Cm1001 CTR çamaşır makinesi rulman değişimi

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Arkadaşlar kendim kulandığım çamaşır makinesinin rulmanları bozulmuş iç rulman dış rulmanı mevcut numaraları nedir genel çamaşırmakinelerin rulmanları farklimi yoksa degişiyormu hakinda beni aydınlatırsanız sevinirim bide arkadaşlar rezistansı üzerinde beyaz süket üzerinde iki kablo boş bu kablolar ya çalışmam sırasında koptu yada boş bırakılmış olabilirmi ekledigim resimde görülüyor kazanin üzerindeki vidalar söktüm körüğün çevredeki betonlarda sökülür demi arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

IMG-20211107-WA0000.jpg

IMG-20211107-WA0003.jpg

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Büyük ihtimalle sökülür ,belki gizli vida atmışlardır :ok

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Arkadaşlar kazan dağıtmadan ünce tambur sağa sola kaçıyordu tamburun otra gübeginde sürtünme izi vardı fakat bukadar hasar verdigini bilmiyordum kazanı dağıtım tambur mili kırılmış rezistansa denk gelerek patlatmış rulmanlar haliyle gidik ben bu malzemeleri satın alsam bana nekadar malolur hiç beyaz eşya malzemesi alamadığım için fiyat konusunda bilgi sahibi değilim şayet maliyeti vazla tutuyorsa yenisini alacağım kazan tambur resimleri ortada kazanın icindede sürtünme izleri mevcut lütfen konuyla ilgili yardım

IMG_20211107_150324.jpg
IMG_20211107_150300.jpg
IMG_20211107_150128.jpg
IMG_20211107_150110.jpg
IMG_20211107_133816.jpg

Son düzenleme:
By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,572
Boşta beyaz kablo var diye yazmışsınız o beyaz kablo rezistans grubu üzerinde takılı olan ntc nin kablosudur. Fiyat konusunda eski rulmanları kırmadan ve keçesini dağıtmadan sökebilirseniz eskileri götürerek malzemecilerden destek alabilirsiniz malzemeciye çamaşır makinesinin marka ve modelini söylerseniz sürekli sattıkları için yine fiyat bilgisi alabilirsiniz..

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Boşta beyaz kablo var diye yazmışsınız o beyaz kablo rezistans grubu üzerinde takılı olan ntc nin kablosudur. Fiyat konusunda eski rulmanları kırmadan ve keçesini dağıtmadan sökebilirseniz eskileri götürerek malzemecilerden destek alabilirsiniz malzemeciye çamaşır makinesinin marka ve modelini söylerseniz sürekli sattıkları için yine fiyat bilgisi alabilirsiniz..
Peki ustam tamburuda malzemeciye göstermeye gerek varmı aynısını alabilmek icin yoksa dediğiniz gibi marka model belirterek alma durumu olurmu sanırım tamburlar standart değiller.

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Tambur satılıyor mu bir fikrim yok tornacı tamburdaki mil hatalarını giderir.

Tambur satılıyor mu bir fikrim yok tornacı tamburdaki mil hatalarını giderir.
Tambur mili kolları kırılmış resim ektedir onarım yapılırmiki tambur desen piyasada var olduğunu düşünüyorum yantarafımda iş yerim komşum beyaz eşya tamircisiydi kaç kez hem tambur hem kazan aldığını hatırlıyorum şimdilik kendisi işi tamamıyla bıraktı

TEKNOwest Çevrimdışı
23 Eyl 2018
10,456
49
Tambur mili kolları kırılmış resim ektedir onarım yapılırmiki tambur desen piyasada var olduğunu düşünüyorum yantarafımda iş yerim komşum beyaz eşya tamircisiydi kaç kez hem tambur hem kazan aldığını hatırlıyorum şimdilik kendisi işi tamamıyla bıraktı
Elinde aynı tamburdan varsa çatal değişir

C Çevrimdışı

Cemil47

Aktif Üye
20 Ocak 2020
288
64
Çatal değişiminiki? zannetmiyorum eski bir kazan buldum kazan sağlam kazanın vidaları söktüm kazanın göbeğindeki tırnaklar hasarvermeden nasil dökeceğim yardımcı olursanız sevinirim

IMG_20211110_121501.jpg

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Bence buna masraf yapılmaz ucuzlarından yeni bir makina alın kendinizi yorduğunuza değmez.

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
adamlar sözünü tuttu uçucaz demişti gerçekten uçtuk .

bu makina çok kötü olmuş bencede ifla olmaz.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt