Dahili uydulu TV ler deki Uydu özellikleri neden yetersiz

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Yayın veriyor işte, daha ne? :kiskis
Pahalı tuner, pahalı işlemci koysa o TV'ler o fiyata satılabilecek mi? Hayır.
Çünkü alıcı kitlenin beklentisi ve bilgisi belli.
Adam onu zaten yapıyor, niye bir de yayın alma tarafına ayrı masrafa girsin ki? :hihi
Yayıncı kuruluş ve uydu firmaları çok mu matah hizmet veriyor da, TV üreticisi buna ayrı özen göstersin?

Çok bilgi görmek isteyen gitsin bir Linux tabanlı cihaz alsın sabaha kadar kurcalasın dursun.
Linux tabanlı bilmem kaç liralık cihazın yeteneği kısıtlı olur ama PC'ye takacağın iyi bir TV kartı sana aynı şeyi yeterince verir bence. :hihi
Linux tabanlı cihaz satan üreticiler Android'in yazılımıyla aşık atışabildi mi işlevsellik konusunda, hayır.

Kısacası küçük bir kitlenin beklentisi için böyle bir masrafa girmezler. Bence de girmesinler yani.
IPTV varken uydu denen şeye yatırım yapmak bana saçma geliyor.
Datacenter mı daha ucuz, uydu mu daha ucuz abi? :hihi

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Lahavleee, soru sormuşsun,hükmünü kendin vermişsin bence bu konu kilitlenmeliydi sevgili @kabus22 :hihi
İşin aslı tuner entegresi de değil,mstar işlemci konursa böyle gelişir yazılım,soru yanlış ,çünkü olay "uydu özellikleri" olmamalı idi ramazan,tv yazılımı deseydin +1 verirdim sana :ok

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
adamlar 4K tv ye 50 TL DEĞERİNDE uydu ekliyorlar, gelde kızma :rant1 birde son teknoloji tv diyorlar, belki de alıcı satışları düşmesin diye karşılıklı anlaşmışlardır firmalarla :sirit

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
arkadaşın vestel dahili uydu alıcısını ben beğenmediğim için (arkadaşa yetiyordu)adama hıremco cihaz aldırdım ama oda garantisi biter bitmez kırmızı ışıkta kaldı adama rezil olduk.

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
arkadaşın vestel dahili uydu alıcısını ben beğenmediğim için (arkadaşa yetiyordu)adama hıremco cihaz aldırdım ama oda garantisi biter bitmez kırmızı ışıkta kaldı adama rezil olduk.
durup dururken kırmızı ışıkta kalması ilğinç, acaba elektirik kesinsiti gibi bir şey sonucu bir problemmi çıktı :deli yoksa yazılım yükleme yapmak isterkenmi oldu

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
durup dururken kırmızı ışıkta kalması ilğinç, acaba elektirik kesinsiti gibi bir şey sonucu bir problemmi çıktı :deli yoksa yazılım yükleme yapmak isterkenmi oldu
arkadaş yazılımdan falan bir şey anlamaz düğmeden açar kapar sadecene türk malı uydu alıcısı sonuç kalitesiz malzeme kalitesiz işçilik sonuç bu

K Çevrimdışı

kabus22

Kayıtsız / Doğrulanmamış
arkadaş yazılımdan falan bir şey anlamaz düğmeden açar kapar sadecene türk malı uydu alıcısı sonuç kalitesiz malzeme kalitesiz işçilik sonuç bu
doğrudur, bende piko da böylebir sorun yaşamıştım , en sonunda eskiciye 20 tl ye verdim cihazı :cool kumandası sağlamdı eskici sırf o yüzden aldı sanırım :saskin

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt