COVID-19 tedavisi bulundu mu?

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Hergün hastaneler,sağlık ocakları ve eczanelerdeyim bir çok pozitif tanı alan kişi ile aynı ortamda beraber de oldum tedavi basit yakalanmamak şuan ki silah bu :)
Kendi bünyeni sağlam tut haftada en az 2 kez kelle paça içiyorum balımı pekmezimi yiyorum vitamin takviyeside kullanıyorum maskeyi doğru takıyorum mümkün olduğu sürece mesafemi koruyorum ve el hijyenimi sürekli olarak sağlıyorum hee bunları yapıyor olmam yakalanmayacağım anlamına mı geliyor onu bilemiyorum ama geciktirdiğim doğru yakalandığımda da bünyemi sağlam tuttuğum için kolayca atlatacağım Allahın izni ile
Sizlere de tavsiyem beslenmenize dikkat edin çeşitli beslenin ve mümkünse vitamin takviyesi kullanın en azından virüs size geldiğinde sizde güçlü bir karşılık verebilesiniz.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
El hijyeni, maske ve temizlik üçlüsüne harfiyen uyuyoruz. Misafirliğe gitmiyoruz ve misafir de kabul etmiyoruz. Beslenmeye dikkat ediyoruz. Marketten gelen ürünleri dezenfektanlı mendille silip, pazardan aldığımız malzemelerin poşetlerini değiştirip dolaba o şekilde yerleştiriyoruz. Bunlardan başka önlem alınamaz sanırım.

Bizim de alt komşu pozitifmiş. Balkonda telefonla konuşurlarken duydum ailecek evdeler. Site yönetiminin haberi var mı bilmiyorum ama bizim bloğun kapısında yazı dahi yok. Bilgimiz olsa iyi olmaz mıydı? Merdiveni kullanıyorduk artık asansöre biniyoruz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65
El hijyeni, maske ve temizlik üçlüsüne harfiyen uyuyoruz. Misafirliğe gitmiyoruz ve misafir de kabul etmiyoruz. Beslenmeye dikkat ediyoruz. Marketten gelen ürünleri dezenfektanlı mendille silip, pazardan aldığımız malzemelerin poşetlerini değiştirip dolaba o şekilde yerleştiriyoruz. Bunlardan başka önlem alınamaz sanırım.

Bizim de alt komşu pozitifmiş. Balkonda telefonla konuşurlarken duydum ailecek evdeler. Site yönetiminin haberi var mı bilmiyorum ama bizim bloğun kapısında yazı dahi yok. Bilgimiz olsa iyi olmaz mıydı? Merdiveni kullanıyorduk artık asansöre biniyoruz.
Bizim apartmana da komşu pozitif,8.ci katta ,ama biz tam tersi asansörü kullanmıyoruz ,merdiveni trabzanları tutmadan yavaç yavaş çıkıyoruz,4.cü kattayız.Yani bize "asansörü kullanmayın" dendi ,gerçi komşular evden dışarı çıkmıyorlar ama önlem açısından şimdilik asansöre binmiyoruz.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bizim apartmana da komşu pozitif,8.ci katta ,ama biz tam tersi asansörü kullanmıyoruz ,merdiveni trabzanları tutmadan yavaç yavaş çıkıyoruz,4.cü kattayız.Yani bize "asansörü kullanmayın" dendi ,gerçi komşular evden dışarı çıkmıyorlar ama önlem açısından şimdilik asansöre binmiyoruz.
Asansörler her zaman riskli alanlar. Fakat alt komşular bazen kapıyı açıyorlar sanırım çöpü çıkarıyorlar, bir de dün akşam kapıya çıkmışlar alt kattaki komşularla konuşuyorlardı. Böyle olunca merdiven işini bıraktık. Kimin virüse yakalanacağı belli değil garantisi yok ama dikkatli olmakta fayda var.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
IMG_20201224_195201f90da069f87f5ee5.jpg

S Çevrimdışı

serhan 

Aktif Üye
10 Ara 2017
271
Çin kendi aşısı iyi olsa dışardan aşı almazdı

Var bi hinlik bu işte
Bunla ilgisi yok hinlik olarak düşünme her ülke satın alacak çin aşısı baktığında en basit aşı pasif virüs bilindik daha önce pek çok aşıda kullanılmış yöntem diğer firmaların aşıları yenilikçi rna aşılar onlardan da korkma ama illa birşeyden korkcam çip hinlik falan diyorsan o Çin değil :)

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,101
41
Bunla ilgisi yok hinlik olarak düşünme her ülke satın alacak çin aşısı baktığında en basit aşı pasif virüs bilindik daha önce pek çok aşıda kullanılmış yöntem diğer firmaların aşıları yenilikçi rna aşılar onlardan da korkma ama illa birşeyden korkcam çip hinlik falan diyorsan o Çin değil :)

Ben zekiyim anlamıyorum ?

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Çin kendi aşısı iyi olsa dışardan aşı almazdı

Var bi hinlik bu işte
Hocam o haberi gördüm de Çinli özel bir şirket almış o aşıları galiba kâr elde etmek için üstüne küçük bir pay koyup satacaklar daha Çin hükümeti onaylamamış o aşıyı. Kendi Sinovac aşılarını da şu ana kadar asker, sağlık görevlisi vs. 1 milyon kişiye vurmuşlar deniyor ne kadar doğrudur bilmiyorum ama. Bu Çin aşısının koruması diğerleri kadar yüksek olmayabilir tam 3.faz test sonuçlarını ertelemişler belki bekledikleri kadar etkili olmadı aşı. %50 nin üzerinde demişler ama diğer aşıların yanında yine nispeten zayıf gözükebilir.
BBC den aldığım ilk değerlendirme 3.faz testleri açıklanan aşıların bir tablosu:

_115863827_untitled.jpg

Test sayısı çok fazla olmadığı için bu verilerin doğruluğu tabiki %100 değildir ama eldeki bilgiler bu şuan.

Geri
Üst Alt