Çok acil uydu hakkında

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Merhaba arkadaşlar, ve abilerim iş yerinde bir uydu cihazı var. Fotoğraf atacağım öyle kalıyor. Malum sabaha kadar nöbetçiyim televizyon olmazsa olmuyor. Lütfen yardım edin de şu sorunu halledelim.
A Adem Helvacı

20220804_212951.jpg

Kumandası yok arkadaşlar yazmayı unutmuşum

gercekrambo Çevrimdışı

gercekrambo 

Süper Üye
2 Şub 2020
1,776
cihaz tv ye bağlı mı? cihaza çanak bağlı mı? çanaktan gelen kablo (veya merkeziden) receiver'a giriyor mu? tv-reciever bağlantısı hdmi mı, değilse ne? cihazın elektrik fişini çıkarıp, tekrar taktığınızda tv'de ki ilgili bağlantıda açılış resmi geliyor mu? cihazın her şeyi normal de, uydu yayını mı yok? sabaha kadar yazılacak şey bulunur.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
cihaz tv ye bağlı mı? cihaza çanak bağlı mı? çanaktan gelen kablo (veya merkeziden) receiver'a giriyor mu? tv-reciever bağlantısı hdmi mı, değilse ne? cihazın elektrik fişini çıkarıp, tekrar taktığınızda tv'de ki ilgili bağlantıda açılış resmi geliyor mu? cihazın her şeyi normal de, uydu yayını mı yok? sabaha kadar yazılacak şey bulunur.
Cihaz uyduya bağlı hocam, hiç bir şekilde gelmiyor ekran. Scart girişi ile bağlı

B Çevrimdışı

Bayberty

Yeni Üye
2 Tem 2022
49
yıllar önce next 9000 fta uydu cihazı kullanırdık, bazen kanal değiştirme sırasında cihaz donup kalırdı, arkadan power anahtarını kapatıp açınca düzeliyordu ama sonraları bu sorun sıklaşmaya başladı ...
nihayetinde yetkili servisi aradım getirin dediler, Karaköy'de servise bırakıp 2 saat sonra aldım, içinde bir parçanın değiştiği söylenmişti ...
o günden sonra sorun çıkarmadı ama ihtiyaç kalmadı çünkü artık tv'lerde dahili receiver mevcut ...
eğer durum buysa arkadaki açma-kapama anahtarından geçici olarak düzelir, düzelmiyorsa tamir gerekir ...

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yıllar önce next 9000 fta uydu cihazı kullanırdık, bazen kanal değiştirme sırasında cihaz donup kalırdı, arkadan power anahtarını kapatıp açınca düzeliyordu ama sonraları bu sorun sıklaşmaya başladı ...
nihayetinde yetkili servisi aradım getirin dediler, Karaköy'de servise bırakıp 2 saat sonra aldım, içinde bir parçanın değiştiği söylenmişti ...
o günden sonra sorun çıkarmadı ama ihtiyaç kalmadı çünkü artık tv'lerde dahili receiver mevcut ...
eğer durum buysa arkadaki açma-kapama anahtarından geçici olarak düzelir, düzelmiyorsa tamir gerekir ...
Arkasında açma kapama düğmesi yok hocam

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,103
43
Aynı arızadan bizim uydu da yaptı. Kondansatör arızası dediler işlemciye güç göndermiyormuş ondan cihaz açılmıyordu.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Telefonda IR sensör varsa kumanda uygulaması ile kontrol etmeyi dene?
Yoksa telefondan takıl sabaha kadar.
Düzelmez muhtemelen.

osmanke Çevrimdışı

osmanke 

Süper Üye
Top Poster Of Month
13 Tem 2021
2,630
59
uydu kablonu kontrol et kısa devre olmuş olabilir f konnektor
ün bağlı olduğu giriş yerlerini kontrol et temas olabilir yok bundan değilse

UYDU TAMİRİ?(Kondansatör Değişimi2)​