Çanak ( Uydu ) Ayarlama Cihazı Tavsiye Eder Misiniz?

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Umut Barış Umut Barış, hakkaten ha evlendiğim sene 2008'de d-smart almıştım çanaklı receiverli set, birde de 106 ekran beko lcd güya Fenerbahçe'nin maçlarını izleyeceğiz düğünden 3 gün sonra. neyse adamlar kuruluma geldi ellerinde cihaz var bir tane ama arızalanmış . eleman bana abi senin plazmayı 2 dakikalığına çatıya çıkaralım ayar için hemen geri indiririz demişti :gul

elemana verdiğim cevabı buraya yazmayayım şimdi :hihi neyse bu gitti bir tane 37 ekran televizyon almış gelmiş oda çalışmadı, yer Marmaris aylardan temmuz sıcaktan hoşafım çıkmış boğacağım bunları. en son ben tvyi balkona doğru çevirip camı perdeyi açtım, korkudan eleman çatıdan benim balkona sarkıp diğer arkadaşına sağ sol yap diye diye ayar yapmışlardı. sinyal 90 kalite 98 di, nasıl bir ayar yaptılarsa o ayar hiç bozulmamıştı oturduğum sürece. sonraki evlerdede kendim ayarladım hep.

PDP paneli çıkartacak bi de lükse bak.
Eli ayarsız elemanlarını değiştirsin bence, cihazı bozuyonuz madem gidip hemen yenisini alın müşteriye kuruluma öyle gidin.:bilmiyom
Yetkili servis olacaklar bir de. :kop

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Umut Barış Umut Barış, d-smart neydi ki servisi ne olsun. sunny yetkili servisi aynı zamanda bildiğin 30 sene önceki televizyon tamircisi adamlar, hasbelkader sunny servisi olmuşlar sunny cihazlarda dezımartla anlaşma yapmış bunlarda dzımart servisi olmuşlar otomatikman :haha1

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocalarım uydu işinden biraz anlarım fakat uydu ayarlamam için bahsettiğim cihazım yok. Uydu yön bulucu cihazı almam şart lütfen biraz yardımcı olun. Hangi cihazı alayım.
newrophat newrophat A Ado Umut Barış Umut Barış F fikoloji L lolman
1 çanak ayarı için 500 TL verecekseniz, bir tane elektirikciye git 50 TL ye ayarlar. Ama ben illa alacağım dersen şahsen bende bundan var.
Daha uyguna daha altarnetif seçenekler de mevcuttur. Çok para veripte 1000 TL ye yayın göstergeli almana gerek var mı bilemem. Paylaştığım uydu yön bulucu her türlü işimi çözüyor bi sıkıntı yaşamadım.
İyi günler

Son düzenleme:
meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Değerli arkadaşlar çanak ( uydu ) ayarlama cihazı almaya karar verdim lütfen bana bu cihaz hakkında öneride bulunur musunuz almaya karar verdim?

hocam sen madem ki meraklısın şu analog sinyal bulucudan al.Telefona da uydu konum program larından birini kur maksat hangi uydu hangi yönde bul yeterli.

Daha sonra bu cihazı ara kablo ile lnb ye bağla.Aşağıdan uydu alıcı tv açık olsun elektrik gelsin yani.Bu aletin kullanım klavuzu içinde var zaten.Çok ince ayarlama imkan veriyor.Kullanmayı bildikten sonra bir telefon birde bununla profesyonel uyducu olursunuz.Biraz pratik yeterli.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
1 çanak ayarı için 500 TL verecekseniz, bir tane elektirikciye git 50 TL ye ayarlar. Ama ben illa alacağım dersen şahsen bende bundan var.
Daha uyguna daha altarnetif seçenekler de mevcuttur. Çok para veripte 1000 TL ye yayın göstergeli almana gerek var mı bilemem. Paylaştığım uydu yön bulucu her türlü işimi çözüyor bi sıkıntı yaşamadım.
İyi günler

hocam sen madem ki meraklısın şu analog sinyal bulucudan al.Telefona da uydu konum program larından birini kur maksat hangi uydu hangi yönde bul yeterli.

Daha sonra bu cihazı ara kablo ile lnb ye bağla.Aşağıdan uydu alıcı tv açık olsun elektrik gelsin yani.Bu aletin kullanım klavuzu içinde var zaten.Çok ince ayarlama imkan veriyor.Kullanmayı bildikten sonra bir telefon birde bununla profesyonel uyducu olursunuz.Biraz pratik yeterli.
Değerli hocam değerli fikirlerinizi benimle paylaştığınız için tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Ben ileride bu işi yapmayı planladığım için almak istiyorum ve dahası dükkan açarak hem malzeme satmayı hemde uydu ayarı yapmayı planlıyorum.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Değerli hocam değerli fikirlerinizi benimle paylaştığınız için tüm içtenliğimle teşekkür ederim. Ben ileride bu işi yapmayı planladığım için almak istiyorum ve dahası dükkan açarak hem malzeme satmayı hemde uydu ayarı yapmayı planlıyorum.

hocam zaten önemli olan zor olanla başlamaktır.Siz bu aleti alın biraz pratik yapın.İlerde 500 1000 liralık aletlerle atılırsınız sektöre.Ancak arkadaşların dediği gibi bu işten kaynağını yiyen şuan güvenlik kameraları sistemlerinle uğraşıyorlar şuan.Yoksa uydu ayarı tek başına çanak antek takma devri bitti.Zaten bireysel anten çoğu yerde yasaklandı.Artık her binada merkezi sistem var öyle işleride almak için inşaat yapılırken kablo borusu atma döşeme çekme işlerinide yapmanız gerek onlarda inanın zor işler.Siz bu aleti alın eş dost komşularla başlayın.Yoksa 1000 lira verip elinizee patlaması ihtimali de var.Satamazsınızda sonra kalır elinizde.

Kalenderadam Çevrimdışı

Kalenderadam

Aktif Üye
13 Eki 2018
203
40
Şunun gibi cihazlar işinizi görecektir. Fiyatları hakkında bilgim yok.

Teşekkürler önerileriniz için
hocam zaten önemli olan zor olanla başlamaktır.Siz bu aleti alın biraz pratik yapın.İlerde 500 1000 liralık aletlerle atılırsınız sektöre.Ancak arkadaşların dediği gibi bu işten kaynağını yiyen şuan güvenlik kameraları sistemlerinle uğraşıyorlar şuan.Yoksa uydu ayarı tek başına çanak antek takma devri bitti.Zaten bireysel anten çoğu yerde yasaklandı.Artık her binada merkezi sistem var öyle işleride almak için inşaat yapılırken kablo borusu atma döşeme çekme işlerinide yapmanız gerek onlarda inanın zor işler.Siz bu aleti alın eş dost komşularla başlayın.Yoksa 1000 lira verip elinizee patlaması ihtimali de var.Satamazsınızda sonra kalır elinizde.
Hocam haklısınız fakat hamama giren terler zamanla bahsettiğinizin işleri de öğrenirim. İnternet ortamını doğru kullandığım taktirde işi öğrenmek içten bile değil.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622

Hata burada zaten bence, elektronikçisin diye her daldan işi yapacaksan piyasada diğer insanlar nasıl para kazanacak?
Adama bakıyorum elektrikçi, elektrik-uydu-kamera-diafon sistemini kendisi döşüyor.
Bir dükkan on tane işi yapacaksa, diğer dükkanlar ne yapacak?
Piyasada satılan ürünlerin kalitesine değinmiyorum bile.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32
Hata burada zaten bence, elektronikçisin diye her daldan işi yapacaksan piyasada diğer insanlar nasıl para kazanacak?
Adama bakıyorum elektrikçi, elektrik-uydu-kamera-diafon sistemini kendisi döşüyor.
Bir dükkan on tane işi yapacaksa, diğer dükkanlar ne yapacak?
Piyasada satılan ürünlerin kalitesine değinmiyorum bile.

serbest piyasa hocam.Eskiden bu işler için ustalık belgesi falan istenirsi şimdi olmasa bile olan birinden aylık 50 liraya kiralayan kişiler var.Devlette yaptırım uygulamıyor.En son gördüğüm icraat klima montajında elektrik tesisatı bağlantısının ehliyetli elektrik çilere bağlanılması zorunluluğu oldu.Oda tüketicinin aleyhine oldu.Bizde iş işte öğrenildiği sürece böyle gider hocam.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkürler önerileriniz için

Hocam haklısınız fakat hamama giren terler zamanla bahsettiğinizin işleri de öğrenirim. İnternet ortamını doğru kullandığım taktirde işi öğrenmek içten bile değil.
işte hocam yanıldığınız konu burada başlıyor her iş internetten öğrenilse herkes usta olurdu.

İşin içine girin çatıda soğuk havada karanlıkta dar yerlerde çatının kenarında bir anten montajı yapın anlayacaksınız demek istediğimi.Hiç bir iş karşıdan göründüğü gibi değil malasef hocam.Bazı işlere adım adım girilir öyle sinyal bulucu alıp piyasaya direk çıkarsanız üzülürsünüz sonra.Madem merağınız var bir elektirik çinin antençinin yanına girin belli bir süre baktınız eliniz alıştı öğrendiniz kendi dükkanınızı da açarsınız.

Bunları zamanında sizin gibi meraklı biri olarak 5 sene kadar bilgisayarcı da çalışmış takılmış daha sonra kamuya geçmiş biri olarak söylüyorum.Nacizane tavsiyem budur.

Son düzenleme:
TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Valla ben şuan bir kartvizit bastırıp piyasaya çıksam var ya çoğu kişinin yaptığı işe on basarım. Öyle ustalar gördümki sözde usta. Elime su dökemez. Tam profesyonel olanlar istisnai durum onlar hariç.. Eğitim aldım mı hayır. Doğuştan gelen bir yetenek. Saysam burda bitmez. Yakın çevrem dahi en ufak bir şey olsa alo yapıyorlar. Yani demek istediğim doğuştan yetenek. Öyle insanlar var ki tornavida ile vida sökemiyor....

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt