BORSA HİSSE SENEDİ

• Konbuyu başlatan Ertugruloner
  • Başlangıç tarihi
T Çevrimdışı

tyfngkt 

Aktif Üye
1 Eyl 2018
59
33
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi yeni yılın ilk haftasında da yükseliş eğilimini koruyarak rekor üzerine rekor kırarken, analistler, bazlı değerlendirildiğinde BIST 100 endeksinin hala gidecek çok yolu olduğunu ifade ediyor. BIST 100 endeksinde 2 Kasım haftasında başlayan yukarı yönlü hareket, yeni yılın ilk haftasında da devam etti. Endeks böylece yükselişini üst üste 10. haftaya taşıdı. Tüm hisse senetlerini ve döviz kurlarını bende buradan takip ediyorum:

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,286
Konuyu açan arkadaş 10.000 TL Garanti hissesi almış olsaydı şimdi yaklaşık 16.600 TL’si olacaktı. Güzel para. Yatırım için bilgili olmanın yanında cesaret ve şansta gerekiyor.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Konuyu açan arkadaş 10.000 TL Garanti hissesi almış olsaydı şimdi yaklaşık 16.600 TL’si olacaktı. Güzel para. Yatırım için bilgili olmanın yanında cesaret ve şansta gerekiyor.
Mevzu alsaydı değil, aldıktan sonra oluşan düşüş ve çıkışlarda nasıl bir tavır alacağı. Borsada geçmişe bakarak yorum yapmak kolaydır, mühim olan o malı taşırken soğuk kanlı kalabilmek, bankalar hala çok ucuz ama mesele ne zaman kalkacakları

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
yazdıklarımı sildim yorumsuz uzak durmak lazım sakıncalı işler:kiskis

Moderatör tarafında düzenlendi:
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Bu gün küçük yatırımcıyı sağlam silkelediler maalesef. :coskun
Öncelikle YTD

7.93 TL den 2017$ ım var. (16.000 TL yatırdım şuan 14.905 TL)
142$ da 12 LTC kripto param var (1600$ yatırdım şuan 1400$ var)
510 TL den 39.26 Gr altınım var (20.000 TL yatrıdım şuan 17.000TL)
520 TL den 17.8 Gr altınım var. (7.700 TL yatırdım 6500 TL)

nereye yatırım yapsam kuduru. Elimde son kalan nakitle halka arza girdim.
85 Lot aldım 1372 TL bakalım o da yarın bırsaya girecek.
7.38 TL den 1550$ ım var çok küşür bir kere dipten bir yatırım yaptım :alsana

bi borsa kalmıştı yüklü girmediğim ona da niyetlendim ama çöküş erken geldi. Cuma günü 9-10.000 TL lik hisse yatırımı yapacaktım.

Aslında tüm sorun 1 inde kaybedince diğer alana sıçramak oldu. Habi bari bunda kazanayım derken bi baktım hepsinden tersteyim. Artık uzun vadeciyim mecburen :alala:deli1

Son düzenleme:
Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Öncelikle YTD

bi borsa kalmıştı yüklü girmediğim ona da niyetlendim ama çöküş erken geldi. Cuma günü 9-10.000 TL lik hisse yatırımı yapacaktım.

Aslında tüm sorun 1 inde kaybedince diğer alana sıçramak oldu. Habi bari bunda kazanayım derken bi baktım hepsinden tersteyim. Artık uzun vadeciyim mecburen :alala:deli1
Uzun vadede zarar etmezsin, ihtiyacın yoksa portföyüne dokunmam yerinde olsam. (ytd)

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Uzun vadede zarar etmezsin, ihtiyacın yoksa portföyüne dokunmam yerinde olsam. (ytd)
Zaten zararına bozmam dursun bir müddet. Doların yakın zamanda zaten yükseleceği kesin. MB kasa boş borç desen çok. Öpücükle ödemede yapamayacağına göre Dolar almak zorunda. Ozaman yatırımlardaki zararı baya karşılamış oalcağım.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Öncelikle YTD

Yazdığınız tüm kalemlere düşerken girmişsiniz, örneğin gramı konuşalım 520 de aldınız diyelim 510 a düştüğünde ilave almayıp elinizde olanı satsanız 440 liralara geldiğinde yerine koysanız, aynısı dolar için de geçerli 8.50 den dönüşte düşerken almışsınız, hele cuma borsaya girecektim demisşiniz ki Allah korumuş, Ağustos dan beri soluksuz çıkıp her gün tarihi zirve yapan borsa son bir haftadır verdi zaten düşüşün emaresini, mal alacaktım dediğiniz gün bu işe emek harcayan eğitimini alanlar stop olup nakite geçerek beklemeye başladılar. Demem odur ki bu enstrümanlarda yatırım yapıp para kazanmak istiyorsanız, basit de olsa teknik analiz bilmeniz yararınıza olacaktır, kripto para piyasasını bilmem ama diğerlerinde beklerseniz vadeden kaybedersiniz sadece ama eninde sonunda tekrar dönecektir yukarı, geçmiş olsun çok büyük zararlarınız yok daha bugün kredili malda yakalanıp birikiminin %90 ını kaybeden birini gördüm borsada, dikkat etmek lazım ancak bilinmelidir ki bugünkü düşüş önceden bildiğimiz ve ona göre pozisyon aldığımız bir hareketti.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Yazdığınız tüm kalemlere düşerken girmişsiniz, örneğin gramı konuşalım 520 de aldınız diyelim 510 a düştüğünde ilave almayıp elinizde olanı satsanız 440 liralara geldiğinde yerine koysanız, aynısı dolar için de geçerli 8.50 den dönüşte düşerken almışsınız, hele cuma borsaya girecektim demisşiniz ki Allah korumuş, Ağustos dan beri soluksuz çıkıp her gün tarihi zirve yapan borsa son bir haftadır verdi zaten düşüşün emaresini, mal alacaktım dediğiniz gün bu işe emek harcayan eğitimini alanlar stop olup nakite geçerek beklemeye başladılar. Demem odur ki bu enstrümanlarda yatırım yapıp para kazanmak istiyorsanız, basit de olsa teknik analiz bilmeniz yararınıza olacaktır, kripto para piyasasını bilmem ama diğerlerinde beklerseniz vadeden kaybedersiniz sadece ama eninde sonunda tekrar dönecektir yukarı, geçmiş olsun çok büyük zararlarınız yok daha bugün kredili malda yakalanıp birikiminin %90 ını kaybeden birini gördüm borsada, dikkat etmek lazım ancak bilinmelidir ki bugünkü düşüş önceden bildiğimiz ve ona göre pozisyon aldığımız bir hareketti.
Bu kadar sert düşüş olacağını bilmiyordum. Sonuçta her gün zirveyi gören dolar ve altın vardı. Sonunda dayanamayıp full girdim. 3 günde 20k TL 21k oldu ama 2 günde 19k ya düştü. Kardan zarara gittim. Dolarda baktım 8.50 lerden hızlıca 7.90 lara indi diptir diyerek ordan da girdim. Ben aldıkça düştü. Neyse sayemde ülke kulturdu. Nerey girsem kurutuyorum.:cak

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Bu kadar sert düşüş olacağını bilmiyordum. Sonuçta her gün zirveyi gören dolar ve altın vardı. Sonunda dayanamayıp full girdim. 3 günde 20k TL 21k oldu ama 2 günde 19k ya düştü. Kardan zarara gittim. Dolarda baktım 8.50 lerden hızlıca 7.90 lara indi diptir diyerek ordan da girdim. Ben aldıkça düştü. Neyse sayemde ülke kulturdu. Nerey girsem kurutuyorum.:cak
Bu gibi durumlar için eldeki nakit dağılımını şu şekilde yapılmasını tavsiye ediyor uzmanlar.

%25 döviz
%25 altın
%25 borsa fon vs
%25 Nakit (₺)

Yatırım araçları bir şekilde dip yaptığında eldeki nakit ile alttan alma ihtimali olur ve böylelikle zarar büyük olmaz.

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Dediğim gibi kendinizi eğitin, borsanın izinden diye bir site var oradan başlayabilirsiniz, nereye girseniz kurutmuyorsunuz yanlış zamanda yanlış yerdesiniz sadece

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri