Canon EOS M50 İlk Fotoğraflarım

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam yakın adresimde letgo'da şöyle bir objektif gördüm.aklima önce sen geldin.konu teknik konu, adaptör ile bazı objektifler makinelere oluyormuş bı bak istersen senin makineye olur mu?
Fiyatı uygun gibi geldi? A Adem Helvacı
Hemen sevgili Aragorn Aragorn kardeşime ''Ne diyorsun başkan?'' diyorum :ok

Çok teşekkür ederimince düşüncenizden ötürü. ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Eve dönerken bu görüntüyü görünce kayıtsız kalamadım :)

IMG_0595.jpg

IMG_0596.jpg

O Çevrimdışı

ogundemir

Yeni Üye
10 Kas 2021
11
44
Adem hocam yakın adresimde letgo'da şöyle bir objektif gördüm.aklima önce sen geldin.konu teknik konu, adaptör ile bazı objektifler makinelere oluyormuş bı bak istersen senin makineye olur mu?
Fiyatı uygun gibi geldi? A Adem Helvacı
Manuel lensler sensörü kaliteli beslediği sürece güzel sonuçlar veriyor ama kontrolü Zor be, benim nacizane tavsiyem makro objektif almaya niyetlenirsen onu manuel lens al zaten kadraj planlamasında sorun olmuyor ama manuel lensle insan çekmek zülumdur bana göre ha bazı manuel lensler vardır efsanedir ama o fiyatlara motorlu lens alınır ama yine de manuel lens ruhu bambaşkadır bakınız, 2000 dolarlık carl zeiss jena biotar 75mm f/1.5

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Müdür sen bizi geçecen yav ???
Harbiden güzel mi?
Arabadan in, makineyi aç, 4 foto çek, ikisini beğenme, ikisini beğen, arabaya bin, yola devam et, toplam 4 dakika :)

Orada bizim bayrak tepemiz var.

O saatlerde AY o Bayrak direğinin arkasına denk geliyor, Yıllarca o görseli Süliet halinde çekebilmenin hayalini kurdum, Umarım bir gün yine denk gelir ?

E Çevrimdışı

EminFirtina

Yasaklı Üye
7 Ocak 2018
47
Muhteşem
Bende Canon M100 aynasız var 24mp.
üzerinde 18 55 stm lens bulunmakta,
ben ilerde görünen dağ zirvelerini çok yakından ordaymış gibi çekmek istiyorum.
18 55 lens yerine örneğin 75 200 veya 75 300 lens kiti alsam, aldığıma değermi , çok fark edermi, iyiki almışım dermiyim .

20230101164630_IMG_2636.jpg

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Muhteşem
Bende Canon M100 aynasız var 24mp.
üzerinde 18 55 stm lens bulunmakta,
ben ilerde görünen dağ zirvelerini çok yakından ordaymış gibi çekmek istiyorum.
18 55 lens yerine örneğin 75 200 veya 75 300 lens kiti alsam, aldığıma değermi , çok fark edermi, iyiki almışım dermiyim .

20230101164630_IMG_2636.jpg
Sorduğunuz soru çok göreceli. Elinizdeki lense göre 6 kat daha yakın çekeceksiniz (75-300 aldığınızı varsayarsak). Bu sizi tatmin eder yada etmez bir şey diyemem lakin almayı düşündüğünüz lensin örnek fotoğraflarına bakarak sizi tatmin edip etmeyeceğini belki bulabilirsiniz. Ayrıca 75-300 için bir tripoda ihtiyacınız (yukarıda paylaştığınız fotoğraf sanırım tripodsuz çekildi) kesinlikle olacak bunuda göz ardı etmeyin.

Buradan lens tipine göre örnek foto aratabilirsiniz;

E Çevrimdışı

EminFirtina

Yasaklı Üye
7 Ocak 2018
47
Sorduğunuz soru çok göreceli. Elinizdeki lense göre 6 kat daha yakın çekeceksiniz (75-300 aldığınızı varsayarsak). Bu sizi tatmin eder yada etmez bir şey diyemem lakin almayı düşündüğünüz lensin örnek fotoğraflarına bakarak sizi tatmin edip etmeyeceğini belki bulabilirsiniz. Ayrıca 75-300 için bir tripoda ihtiyacınız (yukarıda paylaştığınız fotoğraf sanırım tripodsuz çekildi) kesinlikle olacak bunuda göz ardı etmeyin.

Buradan lens tipine göre örnek foto aratabilirsiniz;

yanıt için teşekkürler

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt