D-smart D-fix Sorunu

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
Vestel 50FD7300 model tv
Kolay gelsin bugün d smart modül aldım yalnız kartı takıyorum d smart kurulum yapıyorum kanal akışını görebiliyorum ama görüntü gelmiyor video yok diyor acaba herhangi bir ayarı varmıdır. TEKNOwest teknovest F fikoloji A Ado yardımlarınızı bekliyorum

tv eski ise manuel arama ile d smart değerlerini girin, yeni ise kurulum yaparken d smart seçiniz.
F fikoloji usta hepsini denedim modül takılı olunca yayınlar kitleniyor çıkartıyorum yayınlar açılıyor tabi d smart yayınları şifreli diyor modülü takıyorum bu sefer de video yok diyor acaba modül arızalı olabilirmi

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
dsmart ayarlarından çözünürlüğü değiştirin. sanırım onda da vardı. bazı tv ler istenen çözünürlükte görüntü gelmeyince çalışmaz

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,457
49
roadronners roadronners, modül le ilgili key yüklenmesi gerekebilir. siz her ihtimale karşı wp göndermek için servis menü foto tüm ekran olacak şekilde diagnostik menü ve modül fotolarını çekin müşteri temsilcisi sizi aradığın fotoları wp den iletirsiniz ürün desteke fotolar iletilir dönüş hızlı olur

yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
rmodülde bunu vermemesi lazım şeyi deneyin belki çipte sorun vardır. kartı çıkarıp bakın çipi kirlenmişse ondan yapabilir. temizleyince düzelicektir.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Filbox ile yaşamıştım ama daha farklı bir sorundu ozaman , peki elle frekans aratıp da denedinmi acaba,mesela :
12188 V 27500
Bu frekansı elle girip bir bak bakalım ne yapacak modül, birde Ayarlar kısmında modül bilgilerini görüyorsundur,acaba aktifmi modül?
Birde bir arkadaşım sanki bana "bir frekans- kanal- üzerinde bekletiyorum,güncelliyor" dediğini hatırlıyorum(emin değilim) ama yine sıkıntı devam ederse tvde kart değişecek.

roadronners Çevrimdışı

roadronners

Aktif Üye
9 Ara 2018
95
37
Filbox ile yaşamıştım ama daha farklı bir sorundu ozaman , peki elle frekans aratıp da denedinmi acaba,mesela :
12188 V 27500
Bu frekansı elle girip bir bak bakalım ne yapacak modül, birde Ayarlar kısmında modül bilgilerini görüyorsundur,acaba aktifmi modül?
Birde bir arkadaşım sanki bana "bir frekans- kanal- üzerinde bekletiyorum,güncelliyor" dediğini hatırlıyorum(emin değilim) ama yine sıkıntı devam ederse tvde kart değişecek.
Şu anda eve gidiyorum yaklaşık 30 dk sonra bilgi veririm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu anda eve gidiyorum yaklaşık 30 dk sonra bilgi veririm
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

12188 V 27500

3637BB37-AD1D-4DC1-A7B0-D10AB0A85B7D.jpg
911AF87B-1D8D-4DAC-B00A-54ED661E11EB.jpg
3EF6A55F-C50F-408D-8CB7-B65DF0F86252.jpg
07576E59-9829-47CC-B79D-C0851A677C2A.jpg
B1B13EDC-91E7-4EF2-BCC9-B190CFE756AC.jpg

249F5F2B-6B86-4AA7-B701-2E43FA2556A6.jpg

2FC0218C-8A01-4A74-833A-462347CC2297.jpg

Son düzenleme:
yolgezer Çevrimdışı

yolgezer

Aktif Üye
2 Haz 2019
398
şey sorucam.
kanal buluyor mu? yani kanal taraması yapıp listeliyor de mi? kanal buluyor ama görüntü yok değil mi?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
12188 V 27500
Demiştim ama tabii kesin değil yazdığım.
Geçen gün bizim başımıza kablotv de geldi "video yok" olayı,eğer şifreyi çözemiyorsa böyle bir uyarı da verebiliyor,bence en iyisi madül+kart ikilisini başka bir tv veya receiverde denemelisin, ama öncelikle verdiğim frekansı elle arattır bakalım,ayrıca kumandadan :
Menü ---> Ayarlar kısmında (bizde adı :.ortak arabirim erişim) en üstteki modül yazan yere OK bas bakalım,modül hakkında neler diyor,aktifmi,pasifmi.
Bir daha hatırlatayım ,bende eğer "video yok" derse,şifreyi çözemiyor anlamına geliyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri