Çamaşır Makinası Tavsiyesi

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
31
Merhabalar evimizde çamaşır makinası , Arçelik 3340 baya eski bir ürün.

Yeni bir ürün almak istiyoruz. Tavsiyeniz ne olacaktır.

Açıkcası ilk olarak Vestel baktım ama olumsuz yorumlar hat safada kararsız kaldım çok fazla . Sonradan başım ağrıyacağına şartları yükseltip daha iyi bir şey almak istiyorum .

Vestel CMI 87102 WIFI 8 Kg 1000 Devir Çamaşır Makinesi 2050-2100 TL​

Profilo CGA242X0TR A+++ 9kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi 2975 TL​

Samsung WW90J5355FW A+++ 9 kg 1200 Devir Çamaşır Makinesi 2900 TL​

Samsung WW90J5475FW/AH A+++ 1400 Devir 9 kg Çamaşır Makinesi 3400 TL ( ama öğlen saatinde indirimle 3100 civarı olacak)​

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Ve daha fazlası aşağıdaki konu başlığında. ?

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
31
Hocam öncelikle teşekkürler ama malasef ki attığınız tüm konuları inceledim konuyu açmadan önce ki . Gönderdiğiniz konular arasında 2018 yılından konular mevcut. En yenisi bile 7-8 aylık teknoloji hızla gelişen bir sektör anlık oluyor malasef.

Gönderdiğiniz bir çok ürün artık üretilmiyor bile.

Yeni tavsiyeler ihtiyacım var.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Hocam öncelikle teşekkürler ama malasef ki attığınız tüm konuları inceledim konuyu açmadan önce ki . Gönderdiğiniz konular arasında 2018 yılından konular mevcut. En yenisi bile 7-8 aylık teknoloji hızla gelişen bir sektör anlık oluyor malasef.

Beyaz eşyada teknoloji öyle uçak gibi yenilenmez. Örnek ; Vestel 8710 makineye wifi koymuşlar. Aman tanrımmmmm özelliğe bak. Olmuş sana 87102 ☺️
Wifi nasil biliyor musun;
Gidip makineye çamaşır doldur, program düğmesini aç, deterjan koy.... Sonra dur ben hazır bu kadar işlem yapmışım sağdaki başla butonuna basmayim da, bı oturma odasına gideyim telefondan çalıştırayim de ?

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Makineler çok şans işi. Genel kanıda samsung beyaz eşya işinde çok iyi değil şeklinde. Memnun olan var ama genelde sorun çıkarabiliyor. Vestel zaten vestel biliyorsunuz. Profilo ise bosch ve siemens ile 1e1 üründür. Ancak kalite farkları bariz vardır. Örnek olarak buzdolabı veriyim.
profilo -> plastik açma kolu, plastik raflar, plastik menteşeler
bosch -> alaşımlı kol, cam raflar, alaşımlı-metal menteşeler
siemens-> metal kol, cam raflar, metal menteşeler.

Bu şekilde gidiyor. Bosch siemens arasında fark çok düşüktür. Marka algısı siemensden yana diye daha pahalı.
3k bandına çıktıysanız bosch-siemens bakabilrisiniz. Ürün kalitesi yüksektir. Özellikle alman üretimi olanlarda. Garanti servis konusunda da başarılılar.

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Siemens bosch grubu tavsiye etmem. Eski kalitede değiller. 1 sene geçmeden zangır zangır titremeyen makine en iyi makinedir ?
Teknoloji dediğim gibi şans işi :) Bizde de var bosch tık demiyor mesela. Her markada aynı şekilde. Ancak önemli olan oranıdır bu işin. Yoksa hoover de üretiyor lg de samsung da bosch da. Hepsi alınır ama % kaçı problemli çıkacak. Bsh grubu marka algısı ve servis olarak iyi bir firma.

Biz bunu kullanıyoruz

Bosch WAT24581TR​

Gayet sağlam ve sessiz bir makine. Bunun fiyatı tabi uçmuş biraz geçen sene bu aylarda 2900 liraydı.

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
31
Teknoloji çok şans ise gerçekten. Anneme zamanında Samsung çıkardığı ilk makinalardan olan Eco Bummble aldık. 7-8 yıldır kullanıyor tık demedi daha . Samsung bakıyorum herkes pişman ,pişman olanlar Bosch öneriyor , Bosch bakıyorum herkes pişman ,pişman olanlar Siemens öneriyor, Siemens bakıyorum herkes pişman , pişman olanlar samsung öneriyor. Deli gibi ordan oraya zıplıyorum . Kafam allah bullak oldu. Açıkcası şuanda ne alırsam alayım mevcut makinamdan daha ekonomik tasarruflu ve daha iyi olacak kanısındayım. Makinamda hala çalışır vaziyette . Artık değiştirmek gerekiyor diye düşünüyorum.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50

Forumlarda, sistem ve düzenin "eskimiş bu konu yenisini açayım" olayı olmadığına dikkat çekmek istedim...

Böyle yapa yapa bir gün, o ana konu hakkında hiç bir şey yazılamayacak hale gelecek olay... Mesela, yirmi ayrı konu içerisinde belki hiç faydalı bilgi yok, belki de çok bilgi var ama bunu bilmiyoruz araştırmak zaten bizim topluma çok ters...

Kolay gelsin.

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
31
Forumlarda, sistem ve düzenin "eskimiş bu konu yenisini açayım" olayı olmadığına dikkat çekmek istedim...

Böyle yapa yapa bir gün, o ana konu hakkında hiç bir şey yazılamayacak hale gelecek olay... Mesela, yirmi ayrı konu içerisinde belki hiç faydalı bilgi yok, belki de çok bilgi var ama bunu bilmiyoruz araştırmak zaten bizim topluma çok ters...

Kolay gelsin.
Çok haklısınız , 15 yıldır forum kullanıyorum geçmişte 1-2 forum üzerinde gönüllü olarak MOD yapmışlığım , mevcut. Dediğim gibi konuyu açmadan önce gönderdiğiniz tüm konuları açıp öncesinde kontrol ettim. Sorduğum tüm modeller için hiç bir bilgi mevcut değil. Onun için yeni konu açma gereksiniminde bulundum. Bu arada bence konunun altına bu şekilde yorum yapmak yerine gerçekten bakıp bakmadığımı sorgulayın sonrasında bu şekilde yorumlar yapabilirsiniz.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Çok haklısınız , 15 yıldır forum kullanıyorum geçmişte 1-2 forum üzerinde gönüllü olarak MOD yapmışlığım , mevcut. Dediğim gibi konuyu açmadan önce gönderdiğiniz tüm konuları açıp öncesinde kontrol ettim. Sorduğum tüm modeller için hiç bir bilgi mevcut değil. Onun için yeni konu açma gereksiniminde bulundum. Bu arada bence konunun altına bu şekilde yorum yapmak yerine gerçekten bakıp bakmadığımı sorgulayın sonrasında bu şekilde yorumlar yapabilirsiniz.
Mod'luk yaptığınıza göre ne dediğimi anladığınızı farz ediyorum... Saygılar. Kolay gelsin...

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
5 yıldır 9 kg Bosch kullanıyoruz memnun değiliz. Birkaç aydır çalıştırıp kazan dönmeye başlayınca "garrrç" diye ses gelmeye başladı, birkaç tur atınca kayboluyor. Dikkatli kullandığımız halde durum bu. Bizimki böyle oldu diye tüm seride olacak diye bir durum yok. Son çıkan modellerde durulamayı daha bol suyla yaptığını gördüm. Mix programına da 60 derece seçeneği eklemişler. YouTube'da videolara bakabilirsiniz.

akrep2018 Çevrimdışı

akrep2018 

Süper Üye
16 Eyl 2018
1,239
62
7-8 sene öncesine kadar benim beyaz eşyalarımın hepsi Arçelik marka idi.O zamandan bugüne kadar tüm beyaz eşyalarım Bosch marka oldu.Ufak tefek sorunlar haricinde gayet memnunum.Bu işler biraz da şans işi galiba.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri