Corsa 2014 Yaz Lastiği Tavsiyesi

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
Klimanın yanında Oto lastiği tavsiyesi varmı acaba?
yaw bu malum marketler lastik filan satmıyormu:sirit

Araba Corsa 2014 Benzinli;lastiğin ebatı 185/65R-15" 88T
ilk aldığım da üzerinde DUNLOP marka vardı ama 5 sene de gitti!(KM fazla yapılmadı ilk 5 sene)
lastikler yanaklardan yenmiş! dişler çok iyi iken yanaklar gitmişti
sonra BARUM marka ucuz yollu almıştım şimdi bu var ve araba artık yatmıyor lastikler oldukça
iyi görünüyor,yanaklar da öyle ama ne kadar bilemiyorum

ucuz yollu,kampanyalı filan bir şey bulursam 4 tane takıp yola devam edeceğim
Michelin filan demeyin ya da benzer markalar filan:haha1

Yaz lastiği,şehir içi kullanım,80/90Km yi geçmez,yaw burası Antalya zaten hep yaz:hihi
bugün fiyatlara baktım ,ülen ne olmuş yaw dedim,AKÜ fiyatları da uçmuş yaw

4lastik+Akü dedim takayım orada takıldım:hmm

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Erimesin uzun yıllar gitsin, performansla işim olmaz dersen Riken markasına göz at.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Michelin ve Continental zaten söylenmez. Antalya sıcağında dayanmaz bir de çok yumuşak hamurlu.

P Çevrimdışı

Pascall35 

Aktif Üye
3 Haz 2020
109
43
Goodyear Effficentgrip Performance lastigini Astra H aracımda kullanmıştım 225-45-17 olcude son derece memnun kalmistim ,en son birkac arkadasimin tavsiyesi uzerine Sava marka bir lastik aldim ama Goodyear gibi sessi ve yol tutmuyor ,Efficentgrip Performance tavsiye ederim .

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Goodyear Effficentgrip Performance lastigini Astra H aracımda kullanmıştım 225-45-17 olcude son derece memnun kalmistim ,en son birkac arkadasimin tavsiyesi uzerine Sava marka bir lastik aldim ama Goodyear gibi sessi ve yol tutmuyor ,Efficentgrip Performance tavsiye ederim .
Sava'da fiyatına göre güzel lastik fakat beklentiyi yüksek tutmamak gerek.

Falken yumuşaktır performanslıdır sıcak havalarda erken eridiği söylemektedir.
FK 510 serisini kendime ziex 310 serisini arkadaşıma aldım. şuan için memnunum.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Ben Hankook'tan öneririm. Falken, Riken gibi markaların fiyatlarına yakın oluyor fiyatı. Zaten tır lastiği üretiyorlar yani koşula bağlı kaliteden yana problem yaratmaz. Bunların dışında da Goodyear, Michelin, Bridgestone gibi markaları da ne olursa olsun gözüm kapalı öneririm. Radyal telleri bu dört markanın da çok sayıdayken diğer ucuzlatılmış michelin fabrikasından çıkan markalarınki çok kötü oluyor. Maalesef yerli orijinal markalarımızda da durum bu ucuz markalara benziyor.

Balon, ömür ve yol tutuş konularında sizi üzmemesi için yan değil de ana markalardan satın alın reisim. Ben de Antalya'da yaşıyorum, Hankook 4 mevsim kullanıyorum ve bu lastikleri taktığımdan beri kazam yok. Diğer ucuz markalardan kurtulmak verdiğim en tasarruflu karar oldu.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Size tavsiyem bölgenizdeki taksicilerin kullandıkları markalara bakın. Onlar f/p seçmek zorundalar.
Tanıdığım taksiciler şoföre kullandırdıkları için tam tersine sadece "f" 'sine bakıyorlar. İkinci el falan alıyorlar bazen. Mesela balonlaşma tamiri gerektiğinde sormamız gereken adamlar onlar oluyor 😂

Taksici Ömer diye bu işi keyif için Caravelle ile yapan bir abimiz var. Onda bu durum geçerli değil ama markasını hatırlayamadım. Civic ile yine kendi süren arkadaşım da hankook kullanıyor ki bana da o önermişti. Diğer gördüklerim genelde özensiz ve markasız lastik kullanıyorlar, arkadaşımın babasının da taksileri var ve hepsine riken alıp kendi aracına michelin alıyor aynı lastikçiden.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,291
Tanıdığım taksiciler şoföre kullandırdıkları için tam tersine sadece "f" 'sine bakıyorlar. İkinci el falan alıyorlar bazen. Mesela balonlaşma tamiri gerektiğinde sormamız gereken adamlar onlar oluyor 😂

Taksici Ömer diye bu işi keyif için Caravelle ile yapan bir abimiz var. Onda bu durum geçerli değil ama markasını hatırlayamadım. Civic ile yine kendi süren arkadaşım da hankook kullanıyor ki bana da o önermişti. Diğer gördüklerim genelde özensiz ve markasız lastik kullanıyorlar, arkadaşımın babasının da taksileri var ve hepsine riken alıp kendi aracına michelin alıyor aynı lastikçiden.
Benim tanıdıklarımda ucuz olsun ama üzmesin diye bakıyorlar :) Ankarada hatırladığım Toyo, Maxis,Hankook,Kumho,Nokian görürdüm genelde. Bu arada varmı orada bilmiyorum ama tam bir f/p markası Sumitomo. Yakın zamanda aldım memnunum tutuşu ve sesinden.

Ömer Çolak Çevrimdışı

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
957
29
Benim tanıdıklarımda ucuz olsun ama üzmesin diye bakıyorlar :) Ankarada hatırladığım Toyo, Maxis,Hankook,Kumho,Nokian görürdüm genelde. Bu arada varmı orada bilmiyorum ama tam bir f/p markası Sumitomo. Yakın zamanda aldım memnunum tutuşu ve sesinden.
Sumitomo galiba lastik konusu dışında da çok güçlü bir firma. Yani nokian veya kumho ile aynı kafada üretmiyorlardır muhtemelen 😂

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,236
bir de ucuz yollu bir şey bakıyorum:hmm
1 kağıda da var 2/3/4 kağıt diye de devam ediyor
1 kağıdın altı pek yok gibi onun için kampanya veya malum market filan demiştim:sirit
heriflerin nasılsa satmadıkları mal yok yaw

I Çevrimdışı

independent

Süper Üye
12 Haz 2023
647
39
Astra K marka aracımda da Continental Premium Contact 5 marka lastik kullanmıştım ondan da memnun kalmıştım

Geri
Üst Alt