Corona'dan korunmak için antibakteriyel ve doğal ürünler tercih edin

O Çevrimdışı

ozgurizmir

Aktif Üye
22 Mar 2019
58
31
Coronadan sonra doğal ürünlerin kullanımı arttı biliyosunuz. herkes hem temizliğe hem de doğal ürün kullanmaya aman diyim özen göstersin çok dikkatli olmamız şart. Siz ne kullanıyorsunuz bilmiyorum ama ben kimyasal içermiyor diye boron kullanıyorum. hem antibakteriyel de... bundan başka doğal ürün varmı bilemiyorum. sizde evdeki önlemlerinizi arttırmaya gayret edin. şakaya gelmez bu iş

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777
bakteri başka virüs bambaşka şeyler. bir kafa karışıklığı olmasın. ayrıca vücudumuzda yaşayan milyarlarca iyi ve yararlı bakteri mevcut. bunlar olmasa faka bastık demektir.

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Eczanede dezenfektan yetiştiremez olduk günde 50 ye yakın satıyoruz.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

bakteri başka virüs bambaşka şeyler. bir kafa karışıklığı olmasın. ayrıca vücudumuzda yaşayan milyarlarca iyi ve yararlı bakteri mevcut. bunlar olmasa faka bastık demektir.
Çok Doğru o yukardaki video reklam amaçlı olmuş bir nevi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Bu deterjanı kullanacak olanlara tavsiyem önce makinelerini temizlesinler sonra bu deterjana geçsinler.
Bir şey yaşadığımdan değil fakat bir yerde okumuştum.
Makinenizin temizleme programı varsa onunla kazanını temizleyin veya 90 derecelik uzun bir programda çalıştırın.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bu gün reklamlarda deterjanlar başta olmak üzere algı operasyonu yaptığını farkettim. Çoğu marka antibakteriyel, bakteri önleme gibi bir çok boş reklam yapmaktadır. Bu güne kadar en iyi leke çıkarıcı deterjan bizimki diyenler ; şimdi en iyi anti bakteri özellikli diye reklam yapıyorlar. Bu milletin çektiği nedir arkadaş.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
559
virüs olduğu için antibiyotik bile fayda etmiyorda bumu fayda edecek eder ama fırsatçıların cebine faydası olur.

Özellikli sabuna gerek yok normal sıradan sabunların hepsi, virüslerin büyük çoğunluğunda yüksek derecede etkilidir. Hatta çoğu zaman sadece akan su bile özellikle ellerimizdeki hastalık etkenlerini üzerinde büyük oranda etkili olur. Bakterilerin büyüklerin çoğunluğu ise dış ortamda virüslerin büyük çoğunluğundan daha dayanıklıdır (ki korona da bu genellemeye uyar). Tabi ki her zaman istisnalar vardır. Antibiyotiklerin çoğunun virüsler üzerinde etkisiz olmasının sebebi bakterilerin dayanıksız olmasından değil ilacın etki mekanizması ve etkenin özelliğinin birbirinden farklı olmasından kaynaklanmaktadır. Ki buna rağmen aslından antibiyotik sınıfında olup antiviral etki gösteren ilaçlar var. Tam tersi ilaçlarda bulunmakta.

Yani işin özü koronavirüs yapısında bulunan yağ tabakasından dolayı su ve sıradan sabunla bile (sabun yağ tabakasını çözer) 20-30 sn gibi kısa bir süre yeterken, şuan piyasadaki her hangi bir deterjana (ki genel olarak hepsi en başta yağ çözücüdür) belirli bir derecedeki çamaşır makinesine dayanabilmesi olağan değildir.

Son düzenleme:
albanez Çevrimdışı

albanez 

Süper Üye
19 Mar 2018
3,218
yaw bu işin de moku çıkıyor gibi
kimi çakallar meydanlara çıkıp malı götürme telaşındalar hatta uzaması da işlerine gelir!
bu arada bu çakallık işleri USA dan tutun da Çine kadar hemen her yerde sankim
değişik bir "sektör" oldu bile!
onu yiyin bunu için bunu yutun bununla yıkanın v.s v.s v.s

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Her bakteri kötü değil ki.:kas

Ahahhaha Canan Karatay'ın söylediği geldi aklıma.

hani şu homeskos gibi markaların reklamlarında, klozette önce mikropları gösterip sonra homeskos sıkıp da hepsini yok ediyor ya mikropların. O reklamlara atıfta bulunarak şöyle bir cümle kurdu Sn Karatay.

Yahu o az önce benim vücudumdaydı, ben ..çtım onu, onda mikrop olsa o zaman o mikrop bende de olması lazım, daha az önce benim vücudumda olan şeyin içinde mikrop ne arasın?

:kop

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

hani şu homeskos gibi markaların reklamlarında, klozette önce mikropları gösterip sonra homeskos sıkıp da hepsini yok ediyor ya mikropların. O reklamlara atıfta bulunarak şöyle bir cümle kurdu Sn Karatay.

Yahu o az önce benim vücudumdaydı, ben ..çtım onu, onda mikrop olsa o zaman o mikrop bende de olması lazım, daha az önce benim vücudumda olan şeyin içinde mikrop ne arasın?

Kim doğru söylüyor bilemiyorum artık. Evde oturmaktan başka çarem yok açıkçası. :bilmiyom

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,777

naçizane bildiğim, vücudumuzda çok şey var da, bölgesel farklar nedeniyle zararını hissetmiyoruz. örneğin boşaltım sistemleriyle ağız mukozası aynı çevreye sahip değil. ayrıca bakteri bakteriyi yer. eğer iyi bakteri sayınız çoksa, özellikle bağırsak florasında kötü bakterilerin etkilerine fazla maruz kalmazsınız. probiyotik tüketin derler ya, probiyotik demek bakteri demek. iyi bakteri fermenteyle çoğalır.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt