Bu fiyata bu telefonu almak sizce mantıklımı

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
Uzun araştırmalarım sonunda 8 bin tl ye bu telefonu almayı düşünüyorum.samsung tercih etmediğimden ve iphone telefonların aşırı pahalı oluşundan dolayı tasarım olarak ince hafif ekran büyüklüğünden ve diğer mi modellerinin ağırlık ve tasarım olarak beğenmediğimden böyle bir karar aldım.Sizce bu fiyata bu telefonu alınır mı ıyoksa aynı paraya beklentimi dah üst düzeyde karşılayabilecek samsung hariç başka model mi almamı tavsiye ederdiniz?

heamvivma Çevrimiçi

heamvivma 

Aktif Üye
21 May 2020
417
33
Bu telefonun 5G olmayanını kullandım. Çok hoş, zarif bir telefondu. Ama 8 bin vermezdim. Şahsen ben alacak olsam, 560 dolara falan yurt dışı oneplus 9 pro satılıyor. Tercihim bu yönde olurdu.

S Çevrimdışı

SHARP

Yeni Üye
10 May 2022
12
44
Merhaba, o telefon tasarim olarak iyi ama islemci noktasinda zayif, o rakamin 500 altina 7500 lira civari 256gb Samsung S20 FE Snapdragon modeli G780G tercih ederdim. Tek eskigi 5g ozelligi yok ama siz telefonu degistirene kadar 5g de gelmez zaten.

Karatepe Çevrimdışı

Karatepe

Yeni Üye
25 Haz 2021
29
24
Mİ 11 Lite 5g NE alacaktım ama fiyatları birden çıktığı için aynı özelliklere sahip
Galaxy M52 5G aldım
2.500 tl daha ucuz şu anda

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
Bu telefonun 5G olmayanını kullandım. Çok hoş, zarif bir telefondu. Ama 8 bin vermezdim. Şahsen ben alacak olsam, 560 dolara falan yurt dışı oneplus 9 pro satılıyor. Tercihim bu yönde olurdu.
telefoncuda bunun yurtdışı garantilisini sordum .5.500 tl dedi.başka bu modeli satan görmedim.yurtdışı garantili olduğundan pek güvenemedim
oneplus 9 pro baktım şuan 15 bin tl.yurtdılı garantili nerede satılıyor bilmiyorum

Donanım ve batarya kapasitesi iyi. Kamera performansı olması gerekenin biraz altında gibi geldi.
Arkadaşa aldık, gündelik işlere fazlasıyla yeter.
poco nun tasarımlarını beğenmediğimden vazgeçtim.yoksa en son x3 gt alacaktım

Merhaba, o telefon tasarim olarak iyi ama islemci noktasinda zayif, o rakamin 500 altina 7500 lira civari 256gb Samsung S20 FE Snapdragon modeli G780G tercih ederdim. Tek eskigi 5g ozelligi yok ama siz telefonu degistirene kadar 5g de gelmez zaten.
öyle diyen çok olvar da ben samsungtan bıktım.memnun da kalmadım bu yüzden de değişik marka düşünüyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Android eko sisteminde yüksek meblağ verilecek tek marka Samsung olduğunu düşünüyorum.

3-5K bandına Xiaomi alacaksınız eyvallah daha fazla vermeyin.

Biraz daha üstüne koyarsanız S21FE düşünün derim.

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
Android eko sisteminde yüksek meblağ verilecek tek marka Samsung olduğunu düşünüyorum.

3-5K bandına Xiaomi alacaksınız eyvallah daha fazla vermeyin.

Biraz daha üstüne koyarsanız S21FE düşünün derim.
şuan ve bir önceki telefonum samsung.kamera dışında başka hiçbir özelliğini beğenmiyorum
s7 edge kullanıyordum sürekli açılıp kapanıyordu.servis parça değişmişti ama bir türlü düzelmemişti

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
şuan ve bir önceki telefonum samsung.kamera dışında başka hiçbir özelliğini beğenmiyorum
s7 edge kullanıyordum sürekli açılıp kapanıyordu.servis parça değişmişti ama bir türlü düzelmemişti
S7 Edge sorunsuz şekilde bana 6 yıl hizmet etti.
Bu sene kılıfsız kullanım sonucu ekranda kırık oluştu murekkeplenme ve hassasiyet kaybı oldu.
Birkaç ay bu şekilde kullanmaya devam edip
Gecen hafta S22 Ultra geçiş yaptım.

Uygun fiyatlı sıfır yada sorunsuz ekran bulabilseydim daha kullanmayı düşünüyordum.
Sıfır ekrana 2500tl fiyat verildi.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
poco nun tasarımlarını beğenmediğimden vazgeçtim.yoksa en son x3 gt alacaktım
Yeni Dimensity işlemcili modeller olabilir.
Eski G90 falan onları tavsiye etmem.

Tasarımdan çok donanıma bakın derim.
Optimizasyon önemli aslında ama donanım Android'i yaşatır.
Snapdragon 860 iyi bir seçenek bence.

ROM'u da fazla abartılı değil. Klasik Android arayüzü gibi.
Yüklü gelen üçüncü parti programlar doğrudan kaldırılabiliyor, POCO da onu beğendim.

3.5 mm olması da önemli bir avantaj bence.
Kamerası fiyatına göre beklentimin altında çıktı.
Fazla kurcalamadım ama o fiyata daha iyisi olabilirdi gibi.
Belki de yazılım kaynaklıdır bilemem.
Oppo, Xiaomi gibi makyaj yapmıyor ne görüyorsa onu çekiyor yani. :kiskis
Benim gibi tembellerin işine gelen bir olaydı o.

Ekran IPS LCD.
Tazeleme hızı ayarlanabiliyor.
Oyun oynamayacak kişiler düşükte tutup, pilden kazanabilir.

Ben renkler canlı olsun, pil tüketimi açısından iyi olsun diye Super AMOLED ekranlı telefon aldım.
Açıkçası gün ışığında yetersiz kaldığı zamanlar alıyor.
Benzer sorun OLED televizyonlarda da varmış.
Yapılan teorik testler karanlık tema ile farkın %10 olduğunu söylüyor ama acil veya şarj edilemeyecek durumlarda önem teşkil ediyor bence.
Tabi burada telefonun yazılımı da önemli bir etken.

IPS LCD olması gündüzleri parlaklık açısından iyi performans veriyor bence.
Ki ekranın sahip olduğu nit değeri bence takdire şayan.
İyi aydınlatılan bir ortamda bile en yüksek ayar fazla geliyor.
Meraklısıysanız zaten HDR10 vs renk desteği de mevcut.

S20 FE de düşünülebilir. Sonraki üretimleri daha sorunsuz sanırım.
Tabi hala memnun olmayanı var sanırım, kullanmadım bilmiyorum.

S21 FE de bakılabilir. Bütçeniz sınırlarındaysa.
Yeni model, daha hatasız bir üretim olabilir.
İşin içinde bir de Samsung güvencesi var.
Üretim kalitesi, ürünün güvenilirliği belirli bir seviyede olur en azından.
Tabi elektronik işi şans, bu modelde de üretim veya tasarım kaynaklı sorunlar zamanla ortaya çıkar mı bilinmez.

Android'te donanıma yatırım yapın derim, zaman ilerledikçe bunun farkı hissediliyor.
Android sürümü almasındansa Android güvenlik güncellemesi alması daha önemli bence.

M Çevrimdışı

mahoni

Aktif Üye
16 Eyl 2019
58
44
S7 Edge sorunsuz şekilde bana 6 yıl hizmet etti.
Bu sene kılıfsız kullanım sonucu ekranda kırık oluştu murekkeplenme ve hassasiyet kaybı oldu.
Birkaç ay bu şekilde kullanmaya devam edip
Gecen hafta S22 Ultra geçiş yaptım.

Uygun fiyatlı sıfır yada sorunsuz ekran bulabilseydim daha kullanmayı düşünüyordum.
Sıfır ekrana 2500tl fiyat verildi.
s7 den sonra bana note serisi 3 yıl ancak dayanabildi.ekran kasa pert oldu.şuan ekranda kırıklardan dolayı dokunmatiği çalışmıyor.şarj 1 günü çıkarmıyor.pil yüzde 15e düştüğünde bir anda sıfıra düşüp kapanıyor
aslında 30k ya ıphone alacak gücümde var.ama telefona bu kadar para vermekte bana delilik gibi geliyorama bir yandan da birkaç yıl kullanıp değerine satabilirmiyim diye de düşünmüyor değilim

Yeni Dimensity işlemcili modeller olabilir.
Eski G90 falan onları tavsiye etmem.

Tasarımdan çok donanıma bakın derim.
Optimizasyon önemli aslında ama donanım Android'i yaşatır.
Snapdragon 860 iyi bir seçenek bence.

ROM'u da fazla abartılı değil. Klasik Android arayüzü gibi.
Yüklü gelen üçüncü parti programlar doğrudan kaldırılabiliyor, POCO da onu beğendim.

3.5 mm olması da önemli bir avantaj bence.
Kamerası fiyatına göre beklentimin altında çıktı.
Fazla kurcalamadım ama o fiyata daha iyisi olabilirdi gibi.
Belki de yazılım kaynaklıdır bilemem.
Oppo, Xiaomi gibi makyaj yapmıyor ne görüyorsa onu çekiyor yani. :kiskis
Benim gibi tembellerin işine gelen bir olaydı o.

Ekran IPS LCD.
Tazeleme hızı ayarlanabiliyor.
Oyun oynamayacak kişiler düşükte tutup, pilden kazanabilir.

Ben renkler canlı olsun, pil tüketimi açısından iyi olsun diye Super AMOLED ekranlı telefon aldım.
Açıkçası gün ışığında yetersiz kaldığı zamanlar alıyor.
Benzer sorun OLED televizyonlarda da varmış.
Yapılan teorik testler karanlık tema ile farkın %10 olduğunu söylüyor ama acil veya şarj edilemeyecek durumlarda önem teşkil ediyor bence.
Tabi burada telefonun yazılımı da önemli bir etken.

IPS LCD olması gündüzleri parlaklık açısından iyi performans veriyor bence.
Ki ekranın sahip olduğu nit değeri bence takdire şayan.
İyi aydınlatılan bir ortamda bile en yüksek ayar fazla geliyor.
Meraklısıysanız zaten HDR10 vs renk desteği de mevcut.

S20 FE de düşünülebilir. Sonraki üretimleri daha sorunsuz sanırım.
Tabi hala memnun olmayanı var sanırım, kullanmadım bilmiyorum.

S21 FE de bakılabilir. Bütçeniz sınırlarındaysa.
Yeni model, daha hatasız bir üretim olabilir.
İşin içinde bir de Samsung güvencesi var.
Üretim kalitesi, ürünün güvenilirliği belirli bir seviyede olur en azından.
Tabi elektronik işi şans, bu modelde de üretim veya tasarım kaynaklı sorunlar zamanla ortaya çıkar mı bilinmez.

Android'te donanıma yatırım yapın derim, zaman ilerledikçe bunun farkı hissediliyor.

benim için tasarım önemli :) telefona bakınca gözüme gönlüme hitap edecek :)
takoz gibi olmayacak.montumun cebine yada el çantama koyduğumda içersinde taş varmış gibi bana his vermeyecek
samsung ekranları güneşli havada bana yetersiz geliyor.son seviyeye getirdiğim halde deniz kenarlarında ekranı zor görüyorum.tabi diğer telefonlar nasıl bilmiyorumayrıca ses seviyeside bana yetersiz geliyor.xiaomi telefonları gibi bangır bangır bağıracak :)
Android sürümü almasındansa Android güvenlik güncellemesi alması daha önemli bence.

Son düzenleme:
Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,609
benim için tasarım önemli :) telefona bakınca gözüme gönlüme hitap edecek :)
takoz gibi olmayacak.montumun cebine yada el çantama koyduğumda içersinde taş varmış gibi bana his vermeyecek
samsung ekranları güneşli havada bana yetersiz geliyor.son seviyeye getirdiğim halde deniz kenarlarında ekranı zor görüyorum.tabi diğer telefonlar nasıl bilmiyorumayrıca ses seviyeside bana yetersiz geliyor.xiaomi telefonları gibi bangır bangır bağıracak :)
iPhone 13 Mini alın o zaman.

TKartaL Çevrimdışı

TKartaL 

Süper Üye
5 Şub 2018
2,481
44
Benim merak ettiğim bir konu da aranızda Huawei (google'sız) kullanan var mı?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri