Bu Sana Veda Mektubum Annem.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Güzel Annem;

Soğuk şehir Ankara’ya, Soğuk bir kış gecesinde, Artık soğuk olan bedenini almaya gelmek gibi ağır bir görev üstlenmek de varmış kaderde.

Yine beni kandırdın, Sonbaharda bana söz vermiştin Fethiye ye gelecektin, Turunç reçeli Yapacaktınız gelinin Yelda ile. Yine Kızının, Meralinin yanına gittin bak.

Takılıyorum sana, bilirsin çok severim seni kızdırmayı, Kıbrıs’a da gelmemiştin zaten :)

Şaka bir yana, Tedavi için gittiğin Ankara da, artık hayata daha fazla tutunamayacağına karar vereli 4 gün oldu Annem.

Annesizlik Çok zor muş biliyor musun? Aaa evet, Sen biliyorsun elbette. Sen de Anneciğini kendi ellerin ile verdin toprağa, Aynı benim gibi.

Din öğretilerin hep benimle kalacak merak etme. Öğrettiğin gibi Mezarında sağ omzunun üzerine yatırdım seni, Kefeninin bağlarını çözdük Sevgili Taner Abim ile, gerisini görevlilere bıraktık. Darılma bana annem, üstüne toprak atılırken dayanamadım artık, arkamı döndüm biraz ama geldim yine hiç üzülme sen.

Hayatın boyunca bana öğrettiklerini unutmayacağım. Yıllar önce Bir dönem çok üzdüm seni biliyorum ama, Neyse ki kendimi affettirmiş, helalliğini almıştım. Adettendir, Sen yine Hakkını helal et annem.

Hep öğrettiğin gibi, Gazi Mustafa Kemal’in yolundan hiç ayrılmayacağım, için rahat olsun.

Futboldan anlamam biliyorsun ama inan ki senin için Fenerbahçe’yi takip edeceğim, ''Bu sene Fener için Şampiyonluk zor'' diyor Cahit abi, bilemiyorum. Kendisi Fanatik Galatasaraylı olduğu için kıskanıyor olabilir, araştırmam lazım. Olmadı bizim forumdaki çocuklara sorarım, onlar kimseye yalan söylemez, Gerçek ne ise onu yazarlar, ben de sana söylerim annem.

Michael Schumaher komadan uyanırsa sana haber vereceğim söz . Pol pozisyonlarına kadar bildiğin F1 yarışlarını ve bana benzettiğin için bu adamı sevdiğini unuttum mu zannettin? Tabi Şafak buna itiraz edecek yine ama olsun.

Çiçeklerin emin ellerde. Torunun Fundagül üstlendi o görevi. Ablam verdi görevi, sıkıysa bir tanesi kurusun da görelim.

Cenazen o kadar kalabalıktı, o kadar çok sevenin vardı ki, 1500km mesafeden gözlerini kırpmadan geldi sevenlerin. Vecih dayım, Selim Dayım, Emir Dayım, Yusuf Abi, Remzi abi, Metin amcam, İhsan amcam ve amcaoğulları oohooooo adını buraya yazmakla sığdıramayacağım onlarca insan hepsi çıkıp gelmiş, Koca evde kalabalık yüzünden nöbetleşe oturuldu,ne mutlu senin adına annem.

İhsan amcam 92 yaşına gelmiş biliyormusun? ‘’Gelinimiz Şehnazın Cenazesine gitmeyeceğim de ne yapacağım’’ demiş o kadar yolu gelmiş senin için.

Oğuz abi, Fakide abla, Abimin eski mesai arkadaşları, Şafağın arkadaşları, Yeldanın Teyze kızı ve daha benim tanımadığım onlarca insanı bu denli sevgi ile ne güzel bağlamışsın kendine.

Şu an (18.12.2019 23:41) tv de Fikri Karayel, YOL çalıyor. Bu seninle ayrılık şarkımız olsun mu annem?

Şafağın yanında hiç tanımadığım birisi vardı, meğerse İnternetten arkadaşıymış, İlk defa senin cenazende görüşmüşler. Hatta biliyormusun? Aslında akraba olmalarına rağmen, Yıldırayın oğlu kadir ile, Abimin oğlu Eray 20 küsür sene sonra ilk defa senin cenazende tanıştılar. Gidişinle dahi hayır işlemeyi başarıyorsun Şehnaz Sultan :)

Cenazende Her şey o kadar sorunsuz ilerledi ki, Defin işlemlerinde en ufak pürüz çıkmadı. Evlatlarının hepsi, Damadın, Gelinlerin, Torunların, Kardeşlerin, Babam tarafındaki akrabaların, herkes o kadar sevgi ile geldi ki, Senin güzel Gözlerinin arkada kalmayacağına, Ruhunun rahat edeceğine dair içim çok rahat.

Damadın Cahit, her zamanki tevazu sahibi kişiliği ile kimseyi kırmadan, incitmeden gizli bir el gibi organize etti her şeyi. Sağlam dostluklarının da etkisi ile senin İzmir’e hava yolu ile nakil işlemlerini de ayarladı. Sağlığında uçağa hiç binememiştin annem, Cenazen bindi diye sevinsem mi üzülsem mi bilemedim.

Kızkardeşin Hamide çok ağladı arkandan, Kızın Meral de öyle. Ablam üzüntüsünün acısını arada etrafından çıkarttı ama olsun, acı hali normaldir. Dilay ve Nilay yapışık ikizler gibi yine oradaydı, kendileri yetmemiş bir de kendi kızları gelmiş (Laf aramızda birisi çok kısa, birisi de çok suratsız annem)

14 Aralık 2019 Saat 17:42 de kapattığın gözlerini çok özleyeceğim.

Çok sık görüşemediğimiz için Hasret ve sevgi ile öpüşlerin, tatlı kızmalarnı ve titiz yapını özleyeceğim. Arapça öğrenemedim senden ama, Türkçesini bitirince Arapçası için mücadele edeceğim annem.

Acımla yazıyorum bunları, öğrettiğin gibi giriş gelişme sonuç yok bu yazımda. İmla hataları, noktalama kusurları, devrik cümleler, dağınık girişler, dağılan konular var ama saf halim ile BEN varım bu yazıda. Ağlayarak yazmak zormuş annem.

Senden bana çok güzel anılar kaldı, Elbette hiç birisi senin varlığının yerini tutmayacak, Seni çok özleyeceğim güzel annem. Pazar kahvaltılarımız sonrası keyif çayımızı (Yeni bardaklar ile) yudumlarken tüttürdüğün sigarandan haz etmesem de o sohbetleri çok özleyeceğim.

Sahi, Ben daha önce Abimi hiç ağlarken görmemiştim biliyormusun?

Bunu sana mektup tadında yazmak istedim, Sana en son Askerden mektup atmıştım. Dünyayı ve bütün dünyevi düşünceleri bıraktın gittin, Mekanın cennet olsun, Hakkını helal et, Allahım senden rahmetini esirgemesin, Seni çok Seviyorum ANNEM..

newrophat Çevrimdışı

newrophat

Süper Üye
31 Ağu 2018
1,036
Allah sizlere evlatlarınıza ve tüm geride kalanlarına sağlıklı uzun ömürler versin Adem Ağabey , makamı cennetteki en güzel yer olsun inşallah. tekrar baş sağlığı ve sabırlar dilerim.

cocaine Çevrimdışı

cocaine

Aktif Üye
1 Haz 2019
161
32
Abi aglattın vallah başın sağolsun teyzemin mekanı cennet olsun allah herkeze senin gibi evlat nasip ettin kalanlara sabır, bundan sonraki yaşamında tüm güzellikler seninle olsun

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Allah rahmet eylesin. Size ve ailenize sağlık sıhhat ve uzun ömürler versin inşallah....

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt