Corona'dan korunmak için antibakteriyel ve doğal ürünler tercih edin

albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,211
"doğal ürünler" yani yersen bu hikayeyi!
"organik" bunu da yersen yani

yaw bu işlerin moku çıkmış,neyin organiği veya TR de kaç tane böyle sertifikalı ürün var!
tarladan sofraya kadar denetleyen mekanizma,hepsi hikaye!

çok çok az harbi bu işleri yapan firmalar v.s var,onların da fiyatı "fahiş" yaw,kaç kişi bunları doğal&organik
diye parayı bayılıp alacak!

özellikle bu işin tam moku ise USA da çıktı,büyük bir kesim fahiş fiyata satılan bu mallara ciddi
tepki gösteriyor artık! orada da insanlar artık inanmıyor özellikle "organik" olmasına!
tarlayı kim 5 sene nadasa bırakacak veya 10 sene! bu yetmez uygun gübresi nerede yaw!

Türkiye genelinde,bizim topraklar dünyanın "en eski" tarım alanlarıdır,inceleyin dünyayı
en eskisinin bizde olduğunu göreceksiniz! 5bin 10bin yıl hatta daha eskilere gidiliyor bizde
dolayısıyla topraklarımız aşırı "yorgundur" çok uzun zamandır da suni v.s gübre ve
ilaçlarla da iyice yorgun+kirlenmiştir;Nadas en kolay ve doğru-uygun yol görülse bile
senelerce sürmesi gerekiyor toprağın yeniden kendisine gelmesi,herifler her yerde
binlerce yıllık topraklarda "organik" diye malı gazlıyorlar,yok yaw o kadar basit bu iş!!
20/30 senedir atılan gübrelerin çoğu toprağı aşırı mahvetmiştir,sonra organik ürün yapıyorlarmış
hadi git işine be,bu iş o kadar zorki!

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ahahhaha Canan Karatay'ın söylediği geldi aklıma.

hani şu homeskos gibi markaların reklamlarında, klozette önce mikropları gösterip sonra homeskos sıkıp da hepsini yok ediyor ya mikropların. O reklamlara atıfta bulunarak şöyle bir cümle kurdu Sn Karatay.

Yahu o az önce benim vücudumdaydı, ben ..çtım onu, onda mikrop olsa o zaman o mikrop bende de olması lazım, daha az önce benim vücudumda olan şeyin içinde mikrop ne arasın?

:kop
:haha1:haha1:haha1:haha1:haha1:haha1 Abi ya
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kim doğru söylüyor bilemiyorum artık. Evde oturmaktan başka çarem yok açıkçası. :bilmiyom
Sokağa çıkma yasağı geliyormuş bizde çatıya çıkarız yada balkona :hihi:hihi:hihi:hihi

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,976
corona bence fırsatçılardan daha insaflı marketi olan bir arkadaş bugün izmirde mal almaya gitti fırsatçılar herşeyi stoklamış veya aşırı fiyat çekiyorlarmış.***** çocukları.

Moderatör tarafında düzenlendi:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Ben de malum bulamadığımdan bugün internetten n11 den 50 adet maske 180 TL ve 200 adet siyah muayene eldiveni 103 TL olarak aldım , toplamda 283 TL gitti. Normalde 50 TL tutmaz hepsi. Bela okumicam Allah'a havale ediyorum bu fırsatçıları , ne yapayım elim mahkum aldım annem astım hastası ona maske lazım , bende işe gidip geliyorum toplu taşıma ile eldiven lazım , virüsü eve getirmeyeyim diye. İnternet yine medikalcilerden insaflı , geçen maske aramaya çıktım bir medikalcide buldum dandirik bişey tanesi 10 TL dedi 0.50 kuruşluk maskeye. Hiç utanmıyosunuz dimi dedim , abi valla bize gelişi bu dedi , her zaman ki bahane yani.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Ben de malum bulamadığımdan bugün internetten n11 den 50 adet maske 180 TL ve 200 adet siyah muayene eldiveni 103 TL olarak aldım , toplamda 283 TL gitti. Normalde 50 TL tutmaz hepsi. Bela okumicam Allah'a havale ediyorum bu fırsatçıları , ne yapayım elim mahkum aldım annem astım hastası ona maske lazım , bende işe gidip geliyorum toplu taşıma ile eldiven lazım , virüsü eve getirmeyeyim diye. İnternet yine medikalcilerden insaflı , geçen maske aramaya çıktım bir medikalcide buldum dandirik bişey tanesi 10 TL dedi 0.50 kuruşluk maskeye. Hiç utanmıyosunuz dimi dedim , abi valla bize gelişi bu dedi , her zaman ki bahane yani.
Terbiyesiz fırsatçı herifler ya devletimiz bunlara denetim yapacağına garibana borusu ötüyor marketlerde eczanelerde dün tüm gün denetim vardı alış fiyatını satış fiyatı Vs hepsini soruyorlardı asıl bunlara ceza kesmek lazım.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Terbiyesiz fırsatçı herifler ya devletimiz bunlara denetim yapacağına garibana borusu ötüyor marketlerde eczanelerde dün tüm gün denetim vardı alış fiyatını satış fiyatı Vs hepsini soruyorlardı asıl bunlara ceza kesmek lazım.

Çözüm basit, kanun çıkarıp ücretsiz yapacaksın maskeyi.
Ücretsiz olmasına rağmen ücretle satan olursa da lisansını veya ruhsatını iptal edeceksin.

Devlet olarak daha sonra ödenir maskenin parası medikal malzeme satan yerlere.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Şöyle bir site buldum arkadaşlar 5 litre limon kolonyası 80° , 80 TL den satılıyor kargoda 5 TL toplamda 85 TL ediyor. Stok var yazıyor ama siteyi bilmiyorum kolonya bakarken denk geldim , 1 litrede 20 TL den satılıyor.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri