[Çözüm] Arçelik TV YouTube Uygulaması 1080p göstermesi

tanos007 Çevrimdışı

tanos007

Yeni Üye
4 Mar 2020
32
Arçelik TV 8900 serisi 4k destekleyen televizyon aldım. YouTube uygulamasını en fazla 1080p oynatıyor. Başka televizyon markalarında aynı sorun olmalı.

Netflix uygulamasında 4k çözünürlüğe kadar çıktı.

Çözüm:
Baaşka Mi TV Box olan arkadaşımdan baktım sorun Youtube uygulamasının kendisinde 1080p kendisi sınırlamış.
PC bağlayarak ya da Mi TV Box almak.

Son düzenleme:
muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Netflix i 4k donmadan güzel bir şekilde gösteriyorsa l1 lisansı almışlar demekki. 4k başka video açıp deneyin youtubede. Olmazsa cihazın seri nosu ile arçeliğin sitesinden güncel yazılım var mı kontrol edin

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Acaba 4k netfilx lisansı aldılar da YouTube 1080 mi aldılar ?

Tekoline;
Evet 30 mgbit bile zorlanır, lakin ben izliyorum bunda etkenler;
Evde kaç kişi modeme bağlı, ne işlem yapılıyor? Örnek film açtım mi zaten telefonlara bakmıyoruz, PC kapalı oluyor. Bütün veri TV tarafından alındığı için 10 dk lik bir video da 1 yada 2 defa donma oluyor. Ama telefonlara bakarsak PC açık ise 10-15 defa 4k Video da donuyor.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Çözünürlük seçeneklerinde 4K gözükmüyorsa ya video 4K değildir ya da TV 4K için gerekli lisansa sahip değil.
Ki bu çok saçma olurdu.

Videoyu duraklatın, soldaki butonlardan birinde çözünürlük ayarı olması lazım.
Bakın bakalım 2160P var mı.

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Acaba 4k netfilx lisansı aldılar da YouTube 1080 mi aldılar ?

Tekoline;
Evet 30 mgbit bile zorlanır, lakin ben izliyorum bunda etkenler;
Evde kaç kişi modeme bağlı, ne işlem yapılıyor? Örnek film açtım mi zaten telefonlara bakmıyoruz, PC kapalı oluyor. Bütün veri TV tarafından alındığı için 10 dk lik bir video da 1 yada 2 defa donma oluyor. Ama telefonlara bakarsak PC açık ise 10-15 defa 4k Video da donuyor.
hocam netfiliks nesil bir sistem yaptiysa 4 k banamin demiyir catir catir izletiyor. 7.5 mbitle 4k goruntu akisi oluyor benim 35 mbit ama youtube da izlenmiyor. yanliz hocam benim meshur x96 youtobe de bile 4k var. ama tv 4k olupta arkadasin cihazinda gostermemesi ilginc. umarim kalite ayarina girmistir 4k ayari ordan zorluyorsunuz. yoksa 1080 ustune cikmaz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Tv de netflix Wifi üzerinden 4k sorunsuz çalışıyor ama youtube da takılıyor tv ye network kablosu ile net verince takılma falan yok

Tv yi ilk aldığım da denemiştim

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Tv de netflix Wifi üzerinden 4k sorunsuz çalışıyor ama youtube da takılıyor tv ye network kablosu ile net verince takılma falan yok

Tv yi ilk aldığım da denemiştim
valla hocam benim kabloyla bagli takiliyor. izlenmiyor 4 k tv de ariza var desem tv boxda ayni 30 mbit yetmiyor. geceleri 1440 da izlenebiliyor 10 numara olmasada ama netfililste en ufak sorun yok youtube de sorun var youtube kynakli

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
valla hocam benim kabloyla bagli takiliyor. izlenmiyor 4 k tv de ariza var desem tv boxda ayni 30 mbit yetmiyor. geceleri 1440 da izlenebiliyor 10 numara olmasada ama netfililste en ufak sorun yok youtube de sorun var youtube kynakli

Tekrar bi deneyip bakayım burdan geri dönüş yaparım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Şu anda Wifi üzerinden youtube 4k çalışıyor

1590926651459-506533672.jpg

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Tekrar bi deneyip bakayım burdan geri dönüş yaparım

Şu anda Wifi üzerinden youtube 4k çalışıyor

1590926651459-506533672.jpg
hocam hiz kac sizin, ayrica kalite bolumune girip ordan bir kontrol edin 4k nin yaninda crntik isareti varmi. brnde 4 k vidoya girince izliyorum sikinti yok bunda onemli olan kaliteye giriginizde 4k da centik olacak. rger 1080 ise kalite 4k yapin oynayacak mi durmadan

İyi de arkadaşın koymuş olduğu resme bakınca zaten videonun 4K ve HDR olduğu görülüyor. Ortada bir sorun yok.
hocam video kalitesine girdiginizde 4k yaninda centik olacak. obur turlu anlasilmaz yayin kalitesi 4k mi degil mi

yani yotubeden 4k video acinca goruntu 4k anlamina gelmez onemli olan video kalitesi 4k isaretli olacak

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
hocam hiz kac sizin, ayrica kalite bolumune girip ordan bir kontrol edin 4k nin yaninda crntik isareti varmi. brnde 4 k vidoya girince izliyorum sikinti yok bunda onemli olan kaliteye giriginizde 4k da centik olacak. rger 1080 ise kalite 4k yapin oynayacak mi durmadan

hocam video kalitesine girdiginizde 4k yaninda centik olacak. obur turlu anlasilmaz yayin kalitesi 4k mi degil mi

Tabiki kontrol ediyorum merak etmeyin

25 mbit Fiber kullanıyorum vdsl veya adsl değil

Youtube da Netflix gibi Bit rate düşürmüş olabilir normalde Wifi de takılırdı

T Çevrimdışı

Teknoline 

Aktif Üye
15 May 2020
125
47
Tabiki kontrol ediyorum merak etmeyin

25 mbit Fiber kullanıyorum vdsl veya adsl değil

Youtube da Netflix gibi Bit rate düşürmüş olabilir normalde Wifi de takılırdı
benin vdsl 35 mbit ama 30 ustunu gormedim. doping net siz siz olun call centerdan baska ulasma sansiniz olmayan hicbir internet saglayisina bulasmayin. tahahutum bitsin 10 tl bile olsa devam etmeyecegim. turktelekom ve superonlineden sasmayin. geri kalan ile eninde sonunda kavga edersiniz sinir sahibi olursunuz. 20 tl fazla ver fiber olsun. inanmayin vaat edilen hizlara,

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt