Bosch waw2856xtr çamaşır makinesinde inanılmaz İMALAT Hatası

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38
Arkadaslar konuya resim ekledim. Titreşim ve balansın eksik kullanılan parça ( yay ve amortisör ) yüzün den olduğu belli oldu. Bu makinayı alacaklar bu durumu göz önünde bulundursun.
Sağlıcakla.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Yeni konu açmak istemedim. Konu içierisinde 2-3 arkadaş ile aynı model çamaşır makinesini kullandığımı gördüm. Yalnız ben sizler kadar memnum değilim son 3-4 aydır BOSCH WAT24480 Çamaşır makinenmden böyle bir ses geliyor. 2017 yılında aldım 6 yıl garantili. Servislik durum gibi sanki?

akrep2018 akrep2018 , barbarosso barbarosso sidar2000 sidar2000

A Adem Helvacı sence sorun nerdir?

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Yeni konu açmak istemedim. Konu içierisinde 2-3 arkadaş ile aynı model çamaşır makinesini kullandığımı gördüm. Yalnız ben sizler kadar memnum değilim son 3-4 aydır BOSCH WAT24480 Çamaşır makinenmden böyle bir ses geliyor. 2017 yılında aldım 6 yıl garantili. Servislik durum gibi sanki?

Pompa kısmında cisim olabilir, baktınız mı? Bir de musluk ikonu görünüyor su mu kesikti yoksa sürekli mi çıkıyor? Servis çağırırsanız onu da söyleyin, su varken bile yanıyor olması ventil arızası demekmiş. Bizimkinde de ara sıra çıkıp sinyal veriyor, yaptırmadık.

sidar2000 Çevrimdışı

sidar2000 

Aktif Üye
3 Ocak 2019
311
38

Hocam sorununuzun ne olduğu konusunda bir fikrim yok. Konuya pek vakıf değilim. Ustalar size yardımcı olur.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634

Pompa sesi , yataklar bozulmuş. Ayrıca e.nar dediği gibi musluk işaretini unutma , sensör, ventil hatta ana karta kadar gidebilir sorun. Ama maiknede herhangi bir sorun olmaz

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Pompa sesi , yataklar bozulmuş. Ayrıca e.nar dediği gibi musluk işaretini unutma , sensör, ventil hatta ana karta kadar gidebilir sorun. Ama maiknede herhangi bir sorun olmaz
E e.nar Pompa kısımda herhangi bişey yoktu. Temiz su hortumunu açıp tüm filtreleri temizledim. . Her filtrede deniz kumuna benzer kum parçaları vardı. Çok değildi ama vardı. Şuan makineyi çalıştırdım. Musluk işareti şuan yok. Genelde bu ses boşaltma yapakerken yapıyordu. Hala devam ederse servis mecburen

Güncelleme:

Hortum ucundaki filreleri temizleyince ses %60-70 oranında azaldı. Musluk işareti kayboldu ama ses sona doğru boşaltma yaparken yine de devam ediyor. Bakalım bir 2-3 yıkama daha izlmeye devam edeyim. Düzelmezse servis ile çözüm arayayım. Sonuçta alırken + 4 yıl ek garanti ile aldım. Bir işe yarasın garanti :deli1

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri