Çanak ( Uydu ) Ayarlama Cihazı Tavsiye Eder Misiniz?

L Çevrimdışı

lolman

Aktif Üye
26 May 2018
521
40
Ben telefondan yapıyorum appstore bununla ilgili yazılımlar var çatıya çıkıyorum konuma göre ayarlıyorum

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
L lolman, dediğiniz gibi bir uygulama yeterli bencede. Türksat uydusu zaten kolay bir konumda diğer binalardaki çoğunluk uyduların baktığı yöne çevirince iyi/kötü yayın alınıyor zaten. aslında en sağlıklısı uydu anteni ayarlarken görüş mesafene bir tv koyup ufak ufak ayar yapmak. bu zamana kadar merkezi uydu olmayan bütün dairelerde kendimiz ayarladık uyduyu hatta o zamanlar uygulama akıllı telefon vs... hakgetire :cigara

edit ; bütün daireler derken kendi oturduğumuz evlerde elbette yoksa uyducu değiliz yani bizlerde sizin gibi kullanıcıyız.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
L lolman, dediğiniz gibi bir uygulama yeterli bencede. Türksat uydusu zaten kolay bir konumda diğer binalardaki çoğunluk uyduların baktığı yöne çevirince iyi/kötü yayın alınıyor zaten. aslında en sağlıklısı uydu anteni ayarlarken görüş mesafene bir tv koyup ufak ufak ayar yapmak. bu zamana kadar merkezi uydu olmayan bütün dairelerde kendimiz ayarladık uyduyu hatta o zamanlar uygulama akıllı telefon vs... hakgetire :cigara

edit ; bütün daireler derken kendi oturduğumuz evlerde elbette yoksa uyducu değiliz yani bizlerde sizin gibi kullanıcıyız.
Bahsettiğiniz yöntem kullanışlı evet katılıyorum ben bu işim mesleğe dökme düşüncesindeyim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Değerli arkadaşlar çanak ( uydu ) ayarlama cihazı almaya karar verdim lütfen bana bu cihaz hakkında öneride bulunur musunuz almaya karar verdim?

bir önceki formda sinyal seviyeniz düşük demiştiniz sadece onun için mi alacaksınız ?
eğer çanak işi yapmıyorsanız hem masraflı hemde gereksiz.
kıbleye doğru çevirin verin coşkuyu çalışacaktır :) , işin aslı gözle bile ayarlayabilirsiniz 1 adet 13 açık ağız anahtar yada kurbağcık ile işi çözersin
saygılar .

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
bir önceki formda sinyal seviyeniz düşük demiştiniz sadece onun için mi alacaksınız ?
eğer çanak işi yapmıyorsanız hem masraflı hemde gereksiz.
kıbleye doğru çevirin verin coşkuyu çalışacaktır :) , işin aslı gözle bile ayarlayabilirsiniz 1 adet 13 açık ağız anahtar yada kurbağcık ile işi çözersin
saygılar .
Hocam aslına bakarsanız mesleğim değil fakat bu işlere merakım var. Bu yüzden yavaştan yavaştan bir meslek edinirim diye düşünüyorum.
iphone kullanıryosanız Satfinder pro var kullanışlı. zaten arama kısmına uydu vs şeyler yazarsanız karşınıza başka programlar da çıkıyor
Teşekkürler önerileriniz için

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam aslına bakarsanız mesleğim değil fakat bu işlere merakım var. Bu yüzden yavaştan yavaştan bir meslek edinirim diye düşünüyorum.

Teşekkürler önerileriniz için
bu devirde merkezi sistem işine girmeyeceksen işin zor, günümüzün teknolojisi ve yapılan apartmanlarda şahsa ait çok az kaldı çanak işi, temelin varsa yürürsün, ama temelin yoksa sıkıntı büyük
şimdiden hayırlısı diyelim :)

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Turksat uydu kolay ayarlanabilen uydu fakat ince sinyal ayarı da önemlidir. Ufaktan bir yağmur yağsa kırılmalar olur. Önceden benim küçük TV m vardı. Ona bakarak ayar yapardım ama çok zahmetliydi. Bir ara thor uydusu ayarladım 120 lik ile hiremconun thor digi platformu vardı. İyi macera idi. Lnb dahi sünnet etmiştim. Şimdi hiç biri umrumda değil fakat anten ince ayarı önemli... Çatı anteni değil sonuçta...

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
TKartaL tkartal
Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım benim uyduda ki sinyal seviyeleri bu sizce nasıl?

IMG-0791c3386a6136ba4479e74b11c53a227392.jpg

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
TKartaL tkartal
Bilgilendirme için teşekkürler arkadaşım benim uyduda ki sinyal seviyeleri bu sizce nasıl?

IMG-0791c3386a6136ba4479e74b11c53a227392.jpg
Rica ederim. Bence eğer TV değerleri doğru veriyorsa kalite fena değil ama seviye düşük. Anten ayarı, kablo (rg6u olmalı), konnektörler ve konnektörler bağlantısı, diseqc bağlantısı hepsi sağlıklı olmalı... Bence bir kontrol edin ettirin :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611

Çatıya 37 ekran çıkaran koca yürekli insanlar... :hihi:rock

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Umut Barış Umut Barış, hakkaten ha evlendiğim sene 2008'de d-smart almıştım çanaklı receiverli set, birde de 106 ekran beko lcd güya Fenerbahçe'nin maçlarını izleyeceğiz düğünden 3 gün sonra. neyse adamlar kuruluma geldi ellerinde cihaz var bir tane ama arızalanmış . eleman bana abi senin plazmayı 2 dakikalığına çatıya çıkaralım ayar için hemen geri indiririz demişti :gul

elemana verdiğim cevabı buraya yazmayayım şimdi :hihi neyse bu gitti bir tane 37 ekran televizyon almış gelmiş oda çalışmadı, yer Marmaris aylardan temmuz sıcaktan hoşafım çıkmış boğacağım bunları. en son ben tvyi balkona doğru çevirip camı perdeyi açtım, korkudan eleman çatıdan benim balkona sarkıp diğer arkadaşına sağ sol yap diye diye ayar yapmışlardı. sinyal 90 kalite 98 di, nasıl bir ayar yaptılarsa o ayar hiç bozulmamıştı oturduğum sürece. sonraki evlerdede kendim ayarladım hep.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri