Cim BooM BooM Derneği

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Merhaba renkdaşlar takımımız hakkında bu başlık altında sohbet , muhabbet ve maçlar hakkında yorumlarda bulunabiliriz en büyük Cim BooM BooM :)

Bu başlığı keyifli bir Trabzonspor galibiyeti gününde açmak ayrıca mutlu etti beni Şampiyonluğa doğru emin adımlarla ilerliyoruz :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Futbol ile zerre alakası olmayan birisi olarak bir anımı yazmak isterim.

Abi sene 1988 di sanırım. Cimbom'un (Bu arada nedir bu cimbom?) Şu yabancı takımları tespih taşı gibi arka arkaya dizip yendiği zamanlardı sanırım Abi biz birkaç gecede bir sokaklara dökülüyorduk (İzmirdeydim o zamanlar, yaşım 14-15) O sokaklara döküldüğümüz gecelerden birisinde biz gençliğin verdiği hava atma sevdası ile sigara yakmışım (Sigara kullanmıyorum halen) lay lay lay lay lay lay laaaaayyyy çekip duruyorken kendimi bir kamyonun üstünde buldum, Bir süre gittikten sonra fark ettim ki elimde sigara ile üzerinde durduğum amyon denen şey yakıt tankeriymiş.

Böyle bir anım var. Aslen Beşiktaşlıyım ama Metin Ali Feyyaz tanıyorum sadece başka bilgim yok, Yine de aklımda olan en önemli şey, avrupaya karşı Trk takımları dendiğinde akla gelen ilk takım olduğudur benim için :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,258
Futbolla Aram Hıc Yoktur , Forum Baslıklarını Olustururken Yapacagım Sıralamayı Alfabetık Olarak Yaptım

Son Takım Kayırıyo Demesınler :dinle

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135

Abi sene 1988 di sanırım. Cimbom'un (Bu arada nedir bu cimbom?) Şu yabancı takımları tespih taşı gibi arka arkaya dizip yendiği zamanlardı sanırım Abi biz birkaç gecede bir sokaklara dökülüyorduk (İzmirdeydim o zamanlar, yaşım 14-15) O sokaklara döküldüğümüz gecelerden birisinde biz gençliğin verdiği hava atma sevdası ile sigara yakmışım (Sigara kullanmıyorum halen) lay lay lay lay lay lay laaaaayyyy çekip duruyorken kendimi bir kamyonun üstünde buldum, Bir süre gittikten sonra fark ettim ki elimde sigara ile üzerinde durduğum amyon denen şey yakıt tankeriymiş.

Böyle bir anım var. Aslen Beşiktaşlıyım ama Metin Ali Feyyaz tanıyorum sadece başka bilgim yok, Yine de aklımda olan en önemli şey, avrupaya karşı Trk takımları dendiğinde akla gelen ilk takım olduğudur benim için :)

Güzel ve tehlikeli bir anıymış A Ado hocam :) sanırım Tanju'lu , Prekazi'li zamanı Galatasaray'ın :) o zamanın Barcelona'sı Fransız takım Monaco'yu eleyip Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında ( Bugünün Şampiyonlar Ligi ) yarı finale kadar çıkmıştı :) tabi ben yaşım itibari ile o günleri bilmiyorum 3-4 yaşında felandım , ama çok güzel günlermiş :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
A Ado hocam araştırdım buldum , bende bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum :)

CimBomBom nereden çıktı ?

Cimbombom kelimesinin anlamı hakkındaki en geçerli bilgi GALATASARAY dergisinin 7.sayısında açıklandı..

Galatasaray Spor Kulubünün kurulduğu 1905 yılından itibaren bazı sloganlar kuluple özdeşleşmiş ve tarihsel bir boyut kazanmıştır. Bu sloganlardan en etkilisi Galatasaray'lı Ruşen Eşref Ünaydın'a ait olan :'Dayan Galatasaray' sloganıymış.. 1924 yılından itibaren yepyeni bir slogan RE RE RE RA RA RA GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM'.. Mektepli mektepsiz binlerce Galatasaraylı artık bu sloganla takımı coşturmaya başlamış. Bu sloganı Türkiye'ye getiren Sabit Cinol'dur. Cinol eğitim için gittiği İsviçre'de aynı zamanda futbol oynuyordu. Futbolcusu olduğu Servette kulubünün sloganından esinlenen Cinol bu sloganı Galatasaray'a uyarlamış ve bu adaptasyon çalışması kulüp ve geniş çevrelerce benimsenmiş. 76 yıllık bu tarihi slogan bugün Galatasaray ile aynı anlamı taşımaktadır..

Kaynak = Galatasaray Dergisi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Güzel ve tehlikeli bir anıymış A Ado hocam :) sanırım Tanju'lu , Prekazi'li zamanı Galatasaray'ın :) o zamanın Barcelona'sı Fransız takım Monaco'yu eleyip Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupasında ( Bugünün Şampiyonlar Ligi ) yarı finale kadar çıkmıştı :) tabi ben yaşım itibari ile o günleri bilmiyorum 3-4 yaşında felandım , ama çok güzel günlermiş :)
Abi sen yazında hepsini hatırladım inan.
Evet Prekazi hani şu frikikten sürekli gol atan adam, Hayatımda en güzel gördüğüm gollerdi ve onları yaşadım futbol ile ilgisi olmayan birisi olarak dahi kalbim yerinden çıkacak gibiydi neredeyse. Eğer prekazi kaleye doğru gidiyorsa ve hakem eğer faul düdüğü çaldıysa biz ona gol diye seviniyorduk düşünebiliyormusun? Adamın gol atması artık önemli değildi bize verdiği güvene bir bakarmısın?

Dur bakiim valla merak ettim acaba ytb de videsu varmıdır?

O benim bahsetiğim frikikten gol bu değildi, çok daha yandan bir atıştı ama olsun bu goldeki spikerin ve goool ve goool ve gooll ve goool naralarını ben o tarihte canlı canlı duymuştum :)

Nedendir bilmem milli duygular harici pek ilgim olmamıştı futbol ile.

Bir başka atırladığım ise o maçlarda defansta ERHAN kardeşimizin olup olmadığı konusuydu. TANK derdik biz ona o dönem. Amerikan futbolu gibi yıkar geçerdi mübarek :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Abi sen yazında hepsini hatırladım inan.
Evet Prekazi hani şu frikikten sürekli gol atan adam, Hayatımda en güzel gördüğüm gollerdi ve onları yaşadım futbol ile ilgisi olmayan birisi olarak dahi kalbim yerinden çıkacak gibiydi neredeyse. Eğer prekazi kaleye doğru gidiyorsa ve hakem eğer faul düdüğü çaldıysa biz ona gol diye seviniyorduk düşünebiliyormusun? Adamın gol atması artık önemli değildi bize verdiği güvene bir bakarmısın?

Dur bakiim valla merak ettim acaba ytb de videsu varmıdır?

O benim bahsetiğim frikikten gol bu değildi, çok daha yandan bir atıştı ama olsun bu goldeki spikerin ve goool ve goool ve gooll ve goool naralarını ben o tarihte canlı canlı duymuştum :)

Nedendir bilmem milli duygular harici pek ilgim olmamıştı futbol ile.

Bir başka atırladığım ise o maçlarda defansta ERHAN kardeşimizin olup olmadığı konusuydu. TANK derdik biz ona o dönem. Amerikan futbolu gibi yıkar geçerdi mübarek :)

O anları canlı canlı yaşaman harika birşey A Ado hocam , resmen tarihe tanıklık etmişsin :) yine o yıllarda bi maç vardı Galatasaray - Neuchatel Xamax maçı , Galatasaray ilk maçta deplasmanda 3 - 0 yenilmiş , sonrasında o maçın rövanşında Ali Sami Yen'de rakibini 5 - 0 yenerek tur atlamış , bu maçı youtube'da her izlediğimde tüylerim diken diken oluyor :) Ne günlermiş bee :)

KOSOVALI Çevrimdışı

KOSOVALI

Aktif Üye
11 Ocak 2018
119
Ya arkadaşlar Prekazinin bu golünde top yerden biraz yukarda mı gidiyor yoksa yerden seke seke mi çözemedim.:alala

Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Yaz hocam yaz bizi de derneğe, bu sene inşallah ipi göğüsleyeceğiz. Öte yandan o zamanki takımın ruhuna kalitesine hayran olmayan var ise futboldan bir halt anlamıyordu :)

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Yaz hocam yaz bizi de derneğe, bu sene inşallah ipi göğüsleyeceğiz. Öte yandan o zamanki takımın ruhuna kalitesine hayran olmayan var ise futboldan bir halt anlamıyordu :)

Aynen hocam bu sene bizim senemiz :) haftaya gençlerbirliği maçını kayıpsız geçip içeride başakşehiri yenersek bu işin %70 i bitti sayılır :)

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

:kop:mutlu

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri