ÇAY MAKİNESİ TAVSİYESİ ( Paslanmaz Çelik Gizli Rezistans özellikli)

• Konbuyu başlatan Crysis
  • Başlangıç tarihi
Let's _be_ honest Çevrimdışı

Let's _be_ honest

Süper Üye
30 Mar 2018
666
Oha :fiskos:alala bu F Fet1735 arkadaşımızın baHsettiğiD demleyici ' Uzun Saçlı'' televizyonlara bile konu olmuş. Şok.:sirit

Bu arada konu sahibinin affına sığınırım. Fakat Çay ile demlik kardeştir ve konu da bir nevi üstte kalıp, daha çok öneri alabilir diyerekten cümlemi tamamlamak isterim.

muratala5361 Çevrimdışı

muratala5361 

Süper Üye
3 Şub 2019
1,906
21
Oha :fiskos:alala bu F Fet1735 arkadaşımızın baHsettiğiD demleyici ' Uzun Saçlı'' televizyonlara bile konu olmuş. Şok.:sirit

Bu arada konu sahibinin affına sığınırım. Fakat Çay ile demlik kardeştir ve konu da bir nevi üstte kalıp, daha çok öneri alabilir diyerekten cümlemi tamamlamak isterim.

Demlik candır. Çay makineleri felan boş iş gibi. Kettle yeter??

oXyGeN Çevrimdışı

oXyGeN

Aktif Üye
25 May 2018
364
O değilde, çay tarifi yapacak gurme/tiryaki var mı aramızda :hihi
Gurme olmadığım kesin ama çayı fazlasıyla ve severek tüketirim. Şöyle bir karışımım var
1 ölçek çaykur altınbaş
1 ölçek Çaykur filiz
1 ölçek Çaykur Çay çiçeği
1/4 ölçek Çaykur tomurcuk
Karışımım bu

Demlemesine gelince imkanlar dahilinde kafana göre takıl :hihi

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Gurme olmadığım kesin ama çayı fazlasıyla ve severek tüketirim. Şöyle bir karışımım var
1 ölçek çaykur altınbaş
1 ölçek Çaykur filiz
1 ölçek Çaykur Çay çiçeği
1/4 ölçek Çaykur tomurcuk
Karışımım bu

Demlemesine gelince imkanlar dahilinde kafana göre takıl :hihi
Afiyet olsun hocam ama , çaya tomurcuk girdimi içemiyorum ben ?

C Çevrimdışı

Crysis

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Ben sadece bu ikisini karıştırıyoruz.iş yerinde çay oçagında bu iki sini kullanırlar.??

Screenshot_2019-06-13-22-14-17-211_com.opera.browser.png

Memnunuz yani
Birazcıkda ekonomik.
Su kaynayınca çayı demleme altına su ilave eder çok kısık ateşte 15 20dk sonra içmeye başlarım

Moderatör tarafında düzenlendi:
The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Usta bi tarifte sen patlatıver be
Ne demek hemşeruum ?

Öncelikle çay seçimi çok önemli , ben Türkiye genelinde bulunabilinen çaylardan tavsiye vereyim , Çay Çiçeği - Tiryaki ve Altınbaş , Çaykur marka olanlar yalnız. Bu 3'ünden yapacağınız çay çok güzel olacaktır.

Öncelikle çayı demlemek için çaya dökeceğimiz sıcak su kaynamayacak , baktınız hafif fokurdama sesleri geldi hemem ateşi kısıp çayı demlemek gerekiyor. Demlemek için kaynattığımız su aşırı kaynarsa o çaydan fazla bişey beklemeyin ? Çayın demlenme süresi 20 - 25 dakika arasıdır ve demlendikten 30 dakika içinde tüketilmelidir ?

F Çevrimdışı

Fet1735

Süper Üye
25 Ağu 2018
725
Askerde öyle güzel çay demlerdim ki diğer 5 bölük kaçıp benden çay içmeye gelirdi.?
Ama kendim çay sevmem, %99 içmem.
Çay içme, sigara içme, altılı oynama, kahveye gitme, futbol izleme, bir kotu 10 yıl giy, bir tişörtü 10 yıl giy.???

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
957
40
arkadaşlar veriyorum tarifi alın kağıt kalemi elinize :sirit

2 kişi için, küçük bir demlikte
5 tatlı kaşığı Doğuş Karadeniz Siyah Filiz
1,5 tatlı kaşığı Çaykur Tomurcu
Demliğin yarısını çok az geçecek kadar doğal kaynak suyu,
demleme esnasında suyun sıcaklığına dikkat, fokur fokur kaynayan suyu değilde kaynayıp 2-3 dakika beklemiş su ile demleyin..

kısık ateşte minimum 15 dakika demlenme süresi gerekiyor.

hadi dolsun bardaklar, afiyet olsun:cay

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt