Canon EOS M50 Harici Mikrofon Ses Sorunu

İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Demek ki mikrofon girişi sağlam kameranın.Peki adem,mikrofonun pili nasıl bir şey ,lipo mu, benim BT kulaklıkta yaşadığımı mı yaşıyorsun acaba,şarj oldu ışığı yanıyordı ama BT kulaklığım çalışmıyordu,sıkıntı pilde çıkmıştı,yani "acaba" diyorum
Yok saat pili bildiğin, iki cihazda da sıfır pil denedik.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Hımmm, o pilleri 1 led + ölçü aleti ile de deneyin bakalım,led yanınca voltaj çok düşecek mi, hatta led ışıltılı yanacak mı yoksa sönük mü yanacak ,pilin sıfır olduğuna bakmayın :)
Peki pilin numarası ne ilteriş (gerçi önemli değil ,meraktan sordum)
AG13 abi şu DÜĞME PİL dedikleri şeyden :ok

Bu işte başka iş var, İlterişin kulaklığının da EOS da çalışmaması enteresan. Kulaklıklar sağlam, Makine sağlam ancak aylardır birbirine uyan kulaklık ve makine artık uymuyor gibi :alala

Ben ses sorununu bir şekilde çözerim o sorun değil de, bu sorunun kaynağını bulmam lazım ki aklımızdan çıksın :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
AG13 abi şu DÜĞME PİL dedikleri şeyden :ok

Bu işte başka iş var, İlterişin kulaklığının da EOS da çalışmaması enteresan. Kulaklıklar sağlam, Makine sağlam ancak aylardır birbirine uyan kulaklık ve makine artık uymuyor gibi :alala

Ben ses sorununu bir şekilde çözerim o sorun değil de, bu sorunun kaynağını bulmam lazım ki aklımızdan çıksın :ok
Sorun pilden kaynaklı olabilir,dediğim gibi ölç bakalım adem (1,5 volt gerçi led yakmaz ama 2 pil ile denenebilir) :)

R Çevrimdışı

rabitelli

Aktif Üye
20 Kas 2019
423
50
Bundan yıllar yıllar eveli, at kuyrukları boy atar, dinolar ortalıkta salınırken, bilgisayarımdaki sorunu çözmek için kafayı sıyırmıştım. 3,5" disketlerin aktif kullanıldığı zamanlar. :kiskis Bir haftalık uğraşın ardından sorunun; mouse topunun ve topun temas ettiği silindirlerin pislikten dönemez hale gelmesi olduğunu görüp baya bi düşünmüş, şaşırmıştım...

Merakla bekliyorum, böyle saçma, alakasız bir şey çıkacak sonunda. Kesin.:sirit
(5d2 kullanıcısı bi dino)

ekleme:
elektronik, makina, kimya vsvs mühendislerinin doluştuğu bozulan araba fıkrasını bilirsiniz. Elektronikçi en sonda patlatır bombayı: "kontağı kapatıp önce hep birlikte arabadan inelim, sonra yeniden binelim......."

o hesap, bi firmware güncellemesi yapsanız (eğer varsa)
bir ihtimal...

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı ,mikrofon ne oldu merak ettim :alala
Alo Abim Selamlar;

Sevgili İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz ile ofis kuruluş işlerine daldık inan ilgilenemedim henüz, çok az kaldı fiziki işlerimiz. Koltuklar, masalar vs geldi kurduk, PC leri daha bugün kurduk , İlteriş site ile ilgilenirken ben de benim ofiste kullanacağım pc yi baştan kuruyorum, birkaç güne tam anlamı ile bu işleri bitirip artık stüdyo kısmına da geçmiş oluruz , işte tam o sırada zaten mecburen el atacağız mikrofon işine :kiskis

Hepinize sevgiler 🥰

20220714_160537.jpg

M Çevrimdışı

mepzer

Yeni Üye
7 Ara 2023
1
30
Merhaba iyi günler dilerim. Aynı problemi şu an itibariyle ben de yaşıyorum. 1 yıldır kullandığım m50 üzerinr takılan condenser mikrofon ile kameram mikrofon takılı olduğu ile alakalı uyarı vermesine rağmen mükrofon hiç ses almıyor. Ama kendinden pilli başka mikrofonlarım çalışıyor kamera ile. Şu an çekimlerimin en yoğun olduğu zaman olduğu için servise gönderme konusunda karatsızım. Kaç g0n sürer bilemiyorum. Bu konuda çözüme ulaşan oldu mu acaba? Bilgilendirebilirse sevinirim

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Merhaba iyi günler dilerim. Aynı problemi şu an itibariyle ben de yaşıyorum. 1 yıldır kullandığım m50 üzerinr takılan condenser mikrofon ile kameram mikrofon takılı olduğu ile alakalı uyarı vermesine rağmen mükrofon hiç ses almıyor. Ama kendinden pilli başka mikrofonlarım çalışıyor kamera ile. Şu an çekimlerimin en yoğun olduğu zaman olduğu için servise gönderme konusunda karatsızım. Kaç g0n sürer bilemiyorum. Bu konuda çözüme ulaşan oldu mu acaba? Bilgilendirebilirse sevinirim
Çözüm hiç yazılmadı, ama senin mikrofon pilli ise pillerini kontrol et hatta yeni alsan da kontrol et ,(pilli mikrofonlar çalıştığına göre),derinden vınlama geliyorsa kablo sorunu da olabilir( Soket <>Mikrofon)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri