Bosch Logixx 8 Sensitive Çamaşır Makinesi Tamire Değer mi?

G Çevrimdışı

Gennc

Yeni Üye
29 Tem 2018
34
40
Merhabalar.
Kömürlerin ne zaman biteceği anlaşılmaz. Motor kömürünü sökerek öğrenebilirsiniz.
Çok sık yıkama yapmadığınızı (hafta da bir) düşünürsek bu model makine de 10 - 12 yılda bir kömürün bittiğini görebiliriz.
Ayrıca Kömür bittiğinde kollektörü taşlamanız gerekir. Aksi taktirde yeni kömürler 8 aydan fazla gitmez.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,610
Kömürlerin bitmek üzere olduğunu nasıl anlaşır .
Kaç saat yıkamada kömürleri biter ve ç.makinasının kaç saat çalıştığını gösteren servis kodu varmıdır .

20220513_1630059a6945762dd3e2b9.jpg
Motor kıvılcım atarsa, sürtünme sesleri ve koku olursa (sıkma esnasında) kömürlere bakılması gerekilebilir.

B Çevrimdışı

boranoglu 

Aktif Üye
6 Ocak 2018
84
Son durum, makinede rulmanlar değişmiş. Tornada düzeltilen bir parçadan bahsedilmiş. Kasnakta eğilme varmış. Toplamda 1700 TL ödendi. Merkeze 45 km mesafede 500 rakımlı bir köyden alınıp aynı yere teslim edildiğini düşününce normal diyebiliriz sanırım. Makine şehirde olsaydı yetkili servis dışında daha uyguna yaptırabilir yahut kendimiz de uğraşabilirdik. Ancak bu vakitsizlikte vaziyet böyle gelişti. İlgilenen tüm arkadaşlara tekrar teşekkür ederim.

K Çevrimdışı

KingOfShadow 

Aktif Üye
13 Kas 2021
106
22
Bosch makinelerden kirli çıkıyor diye çok şikayet gördüm sebebi de şu su tasarrufu yapsın diye az suyla yıkıyor kirli çıkıyor

Ben seg almıştım gayet memnunum sesi dışında hiç bir problemi yok makinenin sesi biraz fazla ama kömürü de bir senede anca oturdu ve annemizin yastık yıkama huyu varsa o huyundan vazgeçmek zorunda yeni nesil tüm makineler yıkar ama sıkmaz yastık suyu yedikçe 20kg ye kadar çıkıyor marka fark etmez hiç biri sıkmaz

Kömürlerin bitmek üzere olduğunu nasıl anlaşır .
Kaç saat yıkamada kömürleri biter ve ç.makinasının kaç saat çalıştığını gösteren servis kodu varmıdır .

20220513_1630059a6945762dd3e2b9.jpg
Kömürü bitince kazan dönmez elinle çevirince biraz hareket alır gene durur oradan anlarsın

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri