Canon EOS M50 Harici Mikrofon Ses Sorunu

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
O siyah parçadan başka 3.5 jack a benzeyen parça yok diğer tarafta diyorsan Adem Abi

3.5 Jack makinenin kasasında anakarttan flex kablo ile alıyorlar de monte..

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Çalmışlar mı acaba merak ettim anakartı buldum plastik kalitesi kötü gibi sanki :kiskis

H0b5af550a2e641ee98346fa50496fb37w.jpg

H261aca64f5d04963bed2c1bb827f2242Q.jpg

m50.png
Belki gereksiz detaydır ama resmin altında çalıntı v.s. uyarısı var. Sıkıntı olmasın?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,822
Güncel Gelişme 2

Denemek için ürüne TRS Jack 3,5mm KULAKLIK taktım

Kulaklıktan dahi ses kaydı yapıyor. :alala

Bizim mikrofonlara bir hal oldu sanırım.

Bana öyle geliyor ki makinede birşey yok. sevgili Umut Barış Umut Barış kardeşimin belirttiği üzere Rode alıp denemek mantıklı olacak gibi.
Abi kulaklık pille çalışıyorsa, içindeki devreye bir bak derim.
Pasif bileşenlerden biri bozulmuş olabilir.
Filtre amaçlı kapasitör vs vardır belki içinde.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Abi kulaklık pille çalışıyorsa, içindeki devreye bir bak derim.
Pasif bileşenlerden biri bozulmuş olabilir.
Filtre amaçlı kapasitör vs vardır belki içinde.
Tam benimde aklıma gelen buydu. Ama bu kadar şeyi denemişken mikrofonun kapatma düğmesinden kapatıp pasif olarak denenmiş olduğunu varsaydım. Tabii hepsinin ötesinde en fazla kafa karıştıran mikrofonların farklı cihazlarda çalışıyor olması. O cihazlar da eos serisi mi yoksa akıllı telefon v.b. gibi pasif modda mikrofonu çalıştıran cihazlar mı?

Mikrofonun M1 olduğunu varsayıyorum.
İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz Adem Helvacı Adem Helvacı

Moderatör tarafında düzenlendi:
İlteriş Yılmaz Çevrimdışı

İlteriş Yılmaz 

Süper Üye
18 Eyl 2020
698
Tam benimde aklıma gelen buydu. Ama bu kadar şeyi denemişken mikrofonun kapatma düğmesinden kapatıp pasif olarak denenmiş olduğunu varsaydım. Tabii hepsinin ötesinde en fazla kafa karıştıran mikrofonların farklı cihazlarda çalışıyor olması. O cihazlar da eos serisi mi yoksa akıllı telefon v.b. gibi pasif modda mikrofonu çalıştıran cihazlar mı?

Mikrofonun M1 olduğunu varsayıyorum.
İlteriş Yılmaz İlteriş Yılmaz Adem Helvacı Adem Helvacı
Cihazda aktif ve pasif mod seçeneği var. Kamera veya akıllı telefon seçebiliyoruz yani. Her iki türlü de denedik :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
22,066
64
Güncel Gelişme 2

Denemek için ürüne TRS Jack 3,5mm KULAKLIK taktım

Kulaklıktan dahi ses kaydı yapıyor. :alala

Bizim mikrofonlara bir hal oldu sanırım.

Bana öyle geliyor ki makinede birşey yok. sevgili Umut Barış Umut Barış kardeşimin belirttiği üzere Rode alıp denemek mantıklı olacak gibi.
Demek ki mikrofon girişi sağlam kameranın.Peki adem,mikrofonun pili nasıl bir şey ,lipo mu, benim BT kulaklıkta yaşadığımı mı yaşıyorsun acaba,şarj oldu ışığı yanıyordı ama BT kulaklığım çalışmıyordu,sıkıntı pilde çıkmıştı,yani "acaba" diyorum

Geri
Üst Alt