Çamaşır Makinası Tavsiyesi

Pitbull Çevrimdışı

Pitbull 

Süper Üye
6 Tem 2020
1,106
43
Tamam şans işi ama siz o bol parayı kaliteli mal sorunsuz mal almak için veriyorsunuz. Piyasada artık kalite tek ayara geldi. Koç grubundan en ucuzu alıp +4 yıl ek garanti yaptırmak daha mantıklı oluyor.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
5 yıldır 9 kg Bosch kullanıyoruz memnun değiliz. Birkaç aydır çalıştırıp kazan dönmeye başlayınca "garrrç" diye ses gelmeye başladı, birkaç tur atınca kayboluyor. Dikkatli kullandığımız halde durum bu. Bizimki böyle oldu diye tüm seride olacak diye bir durum yok. Son çıkan modellerde durulamayı daha bol suyla yaptığını gördüm. Mix programına da 60 derece seçeneği eklemişler. YouTube'da videolara bakabilirsiniz.
Bizde de profilo cmg100dtr modeli var 3 kere servislik oldum evide su bastı makine şuan 2.yılında tambur dönerken sürtme sesi gelmeye başladı eskiden dikkatli kullanıyordum şuan takmıyorum gittiği yere kadar servisleri de beş para etmez.

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
31
Artık kafam iyice karıştı. Zaten eski makinalar gibi makinadan 15 yıl çeyizlik performansı beklemiyoruz.

5-7 yıl arasında net çalışsın bu süre zarfında bize servis arıza veya memnuniyetsizlik çıkarmasın yeterli .

Garanti durumlar şu şekilde ;

Koç Gurubu ( Arçelik - Beko vs. ) 36 ay standart Garanti ilave +4 yıl İlk 6 ay içinde yapılırsa 499 TL veya 36 ay içinde yapılırsa 549 TL
Vestel ürünlerinde 36 ay standart Garanti ilave +4 Yıl Garanti bedeli 899 TL
Samsung ürünlerde 36 ay standart Garanti ilave +4 yıl İlk 6 ay içinde yapılırsa 599 TL veya 36 ay içinde yapılırsa 649 TL

B Çevrimdışı

beratozguner

Aktif Üye
25 Mar 2021
101
31
Artık kafam iyice karıştı. Zaten eski makinalar gibi makinadan 15 yıl çeyizlik performansı beklemiyoruz.

5-7 yıl arasında net çalışsın bu süre zarfında bize servis arıza veya memnuniyetsizlik çıkarmasın yeterli .

Koç Gurubu ( Arçelik - Beko vs. ) 36 ay standart Garanti ilave +4 yıl İlk 6 ay içinde yapılırsa 499 TL veya 36 ay içinde yapılırsa 549 TL
Samsung ürünlerde 36 ay standart Garanti ilave +4 yıl İlk 6 ay içinde yapılırsa 599 TL veya 36 ay içinde yapılırsa 649 TL
Beko ve arçelik garanti konusunda iyiler en azından kağıt üstünde. Fiyat olarakta samsung vb ile aynı bosch siemens'den 1 tık aşağıdalar tabi her ürünleri değil. Koçailem olduğndan %12 ekstra indirimle baya uyguna geliyorlar. Çevrenizde varsa biri kullanın.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Bizde de profilo cmg100dtr modeli var 3 kere servislik oldum evide su bastı makine şuan 2.yılında tambur dönerken sürtme sesi gelmeye başladı eskiden dikkatli kullanıyordum şuan takmıyorum gittiği yere kadar servisleri de beş para etmez.
Biz de önemsemiyoruz artık, yaptırmayı düşünmüyoruz. Demek ki aynı sorun Profilo'da da varmış. Bir daha bu firmadan çamaşır makinası dahil başka ürün almam.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33

Piyasa da parasını hak eden tek marka.

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Biz de önemsemiyoruz artık, yaptırmayı düşünmüyoruz. Demek ki aynı sorun Profilo'da da varmış. Bir daha bu firmadan çamaşır makinası dahil başka ürün almam.
Bosch,siemens,profilo aynı mal zaten ancak profilo alt marka olduğundan malzeme kalitesi daha düşük ben bosch grubunun yıkama performansından memnun değilim çok az suyla yıkıyor temiz olmuyor çamaşırlar daha çok yıpranıyor.

alper1925 Çevrimdışı

alper1925 

Aktif Üye
19 Haz 2020
50
31

Bosch,siemens,profilo aynı mal zaten ancak profilo alt marka olduğundan malzeme kalitesi daha düşük ben bosch grubunun yıkama performansından memnun değilim çok az suyla yıkıyor temiz olmuyor çamaşırlar daha çok yıpranıyor.
Keşke bütçem bu kadar olsa .

Y Çevrimdışı

Yeşilsoy 

Yeni Üye
21 Ocak 2021
49
39
İ-DOS TEKNOLOJİ (SIVI DETERJANI ÖNCEDEN KOYUP
İHTİYAC KADAR ÇEKMESİ)
BU ÇAMAŞIR MAKİNELERDEN HANGİSİ SORUNSUZ?

F Çevrimdışı

Fatih009

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Çamaşır makinasında Vestel dedinmi tüylerim diken diken oluyor.

A Çevrimdışı

atekünsoy

Yeni Üye
12 May 2021
2
54
Arkadaşlar merhaba

Hoober h wash 500 hwp414ambc-1/17 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum genel olarak Hoover larda eski modellerinde kart arızası oluyormuş, şu amda durum nedir, almaya değer mi değmez mi, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

T Çevrimdışı

Towarscke 

Aktif Üye
20 Kas 2018
296
33
Arkadaşlar merhaba

Hoober h wash 500 hwp414ambc-1/17 çamaşır makinesi almayı düşünüyorum genel olarak Hoover larda eski modellerinde kart arızası oluyormuş, şu amda durum nedir, almaya değer mi değmez mi, yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Servisleri beş para etmez inverter modelleri iş görür.

A Çevrimdışı

atekünsoy

Yeni Üye
12 May 2021
2
54
Emsalleri 7bin civarından başlıyor, şimdi bunu alıp daha sonra arıza gidermeye uğraşmayalım, hoover lar iki seri deniyor, bu benim almayı düşündüğüm model yurtdışında da satılıyor h wash 500 pro olarak geçiyor, acaba kalitesi aynı mı?

G Çevrimdışı

Gizmu

Yeni Üye
20 Eki 2021
8
34

K

Hocam konuyu hortlatayım. Ben de bir haftadır çamaşır makinesi araştırıyorum. Tasarruf ayağına bu az su alma olayını bazı markalarda rastladım yorumlarına. Bosch yeni serisi 4D wash olan home professional harici alınmaz diyenler de var. Sizin fikriniz nedir? Çamaşırları temiz yıkaması önemli çünkü şu anki makinemizi ana değiştirme sebebimiz o.

Y Çevrimdışı

Yusufclp 

Aktif Üye
10 Şub 2021
74
45

K

Hocam konuyu hortlatayım. Ben de bir haftadır çamaşır makinesi araştırıyorum. Tasarruf ayağına bu az su alma olayını bazı markalarda rastladım yorumlarına. Bosch yeni serisi 4D wash olan home professional harici alınmaz diyenler de var. Sizin fikriniz nedir? Çamaşırları temiz yıkaması önemli çünkü şu anki makinemizi ana değiştirme sebebimiz o.
Benim kullandığım makine de az su ile yıkamaya çalışıyordu. Yıllardır başında bekleyip kova ile su koyardık. Su miktarını tasarruflu olsun diye en düşük miktara ayarlıyorlar. Ben bunu üst kapağı açarak kendim ayarladım. Şimdi istediğim miktarda su alıyor. Bendeki beko.
Şu videoda Bosch için su ayarı var incelemenizi tavsiye ederim. Kendiniz yapabilirsiniz. Suyu az alıyor diye değiştirmeyin makineyi. Yeni alacağınız da az su ile yıkayacak. Her makinede benzerdir bu ayar yeri.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt