Caponlar Yapmış. İklimsa güvencesinde SHARP Buzdolabı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ne için topa tuttuklarına bağlı abi.
O foruma arada haber okumak için giriyorum da hâlâ Koreliden vazgeçemiyorlar. :hihi

İşin şakası bir yana insanların bu FAN durumlarına oldum olası anlam verememişimdir.

Ben de severim bazı markaları ama eksiklerini görmezden gelmem.

CHEWROLET araba kullandım yıllarca, hem de çok severek, ama bu sevgi o arabadaki eksikleri görmezden gelmemi ve o arabayı bir ilahmış gibi millete anlatmayı aldırmaya çalışmayı gerektirmiyor bence.

KORE sevicilerin de bence sevdikleri şey korelilrden ziyade aldıkları komisyondur düşüncsindeyim :kop

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
İşin şakası bir yana insanların bu FAN durumlarına oldum olası anlam verememişimdir.

Ben de severim bazı markaları ama eksiklerini görmezden gelmem.

CHEWROLET araba kullandım yıllarca, hem de çok severek, ama bu sevgi o arabadaki eksikleri görmezden gelmemi ve o arabayı bir ilahmış gibi millete anlatmayı aldırmaya çalışmayı gerektirmiyor bence.

KORE sevicilerin de bence sevdikleri şey korelilrden ziyade aldıkları komisyondur düşüncsindeyim :kop

Komisyon alan kendini belli ediyor da, o menşei ürün satın almışların saldırması ayrı birşey oluyor bence. :sirit

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Komisyon alan kendini belli ediyor da, o menşei ürün satın almışların saldırması ayrı birşey oluyor bence. :sirit
Onların ne olduğu belli :kiskis

u557120-jpg.jpg

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Bilmiyorum ama ben kullan at mantığını seviyorum.

Ucuz olsun alıp kullanayım, ömrünü tamamlasın atıp yenisini alayım. Bana göre en mantıklısız bu.

Çok beğendiysem aynısından bir tane daha alırım ne de olsa ucuz yani :)
Yaşadığımız şartlarda bence de en mantıklısı budur zira ben şimdi 10 yıl boyunca ilk günkü gibi çalışan bir televizyon tavsiyesi istesem kimse veremez zira böyle bir ürün ortada yok.
E peki Sony Trinitron abilerimiz böyle miydi?:seytan

Devir çok değişmiş be abi.:cigara

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Yaşadığımız şartlarda bence de en mantıklısı budur zira ben şimdi 10 yıl boyunca ilk günkü gibi çalışan bir televizyon tavsiyesi istesem kimse veremez zira böyle bir ürün ortada yok.
E peki Sony Trinitron abilerimiz böyle miydi?:seytan

Devir çok değişmiş be abi.:cigara
Hey gidi tiritirinom :ok

KV2202 gibi bir şeydi modeli sanırım. Ne ekmeğini yedik be o TV lerin :tara

Y Çevrimdışı

ysakay

Yeni Üye
10 Eki 2018
7
34
Merhabalar.
Konuyu hortlatıyorum ama hiç bir yerde inceleme bulamadığımdan buraya yazmak istedim.

Bu ürünü almak istiyorum. 7.000₺ ye gelicek bana önerir misiniz? Bir de bunun kurulumunu ne kadar sonra yaptırabilirim. Yaza düğünüm var ama malum kurdan ötürü şimdiden almak istiyorum.
Teşekkürler.

C Çevrimdışı

CanMurat 

Aktif Üye
26 Eki 2018
255
Merhaba Arkadaşlar,
Sharp buzdolapları her ne kadar Türkiye'de az bilinen,buna paralel olarak butik bir pazar payına sahip olsa da, 'Bunu Türkiye'de inceleyen var mıdır?' diye aklımdan geçirirken bir bakayım dedim: A Adem Helvacı, 3 yıl önce bir fırsatını bulup gene yapacağını yapmış sağolsun. Bize de bu güzel incelemeyi hortlatmak düşer.
Beyaz eşya konusunda yerli markalarımız Arçelik ve Vestel'in (ve alt markaları) seviyelerini, günümüz global pazardaki şartlara göre iyi olduğunu, özel bir sebep olmadığı sürece ithal ürünlere gerek olmadığını düşünmekteyim. Nitekim; 10 yılı devirdiğim Beko buzdolabı, çamaşır ve bulaşık makinesindeki deneyimlerim de bu konuda beni haklı çıkardı. Algılarla, reklamlarla yerlilere göre daha yüksek bedeller karşılığında etrafımdaki evlere giren ithal markaların 3-4 yıl sonra dökülmeye başladıklarını görünce insan verdiği kararın doğruluğunu tekrar teyit etmiş oluyor. (Tabi bu işler şansa da dayanıyor o ayrı)
Şimdi bu 3 kafa beyaz eşya Mayıs ayında başka eve gidecek. Yerine yenilerini koymamız gerekecek. Yorucu bir süreç. Özellikle benim gibi zor satın alan biri için.
Yerliden yana devam etmek en mantıklısı ama Sharp gibi bir ithali de nasıl görmemezlikten geleyim? Büyük boy buzdolabı arayışım var:
Döviz aldı başını gitti gene. Gerçe bu artıştan yerli üretimlerin fiyatları da etkilendi doğal olarak. Buzdolabına da 10k tl civarı bütçe ayırmak...? Bilemedim şimdi; değer mi yoksa bu bedeller akıl tutulması mı? Bu incelemelere uzaktan mı bakmalı, yoksa içeriden mi?

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,105
43
Bu cihaz A++ 360 kWh/yıl elektrik tüketiyor.
Başka bir marka A+ 363 kWh/yıl elektrik tüketiyor. (465 litre)
Arada 3 kWh fark var şimdi bu 3 kWh bir tane daha plus almasını mı sağlıyor?

IMG_20210405_013601.jpg

Son düzenleme:
ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Bizim dolap Sharp zamanında çok araştırma yapmıştım o zamanki ion plasmacluster teknoloji neredeyse çoğu markada yoktu 11 senedir çalışıyor Maşallah daha tık demedi

Zamanında servis geldiğin de numarasını istemiştim adamın versemde beni bi daha görmezsin demişti haklıda çıktı

Şu anki Sharp lar nasıldır bilmiyorum ama hala TV sini de o zamanlar almadığıma pişmanım

G Çevrimdışı

graveskf

Yeni Üye
27 Eyl 2016
12
A Adem Helvacı Selamlar, Sharp marka buzdolaplarını halen tavsiye ediyor musunuz acaba? Atık su tahliye tablası kolaylıkla çıkarılıp temizlenebiliyor mu? Enerji etiketlemesi ile ilgili mevzuat değişikliği mi oldu acaba güncel satılan modelerin hepsi F grubu.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt