COVID-19 tedavisi bulundu mu?

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,455
49
geçmiş deki pandemi ler aşı ile yok edilmemiş ki bu yok edilsin. sürü bağışıklığı sağlanmış bizleri eve kapatırlarsa sürü bağışıklığı olmayacak aşıya mahkum bırakılacağız. ben yaptırmam aşı maşı diyenler devlet kurumlarına giremiyecek avm vs hatta işinizden kovulacaksınız e-devlete seyehat sağlığı güvenliği kısmı eklendi..ingiltere de halk uyandı mrna aşılarının tehlikesini çok iyi biliyorlar mutasyon olayını çıkardılar halkı evlere tıktılar. londra tamamen kapandı. uçuşlar iptal.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
geçmiş deki pandemi ler aşı ile yok edilmemiş ki bu yok edilsin. sürü bağışıklığı sağlanmış bizleri eve kapatırlarsa sürü bağışıklığı olmayacak aşıya mahkum bırakılacağız. ben yaptırmam aşı maşı diyenler devlet kurumlarına giremiyecek avm vs hatta işinizden kovulacaksınız e-devlete seyehat sağlığı güvenliği kısmı eklendi..ingiltere de halk uyandı mrna aşılarının tehlikesini çok iyi biliyorlar mutasyon olayını çıkardılar halkı evlere tıktılar. londra tamamen kapandı. uçuşlar iptal.
Sıkıntı şu, kimin bağışıklık kazanıp kimin öleceği belli değil.
Yayılma hızı çok yüksek olan bir virüs olduğu için kısa sürede insanı mahvediyor.
Bu yüzden bunu denemek çok riskli.
Yoksa her şeyi serbest bırakalım, 1 sene içinde Türkiye nüfusu ne kadar azalıyor görürüz.
Aşı işi çok zor, en başından beri diyorum, gelir veya gelmez.
Kesin bir çözümü bulunabilirse diğer virüslerde de bu başarının önü açılabilir.

Şimdilik beklemekten başka çaremiz yok.
Amerika bile ikinci destek paketini açıkladı.
Ama bu iş sona ermezse üçüncü veya dördüncüyü açıklayamaz bence.

Çin'in başını fena ağrıtacak bu olay ama ona eminim.
Bunun bedelini bir şekilde ödetecekler bence ileride. (İyi veya kötü) :kiskis

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
1 Sene içinde Türkiye nüfusu ne kadar azalıyor görürüz.
Etkin bir nüfus planlaması da denilebilir... :yumruk

* * *

Şaka bir yana, ben en başından itibaren olaya bu açıdan bakıyorum... Zayıf halkalar, sisteme yük olmasınlar diye bu virüsü icat ettiler... Ya da, amaç farklıydı iş kontrolden çıktı.

Belki bir gün tüm gerçekleriyle ortaya çıkarsa, ancak o zaman işin aslı nedir öğrenebiliriz, daha doğrusu, sağ kalanlar öğrenebilir. :alsana

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848

* * *

Şaka bir yana, ben en başından itibaren olaya bu açıdan bakıyorum... Zayıf halkalar, sisteme yük olmasınlar diye bu virüsü icat ettiler... Ya da, amaç farklıydı iş kontrolden çıktı.

Belki bir gün tüm gerçekleriyle ortaya çıkarsa, ancak o zaman işin aslı nedir öğrenebiliriz, daha doğrusu, sağ kalanlar öğrenebilir. :alsana
Kim bilir. :bilmiyom

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65

* * *

Belki de uzaylılar virüs serptiler ,gittiler ,bende böyle bakıyorum olaya veli :ara

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Bu hastalığın tedavisi %98 başarı oranıyla var. Devletin verdiği ilaçlar ile bu başarılı sonuç çıkıyor. Ülkemizde mevcut tıbbi mücadelenin ortaya çıkan başarı oranı budur. Ancak kim her hasta olanlardan 50 yakınından birinin bulaşacak bu hastalık nedeniyle kaybetmeye razı olabilir. Bu bir olasılığının kendi ailesinden birine çıkmayacağını nasıl düşünür. Bulaşı yani hastalığın toplum içindeki oranı düşürülmek için başarılı tedbirler uygulanıyor. Bu tedbirler sayesinde küçük çocuklarda yaygın görülen mevsimsel grip bile bu yıl önceki yıllara göre yok seviyesinde. Hastalığı geçiren antikor üretiyor, yani aşılanmış (6 ila 8 ay geçerli) oluyor. Henüz hastalık geçirmeyenlerin aşılanıp ölümcül olmayacak semptomlarla bağışıklık kazanması yani 50 de bire yakalanmamayı (veya çok çok daha düşük bir oran da) garantilemesi akla yatkın değilmi?
En güçlü var olan mevcut iki ekol (yani bunu amaçları için getirenler) uzlaşıncaya kadar ya da biri üstünlüğünü kabul ettirene kadar bu virüs hali öyle böyle gitmez, ingiltere gibi ülkede dahi vatandaşları tabi ekonomileri kapatırlar. Aşı yani bağışıklı olma hali üzerinden yeni bir yaşam kuruluyor, yani kişilerin verileri daha çok ortalıkta devlet dışında da açıkça paylaşılacak.
Bazı kurumların dataları işleyen yapay zeka programları bizleri kendimizden bile daha iyi tanıyor yönlendiriyor olabilecekler. Alttaki dizi deki olayın fiziki takibinin yerine daha kolay olan dijital takibin benzeri sonuçları...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Belki de uzaylılar virüs serptiler ,gittiler ,bende böyle bakıyorum olaya veli :ara
Abi, her türlü ütopyaya saygı duyarım... Çünkü, ülke buna çok müsait... Aslında, vatandaşı olup, içinde yaşamasak çok da eğlenceli bir coğrafya... Neyse, siyaset yok hımmm biber serperim klavyene... :yumruk

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Bu hastalığın tedavisi %98 başarı oranıyla var. Devletin verdiği ilaçlar ile bu başarılı sonuç çıkıyor. Ülkemizde mevcut tıbbi mücadelenin ortaya çıkan başarı oranı budur. Ancak kim her hasta olanlardan 50 yakınından birinin bulaşacak bu hastalık nedeniyle kaybetmeye razı olabilir. Bu bir olasılığının kendi ailesinden birine çıkmayacağını nasıl düşünür. Bulaşı yani hastalığın toplum içindeki oranı düşürülmek için başarılı tedbirler uygulanıyor. Bu tedbirler sayesinde küçük çocuklarda yaygın görülen mevsimsel grip bile bu yıl önceki yıllara göre yok seviyesinde. Hastalığı geçiren antikor üretiyor, yani aşılanmış (6 ila 8 ay geçerli) oluyor. Henüz hastalık geçirmeyenlerin aşılanıp ölümcül olmayacak semptomlarla bağışıklık kazanması yani 50 de bire yakalanmamayı (veya çok çok daha düşük bir oran da) garantilemesi akla yatkın değilmi?
En güçlü var olan mevcut iki ekol (yani bunu amaçları için getirenler) uzlaşıncaya kadar ya da biri üstünlüğünü kabul ettirene kadar bu virüs hali öyle böyle gitmez, ingiltere gibi ülkede dahi vatandaşları tabi ekonomileri kapatırlar. Aşı yani bağışıklı olma hali üzerinden yeni bir yaşam kuruluyor, yani kişilerin verileri daha çok ortalıkta devlet dışında da açıkça paylaşılacak.
Bazı kurumların dataları işleyen yapay zeka programları bizleri kendimizden bile daha iyi tanıyor yönlendiriyor olabilecekler. Alttaki dizi deki olayın fiziki takibinin yerine daha kolay olan dijital takibin benzeri sonuçları...

O ilaçlar sonrası akciğerde bir kısmın kullanılamaz halde kaldığını, bunun sadece virüsün ilerleyişini durdurduğunu bilmiyor musun yani? :alala

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
O ilaçlar sonrası akciğerde bir kısmın kullanılamaz halde kaldığını, bunun sadece virüsün ilerleyişini durdurduğunu bilmiyor musun yani? :alala
Dikkat edersen %100 tedavi ediliyor demedim. İlaçları yazan 'veren' doktorların ve istatistiğin sonucu %98 kalan kısım kurtarılamıyor. Aşağı yönlü buraya kadar çekilebiliyor. 10 gün önce bende geçirdim. Erken evrede kullanılmaya başlanan ilaçlar da başarı daha yüksek oluyor, 7. ve 8. gün test negatife dönüyor. Vücut savaşı lehine çeviriyor. Özellikle ilaca başlamakta geç kalınırsa virüs akciğere yoğunlukla yerleştiğinden dediğin gibi ve daha kötüye de gidiyor, kalıcı hasarlar ortaya çıkabiliyor ve %2 yi çoğunlukla bu gurup oluşturuyor. Aşının önemi bu istatistikleri çok daha olumluya çevirmek için önemli. Virüs artık atmosferi terk etmeyeceğine göre bununla yaşamanın yollarını bulmak zorunda insanlık. Şahsi tecrübem ilk en küçük gördüğünüz belirtilerde dahi test yaptırmaya gitmek, yakınlarınız da birinde görürseniz de onun teste gitmesine katkıda bulunmak şart, testin sonucuna göre ilgili kurumlar gece gündüz gerekeni yapıyorlar zaten.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Yani ben bu konuda pek bilgi sahibi değilim internette yada sosyal medyada dolaşan gereksiz bilgileri de sevmem. Benim doktorum gel kardeşim aşın var dediğinde giderim. Covid tedavisi arastirildugindan beri bizim klavyeler durmadı hiç ama aramızda kimya bile bilen yoktur eminim ? takılmayın fazla yaptırmak istemeyen yaptırmaz.
He ben o covid den sonra dersimi aldım çift maske ye çıktım, cebimde de kolanyağ. O iki günün acısını ben biliyorum yaptıracağım tabikisi ?
Kaç bin kişiye vurulmuş eski yöntem bir tedavi bazılarında sorun oldu olmayacakta değil. Benim kızıma koldan vurulan yüzyıllık verem aşısı yeri hala davul gibi 7 ay geçti, kolunu veya elini sıkınca aşı yeri patlıyor. Şimdi ben diyim mi verem aşısı yaptırmayın sakıncalı bak ne oldu ?

Yaptıran yaptırsın yaptirmayan da yaptırmasın,ama bu işin vebalini kimse üstüne almasın eğer birileri yaptiracakti ve bu metinleri okuduktan sonra vaz geçti ise vah halimize. Burası sosyal medya wifinin kulağı var dağıtır her yere ☺️
Covidin şakası yok aman dikkat ???

Geri
Üst Alt