Çekiliş sistemi şartları

T Çevrimdışı

TeyesCC3 

Süper Üye
31 May 2018
511
Hep ben kazanacak şekilde olsun ?

Şaka bir yana belli bir mesaj yada aktiflik baz alınarak bir düzenleme olsa iyi olur düşüncesindeyim. ?

Son düzenleme:
I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hiç beğenmedim desem. Saçma bir çekiliş olmuş, ne aktiflik nede mesaj sayısı var.

Bence bol bol sahte hesap açın katılın çekilişe nede olsa bir önemi yok

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
En az mesaj sayısı şartı kesinlikle olmalı bence.Birde talihli ye dönüş için süre sınırı olmalı ve yedek talihli de seçilmeli derim nacizane.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
En az mesaj sayısı şartı kesinlikle olmalı bence.Birde talihli ye dönüş için süre sınırı olmalı ve yedek talihli de seçilmeli derim nacizane.
Kesinlikle adam forumu kullanmıyorsa ne olacak kazandığı ödül? Bence bu çekiliş sistemi en başından düzeltilir düzgün şartlar ayarlamalar yapılır sonra yapılmalı. İlk çekilişten ders alınmamış demek ki.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Kesinlikle adam forumu kullanmıyorsa ne olacak kazandığı ödül? Bence bu çekiliş sistemi en başından düzeltilir düzgün şartlar ayarlamalar yapılır sonra yapılmalı. İlk çekilişten ders alınmamış demek ki.
Hayır birde yönetim sürekli kişiye ulaşma çabasında olmak zorundadeğil .Hatta foruma aktiflik anlamında bireysel bildiri bile olmaması gerek . Kişinin kendi takip edip yönetim ile irtibata geçmesi gerek.Bildiğim çoğu çekilişte bu şekilde oluyor.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hayır birde yönetim sürekli kişiye ulaşma çabasında olmak zorundadeğil .Hatta foruma aktiflik anlamında bireysel bildiri bile olmaması gerek . Kişinin kendi takip edip yönetim ile irtibata geçmesi gerek.Bildiğim çoğu çekilişte bu şekilde oluyor.
Yönetim üyenin peşinde koştuğunuda ilk defa gördüm. Ben 7/24 buradayım. Bot hesap aç katıl çekilişe gibi olmuş

pensamper Çevrimdışı

pensamper 

Mesut
Aktif Üye
10 Eyl 2019
61
32
Bana çıksa şaşırırdım o kadar çekiliş olur katılırım bir şey çıkmaz???????

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Yönetim tarafindan biz üyeler olarak bir katkimiz olmadan yapilan cekilisler icin nedense tamamen eglence amacli olan/olmasi gereken cekilis bazi üyeler tarafindan ückagit hikayelerine benzemesin kurgusu altinda cekilis kuskucu bir olay olarak algilatilmaya/yönlendirilmeye calisilmakta,benim ilk basta buna itirazim var..Kuskucu düsünce icinde olan insanlarin beklentileri hic bitmez...
Eger cekilis yönetim olarak ciddiye aliniyorsa bir ürünün reklami yapar, yönetim reklam karsiligi ürünü ücretsiz olarak alir veya katilim icin bir reklam alani olusturur buraya belirli sayida tiklayan üye cekilise katilmaya hak kazanir, böylece aktif olan üye katilimi saglanmis olur ..

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Çekiliş şartları gayet makul bot hesap açıp nasıl katılacaksınız.Aktif üye statüsü olmadan zaten giriş yaptırmıyor.Mesaj sayısı belki kriter olabilir.Ayrıca sert eleştiri yerine yapıcı eleştirilerle yön vermek lazım.
Çekiliş yapıldığına pişman etmeyelim.

I Çevrimdışı

ibrahimykr

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Birden fazla hesap açıp mesaj sayısını arttırmak zor değil ki, yani görende bot hesap açmanın çok zor olduğunu mu düşünüyorsunuz? Ki xenforo'yu ben de kullandım yani öyle zor değil birden fazla hesap açmak.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
Kriter olarak alınacak parametre(ler) ile orantılı sayıda çekiliş hakkı verilebilir. Mesaj, tepkime puanı vb baz alınabilir. Kendimden örnek vereyim, 153 mesaj 253 tepkime puanım var. Mesaj baz alınırsa 153 çekiliş hakkım olsun mesela. 5000 mesajı olup daha fazla katkı sağlayanın daha çok kazanma şansı olsun yani. Yüzlerr, binler seviyesinde çekiliş hakkı sisteme yük olabilir belki bilemiyorum. O durumda her 10, 50, 100 vb puana 1 çekiliş hakkı verilebilir.

Bana yine çıkmaz gerçi :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt