Buhar Makinesi Tavsiye

A Çevrimdışı

ataseven 

Süper Üye
24 Tem 2017
1,975
ben sinbonun en üst modelini almıştım kışın 2-3 ay kullandım sonra bir daha kışa kadar durdu.tekrar kullanmak istediğimde su akıttı birde gece fark etmedim seyyar kablonun üstüne hep akmış çarpılacaktık. yani sinbo gibi dandik markalardan uzak durun

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Nemlendirme cihazlarını alırken kesinliklere nereyi nemlendireceğinize göre seçin. Tüm evi nemlendiririm diye bir olay yok. Soğuk buhar ve ılık buhar üreten modelleri tavsiye ederim. Ilık buhar daha sağlıklı virüs ve bakteri oluşumlarına karşı daha savunmacı olduğu belirtiliyor. Ilık buharın üretilmesinde daha fazla su tükettiği, fazla elektrik tükettiği aşikar ama nem oranını daha hızlı çıkartıyor. Evimizin salonunda kullanıyoruz, kullanmasak kuruyacağız resmen 26%. Tavsiyem WiFi olan modellere gerek yok lakin uzaktan kumandalılar iş görüyor. Model marka önerenem ama su kapasitesi, buhar kapasitesi yüksek olan, müşteri desteği iyi olan bir satıcıdan almanızı şiddetle öneririm.

H Çevrimdışı

Heredot64

Aktif Üye
14 May 2020
75
28
merhaba değerlei forum üyeleri bende buhar makinesi alma eşiğindeyim hatta aldım ama üründe sorun var su akıttığı için iade edeceğim fakat bu süreçte anlamadığım hususlar var 1.si buhar makinesi diye bakıyorum 200tl fiyattan başlıyor bu ürünler küçük 300ml falan 2 litre ve üzeri olanlar 1000-3000 tl şimdi akılda soru işareti kalıyor hepsi aynı işi mi görür ? kimisi uzaktan kumandalı nem derecesi göstergeli kimisi analog tarzda benim evde ayrıyeten nem göstergem yok illa almam şart mı ? bu konuda fikrinize ihtiyacım var teşekkür ederim .

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Ben Weewell WHC740 Uzaktan Kumandalı Soğuk Buhar Makinesi bu ürünü 1 yıl önce 1450 tlye ebebekde deneyerek görerek aldım soğuk buhar için memnun kaldım.

Su akıtması olmadı üst haznesi ayrılıp doldurulabilir dökülmeden tekrar takınca damıtma olarak aşağı suyu bırakıyor istenirse sürahi ilede kapağı kaldırarak ekleyebilirsiniz kumandası var ama kızılötesi kumanda olduğu için genelde yanındayken üstündeki tuşlardan ayarlıyorum 3 kademe buhar hızı var ve içerideki nem oranını ayarlıyorsunuz ona göre ayarlıyor ama kullanışlı değil çünkü nem sensörü içinde olduğu için nemi hep yüksek ölçüyor o yüzden ebebekden uygun fiyatlı ekstra nem ölçer cihazı aldım odanın uzak noktasına koydum buhar makinesi 65 ölçerken nem ölçer cihazı 40 gibi gösteriyor su bitmeye yaklaşınca bip bip ötüyor susuz çalışmıyor diye biliyorum ötünce zaten su takviyesi yapıyorum süreli ayarlaması var örneğin 4 saat sonra kapat gibi birde küçük renk değiştiren led var çok az karanlıkda yeri belli oluyor. normal bir yatak odasında sabaha kadar en üst kademede kapı kapalıyken 45-55 arasında sabit kalıyor sabah uyanınca buhar odasında uyumuş hissi veriyor. arkasında koku ekleme alanı var oraya uçucu yağlar dökerseniz koku veriyor. ben normal bahar kokusu almıştım odayı baya bir kokutmuştu koku ağır olunca bir daha kullanmadım.

kısaca memnun kaldım.

görerek almak daha mantıklı bence ebebekte bu modele bakmıştım o zamanda 900 tl civarındaydı aldım kasada denemeye götürdüm buharı görünmüyordu bile iade edip weewell modelini aldım.

Screenshot_20.jpg

H Çevrimdışı

Heredot64

Aktif Üye
14 May 2020
75
28
Ben Weewell WHC740 Uzaktan Kumandalı Soğuk Buhar Makinesi bu ürünü 1 yıl önce 1450 tlye ebebekde deneyerek görerek aldım soğuk buhar için memnun kaldım.

Su akıtması olmadı üst haznesi ayrılıp doldurulabilir dökülmeden tekrar takınca damıtma olarak aşağı suyu bırakıyor istenirse sürahi ilede kapağı kaldırarak ekleyebilirsiniz kumandası var ama kızılötesi kumanda olduğu için genelde yanındayken üstündeki tuşlardan ayarlıyorum 3 kademe buhar hızı var ve içerideki nem oranını ayarlıyorsunuz ona göre ayarlıyor ama kullanışlı değil çünkü nem sensörü içinde olduğu için nemi hep yüksek ölçüyor o yüzden ebebekden uygun fiyatlı ekstra nem ölçer cihazı aldım odanın uzak noktasına koydum buhar makinesi 65 ölçerken nem ölçer cihazı 40 gibi gösteriyor su bitmeye yaklaşınca bip bip ötüyor susuz çalışmıyor diye biliyorum ötünce zaten su takviyesi yapıyorum süreli ayarlaması var örneğin 4 saat sonra kapat gibi birde küçük renk değiştiren led var çok az karanlıkda yeri belli oluyor. normal bir yatak odasında sabaha kadar en üst kademede kapı kapalıyken 45-55 arasında sabit kalıyor sabah uyanınca buhar odasında uyumuş hissi veriyor. arkasında koku ekleme alanı var oraya uçucu yağlar dökerseniz koku veriyor. ben normal bahar kokusu almıştım odayı baya bir kokutmuştu koku ağır olunca bir daha kullanmadım.

kısaca memnun kaldım.

görerek almak daha mantıklı bence ebebekte bu modele bakmıştım o zamanda 900 tl civarındaydı aldım kasada denemeye götürdüm buharı görünmüyordu bile iade edip weewell modelini aldım.

Screenshot_20.jpg

Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bende araştırma sürecinde bir kaç video baktım bu bahsettiğiniz deerma ürünü dediginiz gibi az bir buhar veriyordu şaşırmıştım insanlar nasıl bundan memnun diye. Weewell ürünü fiyatı yüksek geldi bu yüzden havvaca diye bir marka buldum buhar çıkışı videolarda güzeldi ürünü aldım ama kusurlu geldi iade mi yapsam.degisim mi bilemedim bende ürün birazda basit geldi açıkçası kafam karıştı. Bu arada 200-300 TL bandında ürünler var küçük onlar gerçekten işe yarıyor mu bilmiyorum emin olamadim. Birde kanz üstten doldurmalı beyaz dijital ürün var ama canlı görme fırsatım olmadı fiyat farklari.cok fazla birde sizin dediğiniz nem gostergesi yanıltıcı dediniz ayriyeten nem ölçer alırsam bu defa dijital göstergeli almaninda anlamı kalmıyor kısacası kafam karışık 😒

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Bende araştırma sürecinde bir kaç video baktım bu bahsettiğiniz deerma ürünü dediginiz gibi az bir buhar veriyordu şaşırmıştım insanlar nasıl bundan memnun diye. Weewell ürünü fiyatı yüksek geldi bu yüzden havvaca diye bir marka buldum buhar çıkışı videolarda güzeldi ürünü aldım ama kusurlu geldi iade mi yapsam.degisim mi bilemedim bende ürün birazda basit geldi açıkçası kafam karıştı. Bu arada 200-300 TL bandında ürünler var küçük onlar gerçekten işe yarıyor mu bilmiyorum emin olamadim. Birde kanz üstten doldurmalı beyaz dijital ürün var ama canlı görme fırsatım olmadı fiyat farklari.cok fazla birde sizin dediğiniz nem gostergesi yanıltıcı dediniz ayriyeten nem ölçer alırsam bu defa dijital göstergeli almaninda anlamı kalmıyor kısacası kafam karışık 😒

weewell in belki yeni uygun ürünleri çıkmış olabilir bakabilirsin. kusurlu ile buharını beğendiysen değişim beğenmediysen iade yapabilirsin.

200-300 tllere hiç bakma onlar görüntü ambiyans için bence.

ebebek varsa gidip ordaki modellerede bakabilirsin.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,554
Hepsi aynı işi yapıyor fakat dijital olanlar ayarlanan nem oranını yakaladıktan sonra bekleme moduna geçer. İstenilen nem % düşmeye başlayınca tekrardan devre girer kısacası gece çalıştırdınız sabah uyandığınız evinizi sis basmış olarak bulmazsınız :kiskis

Bizde de uzun yıllardır Lobex yanılmıyorsam Mh-602 modeli kullanıyoruz.

Bu tarz ürünlerde ki tek sorun çeşme suyunun kireçini kendisine ve yakın çevresine boca etmesi.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Hepsi aynı işi yapıyor fakat dijital olanlar ayarlanan nem oranını yakaladıktan sonra bekleme moduna geçer. İstenilen nem % düşmeye başlayınca tekrardan devre girer kısacası gece çalıştırdınız sabah uyandığınız evinizi sis basmış olarak bulmazsınız :kiskis

Bizde de uzun yıllardır Lobex yanılmıyorsam Mh-602 modeli kullanıyoruz.

Bu tarz ürünlerde ki tek sorun çeşme suyunun kireçini kendisine ve yakın çevresine boca etmesi.

ben ulaşması gereken nem oranını %90 yapıyorum o yüzden ulaşamadığı için hiç kapanmadan buhar üflüyor tabi ki sis olmaz :) ama nemi ve kokuyu hissediyorsunuz.

H Çevrimdışı

Heredot64

Aktif Üye
14 May 2020
75
28
Cevaplarınız için teşekkür ederim .
Yeni bir ürün buldum f/p ürünü kiwi marka üstten doldurmalı büyük bir ürün manuel bakalım bu defa sorun yaşamadan umarım beklentimi karşılar

K Çevrimdışı

kokanche 

Aktif Üye
14 Ara 2020
67
42
Aynısında iki adet kullanıyorum. İlkini 3 senedir, diğerini ise yeni aldım. Cihazlarda ses yok, su akıtma yok. Buhar verimi oldukça iyi. Gece lambası fonksiyonu var. USB type-c kablo ile enerji veriliyor. Power banka bağlayıp arabada bile kullanabilirsiniz. Kesinlikle tavsiye ederim.

Satın aldığım link:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt