Caponlar Yapmış. İklimsa güvencesinde SHARP Buzdolabı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Arkadaşlar Merhaba;

Bildiğiniz üzere mümkün olan her markayı forumumuzda bulundurmaya ve tarafsızlığımızı, her kuruluşa, her markaya eşit mesafede durduğumuz konusunda kafalarda soru işaretleri oluşturmamaya çalışıyoruz.

Elbette ki tüketici dostu olan markaları daha ön plana çıkartıp, Tüketicilerini üzen markalar konusunda da uyarılar yapmayı da ilke edinmiş durumdayız.

Bu anlamda orta vadede adından bahsettirmeyi başaracağına inandığım bu buzdolabını da sizlere tanıtma gereği duydum.

Ürün kesinlikle Japon teknolojisi olarak sahaya sürülmüş. Ben Blok kapağını söküp elektronik donanımını kontrol ettim, Aynı zamanda kompresörüne de baktım. Kompresör PANASONİC üretimi 57-240hz destekli inverter kompresör. IPM donanımı da bunu destekliyor. Aynı klimalarda olduğu gibi kompresör frekans esasına göre çalışıyor yani durmak yerine minimal döngüye geçmeyi tercih ediyor. Yine klimalarda olduğu gibi çok zaruri durumlar oluşursa duruyor.

Poliüretan aralığı oldukça geniş, Gövde stabilitesi ciddi düzeyde yüksek.

Glare inox yüzeye sahip kapı gurubu dışında yan gövde komple deri kaplamaya benzer malzeme ile kaplı ki bunun da resimlerini yayınlıyorum sizlere.

Dondurucu bölümde 1, soğutucu bölümde 3 ayrı noktadan led aydınlatma mevcut.

Cam raflar 30kg yük taşıma kapasiteli

Buzdolabını taşımak için üst bölümde özel olarak yapılmış taşıma kulpları mevcut

Enerji verimliliği etiketine inanabilirsiniz zira tüm bu teknolojik unsura rağmen adamlar yine de verimliliği beğenmemiş ve A++ olarak belirlemiş.

Üründe İon Plasmacluster özelliği mevcuttur ki bu özelliğin açıklamasını aşağıya ekliyorum sizlere.

Bir Sharp Klima teknolojisi olan ve sadece Sharp’ın kullandığı Plasmacluster özelliği ortama doğal iyonlar yayarak havada ki bakteri ve virüsleri yok eder. Bu teknoloji Sharp firması tarafından bulunmuş ve geliştirilmiştir.

İçinde barındırdığı iyon jeneratörü sayesinde ortama, sadece doğada bulunan negatif ve pozitif iyonlar yayar. Bu iyonlar havada asılı duran bakteri ve virüsleri çevreleyerek yok eder. Bu iyonlar astım hastalarını ve alerjik rahatsızlıkları olan insanları rahatsız eden küf sporlarını, toz akarlarını ve polenleri de yok eder.

JTECH İNVERTER diye lanse edilmiş bu üründe bahsi geçen teknolojideki anlatmak istedikleri ise, klimalardaki sınırlı sayıdaki kademelemenin aksine 36 ayrı frekansta çalıştırarak ortama ve ısıya daha uygun devri bulup daha az titreşim ve daha az gürültü, Hibrit soğutma sistemi ile ise, aşırı kurutmadan soğutma yapmayı vaat ediyorlar.

Oldukça ince düşünülerek dizayn edilmiş 578 litrelik bu buzdolabına 3800-4000TL dolaylarında sahip olabilirsiniz :ok

Hayırlı olsun :ok

1-jpg18246cab88725705.jpg

2-jpg46474b4c51169bfc.jpg

3-jpg1ce733e836c4e197.jpg

4-jpg73417de4d22c384c.jpg

5-jpgc77602b49de705a3.jpg

6-jpg4a848278a6725e65.jpg

7-jpge8b08d405f31890e.jpg

8-jpg9d7d4cef0cd45b2b.jpg

9-jpgee37199c42aef5c7.jpg

10-jpg31ccee54f8c9832b.jpg

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
YouTube'da bir video görmüştüm, Panasonic kompresörlü buzdolabı, sıfır ses ile çalışıyordu neredeyse. :hihi
Bu buzdolabıysa, evdekini çöpe atmak istiyorum. :affet

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
A Ado ustam beni maziye götürdün. 2007 yılında Ankara İtfaiye Meydanından Spot Sharp SJ PT69RHS inox iyonlu almıştım, ama satıcı Sharp yetkili satıcıydı, faturalı ve gönderen firma Sabancı. O zamanın parasıyla 1.500 TL, O zaman Teknosa ve yetkili bayiler satıyordu bunu. Ama benim iyonlu Teknosada yoktu. Kuruluma gelen Servis uzun yıllar görüşemeyeceğiz sizinle demişti de inanmamıştım. Hala taş gibi ve hala hiçbir arızası yok. Gerçi özel durumlar oldu, şu anda dolap başka yer de. Ama hala çalıştığını biliyorum.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Ado ustam beni maziye götürdün. 2007 yılında Ankara İtfaiye Meydanından Spot Sharp SJ PT69RHS inox iyonlu almıştım, ama satıcı Sharp yetkili satıcıydı, faturalı ve gönderen firma Sabancı. O zamanın parasıyla 1.500 TL, O zaman Teknosa ve yetkili bayiler satıyordu bunu. Ama benim iyonlu Teknosada yoktu. Kuruluma gelen Servis uzun yıllar görüşemeyeceğiz sizinle demişti de inanmamıştım. Hala taş gibi ve hala hiçbir arızası yok. Gerçi özel durumlar oldu, şu anda dolap başka yer de. Ama hala çalıştığını biliyorum.

O özel durumlar benimki gibi özel durumlasa benim de ilk aldığım dolabın halen başka yerde çalıştığını biliyorum ben de :kop

SHARP markası TV söz konusu olduğunda da inanılmaz görüntü kalitesi olan bir markaydı (CRT dönemi) o şaseler halen hiç bir markada yoktur yani kendine münhasır bir üretimdi.

Bak böyle yazınca merak ettim, üretici firmaya bakmayı unutmuşum, yarın inceleyeceğim bakayım üretimi kim yapmış merak ettim :alala

SAMILO Çevrimdışı

SAMILO

Aktif Üye
15 Şub 2018
181
15 yıl olmuştur muhtemelen ,Antalya da spot ürünler satan Toktok diye bir mağaza vardı oradan almıştım Sharp buzdolabını.Satıcı cam raflarının üzerinde zıplamıştı resmen kesinlikle kırılmaz diye. Muhteşem bir buzdolabıdır, servisi bir tek kurulma aşamasında gördük. Satan mağaza battı bizim dolabın hala maşallahı var :sirit . 5 yıl önce dünyanın parasını verip anneme Samsung buzdolabı aldım. Antalya Samsung servisinin tüm elemanlarını tanırım:deli1 En son gelen servis elemanı biriktirdiğimiz servis evraklarını görünce 'abi ciltletelim bunları.Ansiklopedi yapalım '' dedi. :saskin 5 yılda çöp oldu Samsung. Vestel aldık kurtulduk. Emektar Sharp gülüyor halimize :hihi

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
15 yıl olmuştur muhtemelen ,Antalya da spot ürünler satan Toktok diye bir mağaza vardı oradan almıştım Sharp buzdolabını.Satıcı cam raflarının üzerinde zıplamıştı resmen kesinlikle kırılmaz diye. Muhteşem bir buzdolabıdır, servisi bir tek kurulma aşamasında gördük. Satan mağaza battı bizim dolabın hala maşallahı var :sirit . 5 yıl önce dünyanın parasını verip anneme Samsung buzdolabı aldım. Antalya Samsung servisinin tüm elemanlarını tanırım:deli1 En son gelen servis elemanı biriktirdiğimiz servis evraklarını görünce 'abi ciltletelim bunları.Ansiklopedi yapalım '' dedi. :saskin 5 yılda çöp oldu Samsung. Vestel aldık kurtulduk. Emektar Sharp gülüyor halimize :hihi

Bazı bildiğim ürünler var azizim, Eğer o ürünlerin montajına denk geldiysem, müşteri evinden ayrılırken ''Sizinle çay kahve harici bir daha görüşmeyiz'' derim.

Yine bazı ürünler var bildiğim, Müşteri evinden ayrılırken ''Görüşmek üzere'' der çıkarım zira bilirim yine görüşeceğimizi :kiskis

Biz teknikçilerin bir huyu vardır azizim, Ekip arkadaşlarımızla servisten servise koşarken geçtiğimiz yollarda ''Aaa bak bu klimayı ben taktım, Aha bu evde bir tv monte etmiştim, Aaa bu çanağı ben taktım, Bu makineyi ben yaptım'' vs der dururuz.

2005-2009 yılları arasında Kuşadası Didim bölgesinde kurduğum her çanağın arkasına asedat kalem ile Made By Ado Yazıp tarih atmışımdır, Allah biliyor ya yıllarca o yazıları bir daha görmedim gelip geçerken bakmak dışında. O kadar güvenirdim yaptığım işe ve derdim ki, ''Bina yıkılmazsa çanak oynamaz'' Ama Çanak da iyi kaliteydi Allah için. VESTEL in uydu alıcılarından nefret ederdim hele o DVB4000FTA modelinden, ama çanakları acaip sağlam ve kaliteliydi.

Yahu sizinle biz yazıştıkşa neden hep eskilere gidiyoruz arkadaşlar :kop

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
741
Yahu sizinle biz yazıştıkşa neden hep eskilere gidiyoruz arkadaşlar :kop
Ne güzel işte Eski ile yeniyi harmanlıyoruz :kiskis
A Ado usta TF de Badoo Usta vardı, İzmir Civarlarından tanışırmısınız? 2005 lerde Dreambox sevdası, bir çanakta 4 LNB cirit attırmayı önce adını unuttuğum bir emülatör vardı sonra Ccam onlarla uğraşırdık

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Malum forumda Samsung için topa tutmuşlardı beni hey gidi.:haha1

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ne güzel işte Eski ile yeniyi harmanlıyoruz :kiskis
A Ado usta TF de Badoo Usta vardı, İzmir Civarlarından tanışırmısınız? 2005 lerde Dreambox sevdası, bir çanakta 4 LNB cirit attırmayı önce adını unuttuğum bir emülatör vardı sonra Ccam onlarla uğraşırdık
Yok azizim hiç tanışmadık. Açık itirafımdır ben uydu teknolojilerinden hiç hazetmem. Hatta bir dönep çanak montajı dediklerinde kusasım geliyordu afedersin o derece nefret etmiştim, halen de sevmem, sadece uzak kalmamak adına devam ediyorum bazı branşlara :ok

Düşünsene Jtag yapmayı bile unuttum ben, şimdi yapayım desem arşivimi açıp eski dosyalarımı kurcalamam lazım hatırlamak için :kiskis

Ama o Jtag işini ilk çözdüğümde ne havam olmuştu beeee, flash sökmeden dump atmak her babayiğitin harcı değildi zaar :kop

unreleased Çevrimdışı

unreleased 

Aktif Üye
7 Ocak 2018
422
Vay be, demek herkesten bir Sharp buzdolabı geçmiş.:cigara
Bizimki de şuan görevini 2. buzdolabı olarak yapmakta. Bakalım bu dışlanmaya ne kadar dayanabilecek?:durt

Bu duruma üzülsek de hiç bir firma "sorunsuz, uzun ömürlü" ürün yapma potansiyeli olsa dahi yapmak istemeyecektir.
Çinli firmalar daha kaliteli ürün yapsalar bunu bunun işe yaramayacağını bildiklerinden daha ucuz, kullan-at yaklaşımına uygun ürünler üreterek Japonların pazardaki payını ve algısını böyle yıkmıştır. İyi mi oldu kötü mü tartışılır lakin bu firmalara artık elveda demek gerek.:uzgun

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Vay be, demek herkesten bir Sharp buzdolabı geçmiş.:cigara
Bizimki de şuan görevini 2. buzdolabı olarak yapmakta. Bakalım bu dışlanmaya ne kadar dayanabilecek?:durt

Bu duruma üzülsek de hiç bir firma "sorunsuz, uzun ömürlü" ürün yapma potansiyeli olsa dahi yapmak istemeyecektir.
Çinli firmalar daha kaliteli ürün yapsalar bunu bunun işe yaramayacağını bildiklerinden daha ucuz, kullan-at yaklaşımına uygun ürünler üreterek Japonların pazardaki payını ve algısını böyle yıkmıştır. İyi mi oldu kötü mü tartışılır lakin bu firmalara artık elveda demek gerek.:uzgun

Bilmiyorum ama ben kullan at mantığını seviyorum.

Ucuz olsun alıp kullanayım, ömrünü tamamlasın atıp yenisini alayım. Bana göre en mantıklısız bu.

Çok beğendiysem aynısından bir tane daha alırım ne de olsa ucuz yani :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt