Damat Vergisi düşmüş mü ne!

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Dolardaki dalgalanmaya inat Aliexpress'ten Türkiye'de 90 dolar civarında olan işlemciyi gözümü kararttım ve sipariş ettim. Bir hafta sonra bugün gümrükten geçti Çıkan vergi 10.5 lira. eskiden 0.1 dolarlık kabloya 18 yazıyolardı Acaba damat vergi oranlarını mı azalttılar Bilgisi olan var mı?

hareketliperde Çevrimdışı

hareketliperde 

Süper Üye
17 Ara 2019
459
35
Şansınıza bence . hazır alan bulmuşken sorayım aliex ten işlemci anakart falan alanır mı :)

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
valla bir iki güne ptt kargo getirir youtubede çok sayıda eski anakart alıp kullananlarla ile ilgili video var Şansımızı denedik işte

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
Sahte çıkabilir. Üzerinde Ryzen yazar, bir bakmışsınız gelen işlemci bambaşka.
Güvenilir satıcı bulabilirseniz belki.

Valla yıldızı 4.7 idi sanmam üç kuruş için o riske gireceklerini ayrıca ben de 2013 tarihli bir işlemci aldım ryzen falan değil

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
ali den aras kargo ile gelen gönderide gümrük çıkmadı. ptt ile gelene 30 tl gümrük ödedim bu nasıl oluyor:hmm

smili72 Çevrimdışı

smili72 

Süper Üye
6 Mar 2018
1,532
52
ali den aras kargo ile gelen gönderide gümrük çıkmadı. ptt ile gelene 30 tl gümrük ödedim bu nasıl oluyor:hmm
magazadan magazaya degisiyor standart gonderilerin hepsi ptt kago ile geliyir ucak kargo gibi bir secenegi isaretlemis olabilirsiniz
yok hocam normal kargo 23 mayıs da sipariş ettim bugün geldi.

bu 30tl gümrük çıkan sipariş

bu gümrüksüz 20 adet geldi aras kargo getirdi
avrupadaki bir depodan gelirse damat orani cinden gelenlere gore az :)
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

magazadan magazaya degisiyor standart gonderilerin hepsi ptt kago ile geliyir ucak kargo gibi bir secenegi isaretlemis olabilirsiniz

avrupadaki bir depodan gelirse damat orani cinden gelenlere gore az :)
maksat yerli üreticiyi çin çon ustilasindan koruycaz ingilterden alirsan yuzde 15 cinden alirssn 25 Tüm çin çonlar da avrupada depo kiralamis olan yine nihai tuketiciye

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt