Bu da mı gelicekti başımıza

C Çevrimdışı

caglar unsal

Aktif Üye
28 May 2018
60
47
Kendi halkını bu kadar soyup soğana çeviren bir hükümet daha gelmedi bu memlekete.

F Çevrimdışı

flip-flop

Aktif Üye
2 Ağu 2018
337
Herkeste cakar lamba var emniyet serdine girip basip gidiyorlar gercekten polismi degil mi belli degil çakari takan gidiyor

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Emniyet tüm polis teşkilatına ( trafik ve asayiş ) tam yetki vermiş. Fahrii Trafik müfettişlerinden verim alamadıkları için asayişte ceza yazma hakkına sahip olmuş. Olumsuzluk gördükleri an kesiceklermiş cezayı.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Fatih ALTAYLI'NIN az önce okuduğum yazısından küçük bir alıntı. (07/11/2018 tarihli)

Artık trafikte adım adım ceza yazılması için talimat gelmiş.

Sürücüler dikkat

Sürücü okurlarım bu satırları mutlaka okusunlar.

Çünkü ciddi bir uyarım var.

Geçen hafta otomobille Ankara’ya giderken yarı yolda bir mola verdim.

Durmuşken bir de çay içeyim diye tesisin içine girdiğimde, bir masada oturan iki genç trafik polisi “Fatih Abi buyursana” diyerek masalarına davet etti.

Oturduk sohbete.

Laf lafı açtı ve sohbette şunu öğrendim.

Trafik polislerine sürücülerin gözünün yaşına bakılmaması ve ceza uygulamalarında çok kesin olmaları talimatı verilmiş.

Tam biz bunları konuşurken bir başka genç polis masaya geldi.

O da sohbete katıldı.

O da şunu ekledi: “Evet abi, bırak trafikçileri biz asayişçilere de makbuz verildi. Artık ihlal gördüğümüz yerde biz de ceza yazıyoruz. Fahri trafik müfettişlerinden beklenen verim alınamamış galiba. O yüzden artık bizler de sürekli trafikçi gibi ceza yazıyoruz” dedi.

Yani diyeceğim o ki, aman dikkat edin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kendi halkını bu kadar soyup soğana çeviren bir hükümet daha gelmedi bu memlekete.
Yani bu konuda şöyle bi örnek verebiliriz.
Seçim otobüsü gibi bangır bangır müzik dinleyen birisinden şahsen ben rahatsız oluyorum. Benim aracımda da var tesisat. Ses yukseklıgı 10 uncu kademeyi geçmez.

Eksozunu bağırta bağırta gezenden ben rahatsızım. Bende aracıma eksoz ucu taktırmayı düşünüyorum ama sadece görüntü amaçlı.

Airli apachi işi trafikte gezen ve hem kendi hemde insanların hayatını hiçe sayan ( o airler bı patlasa) kişilere yazsınlar

İnsanların hayatını hiçe sayıp alkollü şekılde trafiğe cıkanlara yazsınlar abi.

Valla bu ve bunun gibi gezenlerin gözünün yaşına bakmasın devlet

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Cezaların arttırılmasından veya yapılan denetimlerden şikayetçi değilim... 26 Yıllık ehliyet sahibiyim, Kendi hatamdan dolayı 1 adet radar ve 2 adet park cezası geçmişim var, genel olarak kurallara uyarım, herkesin de uymasını beklerim... Kurallara uymayanların da ceza yemesine üzülmem, kendim dahil...

Benim olaya bakış açım budur...

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Cezaların arttırılmasından veya yapılan denetimlerden şikayetçi değilim... 26 Yıllık ehliyet sahibiyim, Kendi hatamdan dolayı 1 adet radar ve 2 adet park cezası geçmişim var, genel olarak kurallara uyarım, herkesin de uymasını beklerim... Kurallara uymayanların da ceza yemesine üzülmem, kendim dahil...

Benim olaya bakış açım budur...

Açıkçası trafik kesinlikle güvenlik işi tekil düşünülmemesi gereken bir yer ama şu an uygulanan cezai uygulamaların kaçı gerekli bilmiyorum. :bilmiyom
Ehliyetim yok henüz. :sirit

catres Çevrimdışı

catres 

Süper Üye
26 May 2018
1,459
41
Açıkçası trafik kesinlikle güvenlik işi tekil düşünülmemesi gereken bir yer ama şu an uygulanan cezai uygulamaların kaçı gerekli bilmiyorum. :bilmiyom
Ehliyetim yok henüz. :sirit
İşte herkes kurallara uysa herkes güvenli şekilde yolculuk yapmış olur :)

Başımdan geçen ufak bir olayı anlatayım.
Aracı yeni almışım gebzeden geliyorum eşim yanımda. Hersey kurallara uygun şekilde geliyorum
Yanımda bir transist. Sürücü koltugunda oturan mahluğun elinde telefon ( o zamanlar bu ceza uygulaması yok tabi ) abimiz rahat tahat kurcalıyor telefonu.
Dedim eşime bu bi sakatlık çı.... ( çıkarıcak demeye kalmadı ) bizim şeride geçti. Yanı allahtan arkamda araç yoktu. Ben frene bastım. Sellektor korna flnn. Amcam camdan kolunu cıkarttı el kol yapıyo. “ ne var ulan “ dercesine.
Yetiştim tabi. Napıyosun sen kardesım demeye kalmadı. Ne dıyon olm sen nolmuş yani tarzında konusmaya başladı bağıra bağıra. Tamam kardesım dedım. Camı kapadım eşime dedim ara polisi ver hemen plakayı.
Allah işte. İleride çevirme var ve bu amcamızı çektiler. Ne oldu bitti bilmiyorum.
Tam bir film sahnesi gibiydi.

Yani sen ne kadar kurallara uysanda bi tane apachi çıkıyo işte

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
:hoba1:hoba1:kas:kas

IMG_20181107_215111.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri