Bulaşık Makinamız Bardaklarda Beyaz İz bırakıyor

G Çevrimdışı

gezgin_ 

Aktif Üye
27 Ara 2017
188
46
tuz tadı varsa tuz kaçağı var tuzu doldurduktan sonra ne kadar sürede bitiriyor.

G gezgin_
Tuz hemen bitmiyor . F fikoloji nin gönderdiği dosya da bulaşık Makinesi ile ilgili bilgiler de deterjan vs ile soruna etki edeceğini bilgisi var ama bu makina nin aynısı annemlerde var kontrol için kullandigim deterjan , parlatıcı ayarı . Hepsini aynı yaptım onda bu sorunlar yok temiz yıkıyor bunda var bilmiyorum .servise bilgi vericem çözüm olacak mı ?

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Tuz hemen bitmiyor . F fikoloji nin gönderdiği dosya da bulaşık Makinesi ile ilgili bilgiler de deterjan vs ile soruna etki edeceğini bilgisi var ama bu makina nin aynısı annemlerde var kontrol için kullandigim deterjan , parlatıcı ayarı . Hepsini aynı yaptım onda bu sorunlar yok temiz yıkıyor bunda var bilmiyorum .servise bilgi vericem çözüm olacak mı ?
Olabilir servis kontrol eder. Garanti devam ediyorsa garanti den bakılır. Tuz kabında sorun olabilir.
Konu hakkında TEKNOwest teknovest te tuz kutusundan bahsetti

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

mumcuozgur

Yeni Üye
28 Haz 2018
13
47
Merhaba, ekteki linkte olduğu gibi aynı sorunu ben de yaşadım. Şöyle ki; bundan yaklaşık 1 ay önce elimizde hali hazırda kullanmakta olduğumuz B..nd marka deterjan az kaldığı için Ş.k marketten M...ax isimli deterjanı aldık, kullanmakta olduğumuz bulaşık makinası Ariston LL63, yaklaşık 15 yıldır kullandığımız ve bu süre içerisinde (geçen sene sadece tahliye pompa motoru yetkili servis tarafından değiştirilen) çok memnun olduğumuz makinede bu deterjanı kullandık. Ki bulaşık makinasının herşeyi ile (makinenin bakımı,bulaşıkların dizimi, yıkanması vs) ben ilgilenirim. Fakat makinada yıkanan bulaşıkların son halini gördüğümde şok oldum. Makine içinde her taraf bembeyaz olmuş, bütün bardaklar, tabaklar, kaşıklar vb ne varsa hepsi kireç tabakası ile kaplanmış gibiydi. Bunun yeni aldığım tuzdan kaynaklı olduğunu düşündüm.Ben de buna istinaden tuz bölmesinin için komple ıslak -kuru elektrik süpürgesi ile çektirdim. Akabinde bulaşık makinesi temizleyicisi ile makinenin için güzelce temizledim, ardından başka bir deterjan ile bir müddet bulaşıkları yıkamaya devam ettim ve uzunca bir zamandır bir problem yoktu. Ben de makinenin düzeldiğini düşünerek bundan 2-3 gün önce M...ax deterjan ile tekrar yıkayayım dedim, çünkü 100'lük paketti ve bunu da bir şekilde kullanalım dedim. Fakat sonuç içler acısıydı, bütün bulaşıklar ve makine berbat olmuştu. Bu sefer öncekinden daha beter oldu, belli ki herşey bu deterjan kaynaklıydı. Üretici firmayı aradım, bana söylenen "bu üründe kimyasal katkı yok ve de daha önceden makinada biriken kireci ortaya çıkardığından dolayı makineniniz bu şekilde kireci atıyor" Ben de kendilerine bunun çözümü nedir, ne yapabilirim dediğimde "sirkeli suda bekletmem" konusunda tavsiyede bulundular, bunu da denediğimi ama hiç bir şekilde sonuç alamadığımı belirttim. En azından makineyi kurtarabilmek anlamında herhangi bir Antidot olup olmadığını araştırıyorum, bu konuda kıymetli tavsiyeleriniz rica ederim..

WhatsApp-Image-2019-10-18-at-12.26.25.jpg
WhatsApp-Image-2019-10-18-at-12.26.24-1.jpg
WhatsApp-Image-2019-10-18-at-12.26.24.jpg
WhatsApp-Image-2019-10-18-at-12.26.23-1.jpg
WhatsApp-Image-2019-10-18-at-12.26.23.jpg
WhatsApp-Image-2019-10-18-at-12.26.22-1.jpg
WhatsApp-Image-2019-10-18-at-12.26.22.jpg

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
Bizde ilk Fairy kullanıyoduk hep beyaz lekeler oluşuyordu , ne zaman Migros'un bu tabletini denedim o gün bugün leke meke kalmadı , ucuz diye hor görmeyin bi deneyin ?

Not: Hepsi bir arada ama ben yinede tuz ve parlatıcıda koyuyorum makineye. Onlarıda Migros'tan alıyorum , bu üçlü komboyu bi deneyin bakalım ?

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bizde ilk Fairy kullanıyoduk hep beyaz lekeler oluşuyordu , ne zaman Migros'un bu tabletini denedim o gün bugün leke meke kalmadı , ucuz diye hor görmeyin bi deneyin ?

Not: Hepsi bir arada ama ben yinede tuz ve parlatıcıda koyuyorum makineye. Onlarıda Migros'tan alıyorum , bu üçlü komboyu bi deneyin bakalım ?

Ürünleri fason olarak kimin ürettiği önemli...

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Şimdi gittim baktım Migros Tablet Deterjanı EuroTab Avrasya Ev Bakım ve Sağlık Ürünleri San. Tic. A.Ş , Parlatıcı ve Tuz'uda Uzay Kimya Sanayi Tic. A.Ş üretiyor.
EuroTab, A101 deki ürünleri de fason üretim yapan firma ve İnternet ortamında şikayet eden çok yorum okumuştum...

Finish kullanıyor eşim ve memnun.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,135
EuroTab, A101 deki ürünleri de fason üretim yapan firma ve İnternet ortamında şikayet eden çok yorum okumuştum...

Finish kullanıyor eşim ve memnun.
Biz uzun zamandır kullanıyoruz Migros tableti , belki bölgeden bölgeye değişiyordur ben İzmir'deyim ama biz çok memnunuz , tek bir leke olmuyor.

meebbe Çevrimdışı

meebbe 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,426
32

aynen eşimde memnundu migrosun kinden.Bizde tuz koyuyorduk zaten kullanım kılavuzundada yazıyor tuz parlatıcı koyup 1. kademeye ayarlayın şeklinde.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
dosyayı indirip kontrol sağlayabilirsiniz. PDF dosyası içinde yıkamayla alakalı bütün bilgiler mevcut.
mintax güzel ve eski marka çok kullanan çevrem olmadığı için yorum yapmam yanlış olur.
Fikocum ( Sota Sota ) Bu dosyayı kendi sunucumuza alalım müsait olduğunuzda :ok
Elinize sağlık.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri