BMW F20 118d Jant Tavsiyesi

Hangisi jant daha cok yakisir?

• 1

Oy: 0 0.0%
  • 2

• 3

• 4

• 6

• 7

• Daha iyi bir önerim var..

• Kullanılan toplam oy
    4
Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Arabanın vizesi için 2 tane lastik almam gerekiyordu 4 yeni lastik 4 çelik jant 50 euroya buldum 🤣çelik jant aklımda yoktu. 10 gün önce taktirdim. Somunlar uymadı 16 somun için 35 euro verince canım yandi🤣

1000008924.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Arabanın vizesi için 2 tane lastik almam gerekiyordu 4 yeni lastik 4 çelik jant 50 euroya buldum 🤣çelik jant aklımda yoktu. 10 gün önce taktirdim. Somunlar uymadı 16 somun için 35 euro verince canım yandi🤣

1000008924.jpg
Jantları, lastikleri o paraya alıp bijonlara o parayı vermek insanın canını sıkıyor. Hayırlı olsun bu arada pek yakışmış. 🧿

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
Aralık ayında zamları yemeden lastik yenilemek istedim.

Falken FK 510 serisi 255/45/R18 4 adeti 8600tl almıştım.

400tl takma ve kaliteli sibop için ayrıca para ödedim.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43

1000008924.jpg
kazasiz belasiz kullan
Aralık ayında zamları yemeden lastik yenilemek istedim.

Falken FK 510 serisi 255/45/R18 4 adeti 8600tl almıştım.

400tl takma ve kaliteli sibop için ayrıca para ödedim.
araba ne ki okadar genis lastikler kullaniyorsun? benim arabadaki 245 bile cok genis duruyor 255 i düsünemiyorum hemde sadece arka tarafdaydi sende birde önde de varsa tank gibi görünüyordur araba :P
bu arada lastiklere baktim burda tanesi 145 euro genel testleri iyiymis ama yagmur lu havada aqua planing ve fren mesafesi konusunda biraz olumsuz yorumlar yapmislar auto motor sport vs testlerinde
islak zeminde dikkatli ol :cak

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
kazasiz belasiz kullan

araba ne ki okadar genis lastikler kullaniyorsun? benim arabadaki 245 bile cok genis duruyor 255 i düsünemiyorum hemde sadece arka tarafdaydi sende birde önde de varsa tank gibi görünüyordur araba :P
bu arada lastiklere baktim burda tanesi 145 euro genel testleri iyiymis ama yagmur lu havada aqua planing ve fren mesafesi konusunda biraz olumsuz yorumlar yapmislar auto motor sport vs testlerinde
Araba canavar. Değerini bilene. Opel Insignia Cosmo. :tara :kas

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
kazasiz belasiz kullan

Orjinal lastik boyutu ile aynı. Ben fabrika değerleri dışında pek kullanmayi sevmem. Toyota yaris verso aracım. Japon harici araç kullanmıyorum 🙃

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
opelden bir kere canim yandi bidaha yanasmam
insignia lar tam fiyat performans arabasi kendi sifinida en cok donanimi en uygun fiyatla sunan araclardan birtanesi
araba bakarken ikinci el ilanlarinda cok arizali araba ilani gördügüm ve bir corsa elimde kaldigi icin opele yanasmiyorum yoksa güzel araba

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
insignia lar tam fiyat performans arabasi kendi sifinida en cok donanimi en uygun fiyatla sunan araclardan birtanesi
araba bakarken ikinci el ilanlarinda cok arizali araba ilani gördügüm ve bir corsa elimde kaldigi icin opele yanasmiyorum yoksa güzel araba
Opel alman arabası. Alman, İtalyan, Fransız vs hepsi leş bana göre. Japon candır. Tercih meselesi tabiki. Bu sadece benim fikrim

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
opel kökeni alman olsada su anda fransizlara ait japon arabalari alt orta sinifta dayaniklilik konusunda övgü aliyor alman markalari mercedes bmw audi vs üst siniflarda lider durumda japonlarin bu basarisida alman arabalarinin piyasasinda yer edinebilmek icin gösterdigi cabalamalardan kaynakli araba isi sans isi benim gözüm gibi baktigim araba elimde kaldi her gün gözümün önünde arabanin anasini aglatan kisilerin arabasi halen yürüyor

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Bahsettiğimiz Opeller modelleri itibariyle Alman üretimi sayılabilir. Aslında daha net bilgiyi Sota Sota Başkan verecektir. Benim düşüncem aracı kullananların nasıl yaklaştığı bazen aracın ömründe fazlasıyla etkili oluyor. Firma çalışanıyken firma aracı olarak Opel Astra G kasa vardı. Araç çok hoşuma gidiyordu ama yağ yakması, arada çeşitli arızalar vermesi illallah dedirtmişti. Multijet 1.3 vardı. Şimdi aynı motoru kullanıyorum tık yok.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bahsettiğimiz Opeller modelleri itibariyle Alman üretimi sayılabilir. Aslında daha net bilgiyi Sota Sota Başkan verecektir. Benim düşüncem aracı kullananların nasıl yaklaştığı bazen aracın ömründe fazlasıyla etkili oluyor. Firma çalışanıyken firma aracı olarak Opel Astra G kasa vardı. Araç çok hoşuma gidiyordu ama yağ yakması, arada çeşitli arızalar vermesi illallah dedirtmişti. Multijet 1.3 vardı. Şimdi aynı motoru kullanıyorum tık yok.
ben araba kötü demiyorum zaten araba iyi ama ben opel den basim agridigi icin tercih degil mecbur kalmadikcada tercih etmem
avrupa piyasasi icin almanyada üretiliyor olabilir ama ana sahibi baska ülke ve bunun disinda kim bir araba veya baska bir ürün icin bu devirde %100 yerli mili diyorsa yalancidir serefsizdir haindir o.. neyse devam etmiyim :haha
%100 alman veya türk gibi birsey bu devirde mümkün olsada firmalar maddi cikarlari icin bunu tercih etmiyorlar almanlarin tükrlerin aksine böyle bir iddiasi yok konu baska yerlere gitmeden kendi bildigim ve deneyimledigim birseyi paylasiyim
vw nin bir dagitim merkezi gibi bir yerinde calismistim oraya polonya cin almanya ispanya vs farkli fakrli ülkelerden araba parcalari geliyordu biz onlari gitmesi gereken yerlere yönlendiriyorduk vw bünyesindeki bütün marka ve o markalarin ürettigi araba modellerinden parcalar geliyordu
vw nin passatta kullandigi havalandirma parcasi ile poloda kullandigi yada skoda da kullandigi parca ayni parca (sadece örnek) polonyadadan geliyordu arabanin sag ön camurlugundaki metal parca cinden geliyordu audinin aynasi ispanyadan geliyordu gibi
ayni sey bu gün mercedes bmw gibi markalarda da gecerli örnegin opelin bir cok modeli general motorsun chevrolet arabalariyla ayni
araba isi sans isi baskasinin tamirciyle akraba olmasina sebep olan arabayi sen yagini degistirmeden hor kullanarak kullansan bile elinde kalmayabilir yada bana oldugu gibi yagina suyuna vs gözün gibi bakarsin araba bozulur tamir de ettiremezsin öyle satarsin atarsin gider

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
A1 kasalarda çok fazla elektronik-motor problemi vardı.
A2 makyajlanan kasada motor ve elektronik baştan aşağı yenilendi oldukça sorunsuz bir model ortaya çıktı.

Şuana kadar yaşadığım supriz tek arıza Radyatörün içten delinip şanzımana su verdi. Hemen şanzımanda ki anormaliği hissetim su seviye kontrol ettim çok az su eksilmişti.

Hemen sanayiye çekip şanzıman yağını kontrol ettim şüphem doğruydu :kiskis

20lt şanzıman yağı + radyatör değişimi yaparak sorunu çözdük.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,744
kazasiz belasiz kullan

Sert kullanmayı seviyorum özellikle virajlı yollarda :kiskis

orjinal taban 245, tabanı 255 çıkarıp yanağı aynı tuttum. Konfor bir tik arttı lastik basıncını suan konfor tuttuğum için keskin virajlara sert girdiğimde yanak eziyor.

ön 35psi , arka 33 psi

müsait zamanda basınçları arttıracağım ayrıca yağmurlu havada elimden geldiğince sakin kullanmaya çalışırım.

B Çevrimdışı

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
A1 kasalarda çok fazla elektronik-motor problemi vardı.
A2 makyajlanan kasada motor ve elektronik baştan aşağı yenilendi oldukça sorunsuz bir model ortaya çıktı.

Şuana kadar yaşadığım supriz tek arıza Radyatörün içten delinip şanzımana su verdi. Hemen şanzımanda ki anormaliği hissetim su seviye kontrol ettim çok az su eksilmişti.

Hemen sanayiye çekip şanzıman yağını kontrol ettim şüphem doğruydu :kiskis

20lt şanzıman yağı + radyatör değişimi yaparak sorunu çözdük.
radyatorle sanzimanin nasil bir baglantisi varki radyatörden su sanszimana gidiyor normalde sanziman dedigin kapali sistem degilim ve yapi olarakda cok alakasiz yerlerde olmasi lazim radyatör en önde olur önden cekisli arabada sanziman motorun altinda vs arkadan cekisli veya 4 cekerse boylu boyunca arkaya dogru uzanir diye biliyorum yinede ucuz atlamissin gecmis olsun büyük masraf cikarabilirdi
Sert kullanmayı seviyorum özellikle virajlı yollarda :kiskis

orjinal taban 245, tabanı 255 çıkarıp yanağı aynı tuttum. Konfor bir tik arttı lastik basıncını suan konfor tuttuğum için keskin virajlara sert girdiğimde yanak eziyor.

ön 35psi , arka 33 psi

müsait zamanda basınçları arttıracağım ayrıca yağmurlu havada elimden geldiğince sakin kullanmaya çalışırım.
ben virajlara sert girmem ama otobanda max hiz severim araba cok hizli gitmiyorda 220 filan max dedigim iste,
ama bugatti gibi bir arabam olsa 500+ km/s yapmaya calisirim orasi kesin ., ibrede gösterge sona dayanmayinca rahat etmiyorum :deli
mesela su milyoner gibi 417 km/s yapardim almanyada skandala dönüstü mevzu

ben lastik basinci yanak genisligi filan cok anlamam ama yanak genisligi düsük olan lastik/jantlar daha güzel görünüyor 30 max 35 olsun
50 vs cok igrenc

Geri
Üst Alt