Çam Kese Böceği

Fair Play Çevrimdışı

Fair Play 

Süper Üye
4 Şub 2021
556
Tavuk bile yemiyor bu çam keseyi. Çok adi çok yavşak bi canlı. Üreme hızı anormal boyutta. Hiçbir şeyden de etkilenmiyor.. Karda kışta ölmeyen lanet böcek.

İnşallah bu mücadele çözüm olur. Adanada gölün öbür yakasındaki çam ağaçlarında istila çok büyüktü. insanlar kaşınıyor neyden kaşındığını da bilmiyorlar. Mevsim alerjisi gibi.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
Tavuk bile yemiyor bu çam keseyi. Çok adi çok yavşak bi canlı. Üreme hızı anormal boyutta. Hiçbir şeyden de etkilenmiyor.. Karda kışta ölmeyen lanet böcek.

İnşallah bu mücadele çözüm olur. Adanada gölün öbür yakasındaki çam ağaçlarında istila çok büyüktü. insanlar kaşınıyor neyden kaşındığını da bilmiyorlar. Mevsim alerjisi gibi.
Uzun zamandır ormanlık alana girmediğim için istifanın boyutunu tam olarak bilemiyorum.
Gecen yaz Üniversite tarafına gittim oralarda gözüme çarpmadı ayrıca işyerimizde de ciddi miktarda çam ağacı bulunmakta burada da hiç görmedim desem yeridir.

Sırf bu bölge için 600bin avcı böcek yetiştiriliyorsa demek ki arazide bizim görmediğimiz şeyler oluyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
Bu konu tv100 haber olarak azönce paylaşıldı.

20230325_212053.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,433
o lanet böceğe tırtıl diyerek ponçikleştiremezler :haha

Abi tavuk ditmiyor bak gözümle gördüm.. Tavuk var ya önüne düş seni beni dider. En kötü bi dener tadımıza bakar.. Yok abi bu lanete dokunmuyor.
Tavuk genelde bu konu seçici olmaz. Hareket eden herşeye saldırır. Ya vucut yapısından yada kokusunda o böceğin toksik olduğunu anlıyor olabilir. :hmm

Benzer durum aslan balığı içinde geçerli.
çoğu avcı balık, aslan balığına karışmaz.
Bu sebeple popülasyonu hızla artıyor.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Tavuk genelde bu konu seçici olmaz. Hareket eden herşeye saldırır. Ya vucut yapısından yada kokusunda o böceğin toksik olduğunu anlıyor olabilir. :hmm

Benzer durum aslan balığı içinde geçerli.
çoğu avcı balık, aslan balığına karışmaz.
Bu sebeple popülasyonu hızla artıyor.
Bu böceği askerde yakmayı dendiler yinede ölmemişti.

Bu arada aslan balığını avlayacak balığın neslini tükettiğimiz için aşırı çoğaldılar. Lagos, orfoz ve köpek balığı. Bildiğim kadarıyla orfozlarda av yasağı var lakin kim uyuyor bilmiyorum. Antalya Kemerde ünlü bir orfoz kaldı,adı “Şaziye”. Herkes tanır ve besler,oda sağolsun evcil kedi köpek gibi gelir sevdirir kendini. Ona dokunan sanırım denizin dibine yollarlar :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt