?

Bakın ben A haber ve türevlerini, Din kanallarını ve bu Kemalist kanallarını asla izlemem zira bunların birisi kitap SATAR, diğeri KUPA satar. Yani temel amaç hep ticarettir, Ranttır, Nemalanmaktır.

Yani ben muhalefete de muhalifim aslında.

Ne kadar tasvip edersiniz bilmem lakin benim için Diyanet İşleri başkanı Tayyar Altıkulaç, Din adamı da rahmetli Abdurrahman Kamil yetkin ve Adını unuttum kanserden yakın zamanda kaybettiğimiz bir hocamızdı. Çok sinirliydi ama lafı eğip bükmez, belli bir siyasi erk uğruna ayet uydurmazdı.

Kim ne kadar sevmezse sevmesin bir ülkenin kurucu liderine hakaretler lanetler yağdıran SÖZDE din kişileri (Adam değiller zaar) ve onun başkanlığını yapan şahısların gözümde zerre kadar ne din adamlığı ne de adamlığı yoktur.

Mustafa Sarıgül gibilerinden Atatürkçü, Bu günkü Başkan gibilerinden Diyanet başkanı olmaz kardeşim olmaz.

Fakirliği kanıksatıp milyonluk arabaya binenler, elektrik su doğalgaz faturasını devlete ödetenler bana din dersi de başka ders de veremez.

Baldız hala teyze konularını yazmayı unutmuşum.

Bizim kültürümüzde ATA kaçtır? Dört dür değil mi? Yani Evlenene kadar bir anne ve bir baban vardır ama evlendiğinde iki annen iki baban olur adettir bu örftür. Peki Baldız nedir? Bacıdır, Gardaştır. Bu nasıl normal bir konu gibi konuşulabilir ki?

Din adamlarının fetvalarını ''Sordular da ondan cevaplandı'' diye aklamaya çalışmanız doğru değil, bu konuyu daha dün sevgili İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz ile konuştuk ve aynı cümleyi kurdum dedim ki ''Kardeşim madem soru gelmiş ben de cevaplayayım, halanın kızına yürüyebilirsin :kas'' (mübalağa) demek yerine ve bunlara icazet vermek yerine kutsal kitabın güzel öğretilerinden AHLAK neden anlatılmıyor bu insanlara? Din adamları madem yönlendiriyor, ''Kardeşim Açın Nisa suresini okuyun, orada kimlerle evlenemeyeceğiniz yazıyor'' neden demiyorlar ? Bir defa Din olgusunun özellikle TÜRKÇE okutulmak istenmemesinin temelinde yatan sebep ne lütfen siz izah edin o halde.

Yani ''şifreli bir kitap var, o kitapta bilgiler var, o şifreleri de sadece bu adamlar çözebildiği için onlara soruyoruz'' gibi bir durum mu var?
Elmalılı Hamdi Yazır Hoca gayet güzel çevirmiş, Evet açık uçlu yerler halen var doğru ancak her çeviride var ve bu açık uçlu konular üzerinde din adamları nasıl eğip bükme yapıyor ise, zaten kanunlarımızda da aynı eğip bükmeler mevcut olduğu için ne hukuk sistemimiz düzgün işliyor ne de din işlerimiz.

Neden yahu? İnsan kaynağından bilgiyi almak yerine neden bir başkasının anlattığı kadarı ile yetinsin?

Bir defa AHLAK sahibi birisinin öncelikle bu soruyu sormaktan bile imtina etmesi gerekmez mi? Soruyu sorabilecek cesaret nereden bulunuyor? 9 Yaşında kız çocuğu ile evlenilir mi evlenilmez mi sorularının sürekli köpürtülmesinden değil mi? Yahu o sorulduysa bu da sorulur ne olacak canım diye vatandaş cesaretlendirilmiş olmuyor mu? (O 9 yaş konusu ayrı bir tartışma konusu)

Yani bakın sizin işiniz daha zor bu günlerde zira özellikle bizim gibi mecralarda sizlere karşı çok büyük bir ön yargı var.

Sizi tenzih ederek ve çok özür dileyerek söz meclisten dışarı yazıyorum ki bu gün bana kim için hacı hoca deseler aklıma ilk gelen kelime sapık oluyor.

O zaman muhtemelen bunlar da dış güçlerin işidir, böyle düşünmemiz için bütün din adamlarına sadece belden aşağı mevzular konuşturuyordur medya önünde.

Neyse yazsak çok sıkıntı, yazmasak içimiz razı değil, siz de haklısınız yazarak bir yere kadar.

Son düzenleme:
Geri
Üst Alt