Çocuk parkının hemen yanındaki ev sizce alınır mı?

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Bir ev bulduk bütçemize göre. Ufak tefek kusurları var ama tolere edebiliriz dedik ancak parkın hemen dibinde ev. Sizce bu satmak istesek evin değerini düşüren bir şey mi? Veya gürültü ses çok rahatsız edici olur mu?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bu arada cami yapılmasın demiyoruz ama adım başı cami 200 -300 mt arayla hepsi boş ..

Planlı projeli olsun ihtiyaca göre yeteri kadar yapılsın okuldan çok cami var..

Bir köyde okul yok ama cami var çocuklar 2022 de komşu köylere komşu beldelere okula gitmek zorunda kalıyor.

Eksiklerimiz çok karda yağmurda o çocuklar taşımalı eğitimle ne sıkıntılar çekiyorlar tek sorunumuz cami olsa..

M Çevrimdışı

Mehmet123

Yasaklı Üye
12 Şub 2021
87
27
Bu mantıkla tüm vakıfların parasını devlet ödüyor denebilir. Kızılay İhh Lösev ÇYDD vb tüm vakıflara verilen yardımlar vergiden düşülebilir. %90 olarak verdiğiniz oran da çok yanlış hayırseverlerin yüklü bağışlarla vergiden düşerek yaptırdığı cami oranı %30 bile yok annesi Diyanette Kadın Vaiz olan biri olarak yazıyorum bunu biliyorum yani.

İktidarı sizden çok ben eleştiriyorumdur sapla samanı birbirine karıştırmayalım sadece. Sınır namustur başlığınon altında 10 milyon mülteci doldurmanın nasıl bir ihanet olduğunu bunun adının işgal olduğunu yazacakken telefon onayı istediği için yazamamıştım.

Cami sayısını bence de fazla ama eğitime engel değil bu aksine doğru kullanımla en iyi eğitimi camilerde de verebiliriz yeni nesillere ecdad yıllarca ilmi camilerdeki külliyelerde verdi dünyaya hükmettik.
Asıl sorun eğitimden sağlığa her alanın içinin boşaltılması. Gençlrr okusa ne olur işsiz kaldıktan kıymeti olmadıktan sonra. Okuyup sonra bekçi polis asker oluyorlar mühendis doktor zaten kıymetsiz bu ülkede nasıl yurtdışına giderim onun derdinde. Ahlak sorunu var ülkede. Haramzadeler cebini dolduruyor millet 3-5 patrona çalışıyor olan gençlere oluyor

Ömer Çolak Çevrimiçi

Ömer Çolak 

Süper Üye
17 Tem 2021
1,049
29
Bu mantıkla tüm vakıfların parasını devlet ödüyor denebilir. Kızılay İhh Lösev ÇYDD vb tüm vakıflara verilen yardımlar vergiden düşülebilir.
Üstadım camilerle yardım vakıflarını karşılaştırmak kesinlikle yanlış. Maneviyat ayrı, sağlık/yaşam ayrı.

%90 olarak verdiğiniz oran da çok yanlış hayırseverlerin yüklü bağışlarla vergiden düşerek yaptırdığı cami oranı %30 bile yok
Ben hayırsever oranı vermedim, elimde bir veri yok. Fakat din üzerinden bolca para kazanmış oldukça büyük bir ailenin (Çolak**ulları Cemaati, B*rl*k Vakfı, Sar*y Talebe Yurtları) aforoz edilmiş bir üyesi olarak bir kaç bilgi vermek isterim.

- Bu yurtlarda oda başı 3-4 öğrenci kalıyor ve öğrenci başı geçen yıl yaklaşık 800₺ alınıyordu.
- Yurt için sık sık şehrin küçük camilerinden yardımlar toplanıyordu. Fındık hasat zamanı ve kurban bayramında bağışlar toplanıyordu. Hayvan derileri Türk Hava Kurumuna değil de bu akrabalarıma bağışlanıyordu.
- Yardım metinlerinde genellikle "Yurtlarda kalan öğrencilerimiz için" veya "X bir köyde yapılacak cami için" gibi temalar oluyordu.

Bunların dışında da belediye bütçesiyle ilgili söylentiler oluyordu fakat söylentiler başımı belaya sokar, dile getirmiyorum. Doğruluklarını kanıtlayamayacağım aşikar.

Öğrenci başı bu gün bile 800₺ alınan bir yurdun hayır işleyen bir vakıf gibi yardıma ihtiyacı olduğuna gerçekten inanan varsa ben söyleyeyim kesinlikle yardıma ihtiyaçları yok. Ticari amaç gütmeyen kuruluşlara yardım edilir. Ticari amaç güdülüp güdülmediği de yetkililerinin ne kadar lüks hayat sürdüğüne bakılarak bir bakışta anlaşılabilir.

- Camilerden toplanan yardımların peyzaj işlerine bile yeteceğine inanmıyorum. En azından kulağıma gelenler o şekilde.
- Fındık hasatlarından toplanan yardımların biraz daha iyi olduğunu biliyorum.
- Hayvan derilerini ne yaptıklarını hiç bilmiyorum fakat türlü türlü söylentileri duyuyorum yine.

Uzun lafın kısası ben din sömürüsü nedir iyi bilirim. Reddi mirası da bu sebepten verdim. Söylediğiniz gibi %30 ise eğer, kalan %70'in halktan gelmediğine adım gibi eminim. Bağışın yüklüsü yüksüzü görecelidir.

doğru kullanımla en iyi eğitimi camilerde de verebiliriz yeni nesillere ecdad yıllarca ilmi camilerdeki külliyelerde verdi dünyaya hükmettik.
Bu kesinlikle yanlış. Askeri zaferlerle sadece savaşta övünülür. O dönemin halkın büyük çoğunluğunun yoksullukla ve baskıyla boğuştuğundan kimse bahsetmez. Cami ne zaman bilim üreten, katma değer üreten bir yuva olur; biz o zaman oradaki eğitimi de destekleriz. Ahlak eğitiminde bile zayıf olması tam bir trajedi.

Topraktan çıkan petrolü varili 100 dolara satarak değil, onu satın alıp işleyip 100 dolar maliyetten 900 dolar kâra geçerek zenginleşen ülkelerden biri olmamız gerekiyor. Bunun yolu da bilim üreten insanları ülkeden soğutmamaktan, kaçırmamaktan, özgürlüklerine dokunmamaktan ve haklarını yememekten geçiyor. Yoksa doğalgazı, petrolü, altını, kömürü arar dururuz. Biz bunları yaparken de o bilim üretecek insanlar gider İsviçre'de, Almanya'da, Amerika'da üretirler. Güçlenen ülkeler onlar olur.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
959
41
Merhaba,

Bizim binanın yanında tek bloklu bir sitemtrak bina var, havuzu, kamelyası ve çocuk parkı bizim binanın dibinde. Her yaz mutlaka bir olay oluyor, tartışma bağrış çağrış ve sonunda polise şikayet ediliyor. Sabahtan akşama kadar çocuklar, akşam saatleri ergenler, gece saatleri de kamelyada goygoy yapan ebeveynler sayesinde bizim giriş katındaki komşu satıp gitti, satın alan yeni ev sahibi delirmek üzere.. Allah'tan yüksek kattayım da ben çok duymuyorum.

Giriş kattaki adam isyan etmiş, karılarınızın yatak odası sohbetlerini her gece dinlemek zorunda mıyım ben diye bağırmıştı olay esnasında, aha şimdi cinayet çıkacak demiştim:tara

Kısaca, o ev alınmaz bence:-) çocuklar ve gençler tarafından daima bir gürültü sorunu olacaktır.. ancak oturacak kişinin işitme kaybı varsa kulaklarında alınır :deli1

dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
280
37
Evi almaktan vazgeçtik arkadaşlar. Geçen gidip parkta oturdum gençlerin hepsi aq lu konuşuyor kızlar bile . Gençliğimde çevremdeki kızlardan küfür duyduğumu hiç hatırlamıyorum .Ergenlerin habire küfürlü konuşmalarını duymak beni epey rahatsız edecek. 5 yaşındaki oğlumun küfür dağarcığı da benden daha gelişmiş olacak . Aman kalsın.

Geri
Üst Alt