Büyük Çekiliş Başladı | 10 Kişi 5 TB OneDrive Kazanacak!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Müşteki Çevrimdışı
22 Ara 2018
385
Sosyal mecrada nezaket anlamında aradığını bulamayan ve bulamayacak olanlarız biz, (Siz ve ben) bana göre önce burada anlaşmak lazım.

Klavye delikanlılığı denen o melun cümlenin her bireyin iliklerine kadar işlediği günümüzde youtube da bana yazılanları görseniz kahrolursunuz ki ben çoğu zaman şahsı engelleyip yorumları sildiğim için kimse görmüyor o ayrı konu. Şimdi şu aşağıdaki yoruma bir bakın lütfen, her yerinden CEHALET SEVİYESİZLİK KARAKTERSİZLİK akıyor.

Bu gün veya yarın bir video daha çekip bu TİP ler için bir açıklama yapacağım zaten o ayrı konu.

a1a1.jpg

Bu yine çok masum bir yazı, daha karakter yoksunları olayı farklı boyutlara da taşıyor vs

Neyse, konuyu şuraya getireceğim. Geçenlerde forumumuzda bir konuda Vestelin kurumsal bir satış kanalı konu açıp satış için fiyat vermiş vs, Ben de girdim konuda şunu yazdım '' Bu foruma muhtemelen size ''Sen kimsin?'' diye sorarlar, keşke önce kendinizi tanıtsaydınız''

Yani buradaki ''Sen Kimsin?'' sorusu bana göre saygısızlık etmek adına değil, bir güven eksikliğini tanımlamak adına yöneltilmiş.

İlk mesajımda yazdığım cümlede temel anlam sizi suçlamak değil, eksiğin nerede olduğuna işaret etmektir.

Forumda sevgili Sota Sota ilk çekiliş yaptığında, konuda ilk kurduğum cümle ''Güvenirliği ve şeffaflığı tartışılmalı'' olmuştur.

Forum bizim, aynı amaç doğrultusunda hareket ediyor olsak da kendi ekip arkadaşımın girişimini sorgulamış ve eleştirmiş birisiyim ben. Sora gerekli açıklamaları yaptı, ikna oldum, konu kapandı ve sistem gayet sağlıklı işliyor zira ikinci denemesi de yapıldı. herhangi bir konuda Uygun görmediği noktada o da beni eleştirir, doğru bulmadığını belirtir, oturup üstünde tartışırız vs.

Yani saygı sınırları çerçevesinde sorgulanabiliriz, eleştirilebiliriz, fikirlerimize katılmayabilirler, buna açık olmalıyız. Hemen CEZA silahımızı çekemeyiz..

Eğer size kurulan cümlelerde samimi olarak bir sınır aşımı görseydim şikayetinize dahi gerek kalmazdı ki bu konudaki hassasiyetimi herkes bilir.

Uzun uzun tartışırım ben forumda herkes ile, Forumdan uzaklaştırdığım arkadaşlar da olmuştur ancak verecek cevapları kalmayınca hakaret silahına davranmaları nedeniyle bu yola gittiğim zaten bilinir.

İlk mesajımın son cümlesinde yazdığım gibi sisteme güvenmeyen insanları sorgulamak yerine sistemi sorgulamak gerekir bence. Yani cezasını istemek yerine somut veriler ile bu konuya itiraz eden üyeyi güvenilirliğine ikna etmek gerekirdi zannımca.

Foruma girip girmeme konusunda bana bağlı değilsiniz, herkes özgür iradeye sahip. Bu cümleyi bize kuran çok oluyor lakin yanlış anlamayınız bizler burada 2 tık fazla hit alalım diye kimse için eğilip bükülmeyiz, dileyen girer sohbet eder, faydalanır veya fayda sunar. Dileyen ise ''Bu forum bana göre değil'' der ve bir daha girmez bu kadar basit :ok

Çok elim iki örnek. Hayatta en nefret ettiğim şey küfür, argo, hakaret ve çamur atayım tutmasa da izi kalır düşüncesidir. Benim idare ettiğim platformlarda hiçbir kişi size veya başkasına böyle konuşamazdı, tenkit ve ihtar ederdim. Youtube'a o yorumları yazanları gıyaben en şiddetli şekilde KINIYORUM.

Konumuza dönersek

Farzı muhal siz bana bir şey hediye etmek istediniz. Bu durumda yapacağım iki şey var

1. Teşekkürler üstad deyip kabul etmek
2. Yok sağol üstad deyip kibarca reddetmek.

Tutup da "Yahu Adem Efendi sen kimsin de bana bir şey hediye etmek istiyorsun, sen kimsin de hediyeni alayım" deme hakkım olamaz. Bunun adı eleştiri veya sorgulamak değil en basit tabiriyle değer ve erdem fakirliği olur.

Elbette insanın önce kendini takdim etmesi gerekir, güven öyle çabucak yeşeren bir çiçek değildir. Fakat binlerce üyesi bulunan forumda herkese kendimi takdim edebilmem ne mümkün ne de zaruri değil. Meramımı hiyerarşik olarak en tepedeki insana ifade ettim aleni olarak. Ruhsatımı aldım ve ondan sonra her şeyi detaylıca anlatarak konumu başlattım. Kişi hâlâ SEN KİMSİN demekte ısrarlıysa Microsoft'a daha da ileri gidip Bill GATES'e şecaat arz edebilir. Ben amuda kalksam dahi Microsoft'un kurallarını değiştiremem. Zaten aynı sistemi siz de kullanıyormuşsunuz bilmeniz lazım.

Microsoft'a güvenmeyen kişinin BANA HAKARET ETME hakkı O-LA-MAZ. Amiri değilim memuru değilim.
Ama dediğim gibi herkes dişine göre biri bulursa aslan kesiliyor. Toplumun yapısı bu maalesef...

Hiçbir karşılık beklemeden sizi ve sizleri seven, kalben muhabbet ve özlem duyan birini sadece bir "TIK" olarak görüyorsanız ve kötü muamele görmesi sizi rahatsız etmiyorsa zaten ortada eğilecek veya bükülecek bir değer kalmamış demektir.

sanko86 Çevrimdışı

sanko86 

Süper Üye
28 Ocak 2020
1,377
37
Bu konu bence kalp kırıcı şekilde uzuyor.

1-İlgili kişi "art niyetli değilim aklıma dahi gelmez sadece yapmaya çalıştığınız çekiliş admin paneliniz üzerinden sizin uzantınız kısmına takıldım soru işaretleri oluştu kafamda onların cevabını almak istedim siz ban yememi konunuzu sabote ettiğimi söylediniz " yorumundan sonra çekilişin iptaline giden bir süreç yaşandı.
2-İlgili arkadaş haksız olsa bile konuya açıklık getirilmesinin diğer katılanlar adına önemi vardı.
3-Çekilişin iptali sonrası çekilişe katılmak üzere abone olanların mağdur olması söz konusu.
4-Empati kurarak çözülecek sorunlar çok büyütülerek kalpler kırılıyor.Forumda herkes elinden geldiğinde maddi ve manevi katkı sağlama çabasında.
5-Hediyeleşmek güzel ama Sota Sota dışında yapılacak her çekilişte benzer sorunlar olacağı aşikar.
6-Hediye vermek istemeniz çok hoş davranış ama gelecek yorumlara da hazır olmalı ve cevap hakkınızı isterseniz kullanmalısınız.Diğer kullanıcılarda hakaret olmayacak şekilde cevap hakkını kullanabilmeli.

Sonuç olarak forumda benzer yaşanan sıkıntılar da olduğu gibi konunun kapatılması en doğru karar olacak gibi. Herkese sevgiler.Sağlıklı günler dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt