COVID-19 tedavisi bulundu mu?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,123
43
mehemt-001.jpg

Prof. Dr. Mehmet Ceyhan’ın Twitter hesabından “Çok ama çok sevinçliyim” diyerek paylaşımda bulundu. Çilingiroğlu, geliştirilen antikorlar sayesinde korona virüs salgınının biteceğini iddia etti.

Çilingiroğlu, “Çok ama çok sevinçliyim bu haberi sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyorum. Aylarca önce söylemiş olduğum bu virüsün kesin tedavisi olacağına inandığım Rekombinant teknolojisi ile geliştirilen Monoclonal antibodyler bu virüse karşı kesin tedavi olacak. Defolacak Covid belası” ifadelerini kullandı.

Mehmet Çilingiroğlu, söz konusu antikorların ABD Başkanı Donald Trump’ta da kullanıldığını belirterek “Recombinant teknoloji ile bir sentetik farklı monoclonal antibodylerin olduğu bir karışım sayın Trump'ta da kullanıldı” dedi.

Kaynak: Yeniçağ gazetesi

Video ya ulaşmak için: .

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Kısa bir araştırma yaptım bu yeni bir gelişme değil monoklonal antikor dediği şey vücudun kendinden alınan antikorların suni olarak çoğaltılması ile üretiliyormuş. Öncellikle uygun insan kanı gerekiyor ve kanda seçilen antikorlar fare hücrelerinde çoğaltıldıktan sonra geri alınıp ayrıştırılıyor bu işlem 15 gün sürüyormuş ve çok pahallı 1 gramının maliyeti 100-200 dolar arasında. koronavirüse karşı etkili olduğu kesin gibi bir şey ancak pratik kullanımı çok zor ve henüz çok deneysel.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Kısa bir araştırma yaptım bu yeni bir gelişme değil monoklonal antikor dediği şey vücudun kendinden alınan antikorların suni olarak çoğaltılması ile üretiliyormuş. Öncellikle uygun insan kanı gerekiyor ve kanda seçilen antikorlar fare hücrelerinde çoğaltıldıktan sonra geri alınıp ayrıştırılıyor bu işlem 15 gün sürüyormuş ve çok pahallı 1 gramının maliyeti 100-200 dolar arasında. koronavirüse karşı etkili olduğu kesin gibi bir şey ancak pratik kullanımı çok zor ve henüz çok deneysel.
Nereye kesin hocam, o iş öyle kolay değil.
Kesin çözüm bulunursa emin olun ki duyurulacaktır.
Bunu satacak olan için büyük bir fırsat çünkü.

İnsanlar biraz aşı nasıl geliştirilir diye araştırsa, işin zorluğunu görecek ama, araştırmayan insan çok olduğu için meydan böyle haberlere kalıyor.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Nereye kesin hocam, o iş öyle kolay değil.
Kesin çözüm bulunursa emin olun ki duyurulacaktır.
Bunu satacak olan için büyük bir fırsat çünkü.

İnsanlar biraz aşı nasıl geliştirilir diye araştırsa, işin zorluğunu görecek ama, araştırmayan insan çok olduğu için meydan böyle haberlere kalıyor.
Neredeyse kesin olan olumlu etkisi zaten bu tekniği kanser vb. zor hastalıkların tedavisinde kullanıyorlarmış, tıp dünyasına göre genç sayılabilecek bir teknoloji ama birkaç yıldır üzerinde çalışmalar yapılıyormuş. Koronavirüs için birkaç deneme yapılıp olumlu sonuç alınmış ama insandan alınan koronavirüs hücresine özel olarak üretilmiş bir savunma hücresi çoğaltılarak yapılıyor o yüzden çok spesifik bir işlevi var herkeste işe yaramayabilir bir de yan etki problemi var. Yani uygulamayı başarabilirseniz etkili bir tedavi çünkü zaten insan vücudunun kullandığı yöntemin aynısını kullanıyor kökeni doğal ancak bunu uygulamak ayrı mesele hastaya uyumlu olması vereceğiniz antikorun koronanın farklılaşmış kollarının her birinde işe yarayıp yarayamayacağı ve tabiki maliyet, üretim kapasitesi gibi çok büyük sorunlar var. Kısaca ilk mesajda yazdığım gibi deneysel. İlk geliştirilen aşılarda etkiliydi ancak yapılan insanlar bir hafta içinde vefaat etti yani etkili olması çözüm olduğu anlamına gelmiyor. Umarım anlatabilmişimdir kendimi :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,848
Neredeyse kesin olan olumlu etkisi zaten bu tekniği kanser vb. zor hastalıkların tedavisinde kullanıyorlarmış, tıp dünyasına göre genç sayılabilecek bir teknoloji ama birkaç yıldır üzerinde çalışmalar yapılıyormuş. Koronavirüs için birkaç deneme yapılıp olumlu sonuç alınmış ama insandan alınan koronavirüs hücresine özel olarak üretilmiş bir savunma hücresi çoğaltılarak yapılıyor o yüzden çok spesifik bir işlevi var herkeste işe yaramayabilir bir de yan etki problemi var. Yani uygulamayı başarabilirseniz etkili bir tedavi çünkü zaten insan vücudunun kullandığı yöntemin aynısını kullanıyor kökeni doğal ancak bunu uygulamak ayrı mesele hastaya uyumlu olması vereceğiniz antikorun koronanın farklılaşmış kollarının her birinde işe yarayıp yarayamayacağı ve tabiki maliyet, üretim kapasitesi gibi çok büyük sorunlar var. Kısaca ilk mesajda yazdığım gibi deneysel. İlk geliştirilen aşılarda etkiliydi ancak yapılan insanlar bir hafta içinde vefaat etti yani etkili olması çözüm olduğu anlamına gelmiyor. Umarım anlatabilmişimdir kendimi :ok
Hocam bu yapılan haberin kanser aşısı bulundu demekten farkı yok.

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Böyle sahte haber başlıkları görünce aklıma bir ay önce gördüğüm bu efsane haber geliyor:hihi

Screenshot_2020-08-18-00-18-03-619_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-08-18-00-18-15-313_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-08-18-00-25-06-778_com.android.chrome.jpg

İnsan kendi yazdığını bir okur ya, adam manyetik motor yaptım diyor silindir hacmi vermiş :haha1 Renderlarda ters Subaru Boxer motoru konsepti vardı onun fotoğrafları. Subarunun normal pistonlu motorunun sadece krank ile kafaların olduğu yerleri değişmiş halı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Böyle sahte haber başlıkları görünce aklıma bir ay önce gördüğüm bu efsane haber geliyor:hihi

Screenshot_2020-08-18-00-18-03-619_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-08-18-00-18-15-313_com.android.chrome.jpg
Screenshot_2020-08-18-00-25-06-778_com.android.chrome.jpg

İnsan kendi yazdığını bir okur ya, adam manyetik motor yaptım diyor silindir hacmi vermiş :haha1 Renderlarda ters Subaru Boxer motoru konsepti vardı onun fotoğrafları. Subarunun normal pistonlu motorunun sadece krank ile kafaların olduğu yerleri değişmiş hali
Hocam bu yapılan haberin kanser aşısı bulundu demekten farkı yok.
Habere katıldığımı yada ciddiye aldığımı düşündünüz galiba siz.

Kusura bakmayın mobildeyim çift mesaj olmuş düzenleme limitim dolmuş düzeltemiyorum.

Buyurun konuyu özetleyen sırf yan etki kısmına baksanız bile sırf neden kayde değer bir yöntem olmadığını anlarsınız kat edilecek çok mesafesi olan bir tedavi. Daha kullanım izni yok galiba 2020 sonunda acil vakalar için alınabilirmiş FDA dan.

Son düzenleme:
Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
Bir umud vadedici açıklama da benden gelsin

Tek çare kelle paça işkembe :sirit :tara
Vallahi midem kaldırmıyor normalde yemek seçmem ama yiyemiyorum onu. Lokanta da içmedikten sonra faydası olur bence ama esnaf lokantasında içildiğinde içine HEPA filtresi koyup içseniz bile yine korona olma ihtimali çok yüksek bu zamanlarda.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,101
41
Vallahi midem kaldırmıyor normalde yemek seçmem ama yiyemiyorum onu. Lokanta da içmedikten sonra faydası olur bence ama esnaf lokantasında içildiğinde içine HEPA filtresi koyup içseniz bile yine korona olma ihtimali çok yüksek bu zamanlarda.

İcebilseniz aslında faydaları baya var ama dediğiniz gibi çok kötü bi yerde içilirse hayvanın saçına sakalına veya yediği otlara ortak olabilirsiniz :)

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
İcebilseniz aslında faydaları baya var ama dediğiniz gibi çok kötü bi yerde içilirse hayvanın saçına sakalına veya yediği otlara ortak olabilirsiniz :)
Ondan bahsetmiyordum, şuan hastaneden sonra en riskli yerler lokanta ve toplu yeme içme yerleri yemekten değilde iyi temizlenmemiş masa sandalye çatal bıçak özellikle lavaboda musluklar sabun kutuları gibi yerlerden bulaşma ihtimali yüksek.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51

Takvim'in yılın 300 günü "emekliye zam" haberi aklıma geldi nedense.

:haha

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,332
65

Takvim'in yılın 300 günü "emekliye zam" haberi aklıma geldi nedense.

:haha
Sonra evdekilere anlatabilirsen anlat "zam almadık,külliyen yalan" diye :haha1

Geri
Üst Alt