D-smart D-fix Sorunu

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
Demiştim ama tabii kesin değil yazdığım.
Geçen gün bizim başımıza kablotv de geldi "video yok" olayı,eğer şifreyi çözemiyorsa böyle bir uyarı da verebiliyor,bence en iyisi madül+kart ikilisini başka bir tv veya receiverde denemelisin, ama öncelikle verdiğim frekansı elle arattır bakalım,ayrıca kumandadan :
Menü ---> Ayarlar kısmında (bizde adı :.ortak arabirim erişim) en üstteki modül yazan yere OK bas bakalım,modül hakkında neler diyor,aktifmi,pasifmi.
Bir daha hatırlatayım ,bende eğer "video yok" derse,şifreyi çözemiyor anlamına geliyor.
bazı yerlerde common interface diyor. evet hatırlıyorum. öyle bi ayar çıkıyordu. modüllü ürünler içinmiş.
yalnız yeni tv ler ortak aramıyor mu bunu?

A Çevrimdışı

A.Bozoğlu 

Süper Üye
25 Eki 2017
622
Anladığım kadarıyla, dsmart modül ile kurulum yapıyorsunuz, kanalları tarayıp buluyor ama kanallarda video yok hatası alıyorsunuz! eğer sorun bu ise kartı modüle doğru şekilde taktığınızdan emin olun. kanalları tarattıktan sonra 11012 V 30000 frekansında her hangi bir kanal üzerinde bekleyin bir süre modül kendini güncellesin. otomatik güncelleme almazsa müşteri hizmetleri yada online işlemlerden sinyal güncellemesi yapın.

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
Anladığım kadarıyla, dsmart modül ile kurulum yapıyorsunuz, kanalları tarayıp buluyor ama kanallarda video yok hatası alıyorsunuz! eğer sorun bu ise kartı modüle doğru şekilde taktığınızdan emin olun. kanalları tarattıktan sonra 11012 V 30000 frekansında her hangi bir kanal üzerinde bekleyin bir süre modül kendini güncellesin. otomatik güncelleme almazsa müşteri hizmetleri yada online işlemlerden sinyal güncellemesi yapın.
Hepsini denedim sonuç ayni %100 modül arızalı gibi

sincerelym Çevrimdışı

sincerelym 

Aktif Üye
10 Haz 2018
184
Dsmart kurulumu yapmanıza gerek yok bence. Bende kullanıyorum jvc TV de, kendi kanal listemde belgesel kanallarını ilk sıralara taşıdım ve sorun yaşamadım. Sadece TV yi ilk açtığımda nlik çıkıyor isze gelen uyarı. Modül için Gerekli mi bilmiyorum ama tvniz İnternete bağlı mı?

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
Dsmart kurulumu yapmanıza gerek yok bence. Bende kullanıyorum jvc TV de, kendi kanal listemde belgesel kanallarını ilk sıralara taşıdım ve sorun yaşamadım. Sadece TV yi ilk açtığımda nlik çıkıyor isze gelen uyarı. Modül için Gerekli mi bilmiyorum ama tvniz İnternete bağlı mı?
TV internete bağlı genede teşekkürler. Uzun uğraşlar sonunda eski sisteme dönüş yapıtım.

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
Servis veya markanın bir kusuru tespit edilebildi mi merak ettim? :alala
A Ado abi firma ile bir sıkıntı olmadı bayi eve gelip modülü kurdu 15 dk sonra sinyal deyip gitti bizde bekle bekle bir yayın yok ondan sonra gelişmeleri yazdığım gibi. Sonra modülü verip yerine kutu alayım dedim bayi iş emrini kapatmamakta ısrar ediyordu firma ile görüşmeler sonunda kapattırdık eski sisteme bugün gelip kurdular.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
ben 5-6 seneden beri modül kullanıyorum uydu hobim olduğu için sürekli cihaz değiştiriyorum hiç modülün sorun çıkardığını görmedim.hem değişik marka uydu alıcılarında kullandım hemde modül yuvalı tvlerde kullandım.hiç sorun görmedim.

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
ben 5-6 seneden beri modül kullanıyorum uydu hobim olduğu için sürekli cihaz değiştiriyorum hiç modülün sorun çıkardığını görmedim.hem değişik marka uydu alıcılarında kullandım hemde modül yuvalı tvlerde kullandım.hiç sorun görmedim.
O zaman bendeki şanssızlık diyelim

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri