Bir Air Fryer Alsaydınız Hangisi olurdu?

Samurai Çevrimiçi

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,290
39
Benim kız birader almıştı bu Airfryer denen zımbırtıdan, Philips marka, sanırım 8-9 aydır kullanıyoruz. Şu ana kadar sorunsuz çalıştı, pek bir şikayetimiz yok. Bunda pişirilen yemekler hem sağlıklı hem de lezzetli oluyor; tavuk, et gibi yiyeceklerin tadı mangala yakın diyebilirim. Hatta tavuğu bunda pişirmeye alışınca normal tava veya fırında pişmiş tavuk yiyemiyorum diyebilirim.

Tek şikayetimiz temizliğinin biraz uğraştırıcı olması. Her kullanımdan sonra demonte edip, yıkamak, temizlemek zor geliyor.

R Çevrimdışı

ridw0n 

Aktif Üye
8 Ağu 2022
412
Benim kız birader almıştı bu Airfryer denen zımbırtıdan, Philips marka, sanırım 8-9 aydır kullanıyoruz. Şu ana kadar sorunsuz çalıştı, pek bir şikayetimiz yok. Bunda pişirilen yemekler hem sağlıklı hem de lezzetli oluyor; tavuk, et gibi yiyeceklerin tadı mangala yakın diyebilirim. Hatta tavuğu bunda pişirmeye alışınca normal tava veya fırında pişmiş tavuk yiyemiyorum diyebilirim.

Tek şikayetimiz temizliğinin biraz uğraştırıcı olması. Her kullanımdan sonra demonte edip, yıkamak, temizlemek zor geliyor.
üst rezistans kısmı nasıl o konuda çok şikayet okudum.

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Bu arada Youtube da kıymetli bir kardeşimizin uyarısı oldu sizlere de bilgi vermek istedim.

Sanıyorum ki 10 ayrı air fryer ile yapılan testlerin sonucunda, YİNE ne yazık ki kanserojen maddelerin ortaya çıkmasına sebep olduğu iddia edilmiş.
Yediğimiz püskevit içerisinde bile zaten var olan maddeden bahsediliyor.
cihaz degilde pisirme yöntemi kanser riskini artirdigi düsünülen acrylamide maddesini üretiyormus
bizim kültürde her zaman söylenen "yemek kisik ateste agir agir piser" sözünü uygulamamiz gerektigini söylüyorlar yani birden yüksek isiya maruz birakmak yerine agir agir piserse bu madde üretilmiyormus ayni sey bu cihazlarla yapilamiyormu 20 dk 200 derece degilde 40 dk 100 derece gibi?
hazir konuya dalmisken bunlarin elektrik tüketimi nedir ben tek basima yasiyorum hazir donmus veya taze kesilmis patates kizartmasi köfte gibi tek kisilik 1 er porsiyonluk pisirmelerde firini acmak la bunun arasinda cok fark varmi 2000 watt az bir rakam degil cok da ekonomoik gelmedi bana
Zamanında yüzüne bakılmayan alete şimdi millet tapar oldu.
Niye, bu instagram & youtube pazarlamacıları yüzünden.
Almanya'da 50 € lara satılıyor. Bence tanıdık akraba vs varsa onlara söyleyin getirsinler. :)
almanyada 50 euroya satilan ürünler var desek daha dogru olur 50 euroya hangi marka ve model satiliyor? ben simdiye kadar hep sagda solda az bilinen markalarin veya kücük basit modelelrinin o fiyata satildigini gördüm

örnek fiyatlar

AF-B6L001 6 Liter, 1800W
65,13€ dan 31% düsmüs kampanya fiyati 44,98€

Philips HD9252/90 4,1L
115,69€ dan 15% düsmüs kampanya fiyati 98,91€ ( fransiz damazonundan)

bu tam aile tipiymis kalabalik olanlar bunu incleyebilir
Princess Aerofryer-Ofen DeLuxe - 11Liter; 1800W
169,99€ dan 11% düsmüs kampanya fiyati 151,99€

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
hazir konuya dalmisken bunlarin elektrik tüketimi nedir ben tek basima yasiyorum hazir donmus veya taze kesilmis patates kizartmasi köfte gibi tek kisilik 1 er porsiyonluk pisirmelerde firini acmak la bunun arasinda cok fark varmi 2000 watt az bir rakam degil cok da ekonomoik gelmedi bana
Güç tüketimi yakın. Önemli olan süre.
Wattmetre ile program sırasında ölçüm yapılabilir.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Bu arada Youtube da kıymetli bir kardeşimizin uyarısı oldu sizlere de bilgi vermek istedim.

Sanıyorum ki 10 ayrı air fryer ile yapılan testlerin sonucunda, YİNE ne yazık ki kanserojen maddelerin ortaya çıkmasına sebep olduğu iddia edilmiş.
Yediğimiz püskevit içerisinde bile zaten var olan maddeden bahsediliyor.
Buyuksek isida pisirilen dokum veya mangallarda da geçerli. Dogrudan atese veya yüksek atese birakmak gidaya zarar verir ama kanserojenlik tartismali. En güzeli yavas yavas. Ne yiyecuk biz. 🤣🤣🤣

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Buyuksek isida pisirilen dokum veya mangallarda da geçerli. Dogrudan atese veya yüksek atese birakmak gidaya zarar verir ama kanserojenlik tartismali. En güzeli yavas yavas. Ne yiyecuk biz. 🤣🤣🤣
Böyle konularda ben hep ''Ulen zaten ne yediğimiz belli değil ki?'' diyorum :)
21 günde antibiyotik ile şişirilip bize SOK marketlerde satılan tavukları 100 derecede pişirsek ne, 200 derecede pişirsek ne? :alala

MutluTEKİR Çevrimdışı

MutluTEKİR 

Aktif Üye
29 Tem 2022
215
33
cihaz degilde pisirme yöntemi kanser riskini artirdigi düsünülen acrylamide maddesini üretiyormus
bizim kültürde her zaman söylenen "yemek kisik ateste agir agir piser" sözünü uygulamamiz gerektigini söylüyorlar yani birden yüksek isiya maruz birakmak yerine agir agir piserse bu madde üretilmiyormus ayni sey bu cihazlarla yapilamiyormu 20 dk 200 derece degilde 40 dk 100 derece gibi?

almanyada 50 euroya satilan ürünler var desek daha dogru olur 50 euroya hangi marka ve model satiliyor? ben simdiye kadar hep sagda solda az bilinen markalarin veya kücük basit modelelrinin o fiyata satildigini gördüm

örnek fiyatlar

AF-B6L001 6 Liter, 1800W
65,13€ dan 31% düsmüs kampanya fiyati 44,98€

Philips HD9252/90 4,1L
115,69€ dan 15% düsmüs kampanya fiyati 98,91€ ( fransiz damazonundan)

bu tam aile tipiymis kalabalik olanlar bunu incleyebilir
Princess Aerofryer-Ofen DeLuxe - 11Liter; 1800W
169,99€ dan 11% düsmüs kampanya fiyati 151,99€
Geçen sosyal medyada fotoğraf denk geldi. Mediamarkt'da Xiaomi Mi Smart Airfryer indirimde 49.99€ ydu.

Tek kişi ve dondurulmuş gıda için biçilmiş kaftan bence. Fırında ön ısıtma çok vakit alıyor. Büyük hacmi ısıtmak daha fazla vakit alıyor.

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
21 günde antibiyotik ile şişirilip bize SOK marketlerde satılan tavukları 100 derecede pişirsek ne, 200 derecede pişirsek ne? :alala
Köfte efsane güzel oluyor. Balon gibi şişiyor 🤣🤣 yarim kilo kiymaya 1 kg lik tekirdag kofte harci katiyorum. Müthiş (kanserojen manserojen aldirmiyorum ben) sağlıklı tuketebilecegimiz hicbirsey yokken yasadigimiz andan keyf alma durumundayim. Ne kadar dikkat ederseniz edin hastalaniyorsunuz. Doktorum. Ama hastalandigimda hastaneye gitmemeyi tercih ediyorum.cunku moral bozuklugu, stres hangi hastalik olursa olsun farketmez ilk düşman. Yakin gelecekte hastalik sayisi cok fazla artacak.

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Güç tüketimi yakın. Önemli olan süre.
Wattmetre ile program sırasında ölçüm yapılabilir.
bende hem ölcüm yapacak ekipman hemde bu cihazdan yok o yüzden ben yapamam imkani olan birisi yapsa aslinda iyi olurdu belki yapilmisi vardir ama arastirmak lazim
teoride mantikli olsada pratikte pek mantikli bir hareket degil vücut belki bir sekilde hormonlu gidalar, radyasyon veya diger sagliga zararli etkilerle bas edebilecek kapasitedir ama fazladan aldiginiz zararli etki artik bagisiklik sisteminin bas edebilecegi limiti asmamiza neden olabilir
elimizde 50 kg yük varken zaten 50 kg tasiyorum ne olacak canim 5 kg daha ekliyelim dersin ama belki o 5kg yüzünden belin kolun dayanamaz belin incinir veya kaslarin zedelenir
Geçen sosyal medyada fotoğraf denk geldi. Mediamarkt'da Xiaomi Mi Smart Airfryer indirimde 49.99€ ydu.

Tek kişi ve dondurulmuş gıda için biçilmiş kaftan bence. Fırında ön ısıtma çok vakit alıyor. Büyük hacmi ısıtmak daha fazla vakit alıyor.

xiaomi dedigimiz görece kaliteli cakma ürün yapan bir firma bu ürünler 50 euro dersek sanki bilinen tefal vs gibi markarlin tr de 150-200 euroya satilan ürünü almanyada 50 euroya satiliyormus gibi bir algi olusuyor ki o ürüne baktim kampanya harici yaklasik 90 euroya satiliyor

ankastre firin ve bu fritözlerin güc tüketimi en iyi ölcüm yapilarak görülebilir sanirim mantik olarak daha kücük alani isittigi icin fritözün daha tasarruflu olmasi gerekli

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Köfte efsane güzel oluyor. Balon gibi şişiyor 🤣🤣 yarim kilo kiymaya 1 kg lik tekirdag kofte harci katiyorum. Müthiş (kanserojen manserojen aldirmiyorum ben) sağlıklı tuketebilecegimiz hicbirsey yokken yasadigimiz andan keyf alma durumundayim. Ne kadar dikkat ederseniz edin hastalaniyorsunuz. Doktorum. Ama hastalandigimda hastaneye gitmemeyi tercih ediyorum.cunku moral bozuklugu, stres hangi hastalik olursa olsun farketmez ilk düşman. Yakin gelecekte hastalik sayisi cok fazla artacak.
Valla hocam belki cahilce bir davranış ancak ben ölümüne ağrım sancım yoksa hastane kapısından girmem, doktor yüzü de görmem çünkü zaten iğneden felaket korkarım, daha büyük korkum ise Doktora gittiğimde bende bulacakları, anlatacakları ve önlem adı altında yapacakları beni benden alır götürür diye düşünüyorum. Şu hayatta 3 iyi tanıdığım var, Arabamı, Eşimi ve vücudumu. neyi yaptığımda ne olur, ne zaman ne yersem vücudum ne tepki verir, ne zaman ne yaparsam başım ağrır vs vs bunları bilir ona göre hareket ederim. İçki alışkanlığım yok ama karı koca arada kadeh tokuştururuz. Son dublemi 6 ay önce, son biramı geçen ay içmişim. Sigara kullanmam ve bırakmış birisi de değilim hiç başlamadım. öyle kahve mahve köşelerine de gitmem. Saman alevi bir tipim, arada çok çabuk parlarım ama normalde kakaka kikiki birisiyim, hayatı çok takmam kafama.

Hatta hatuna dedim ki ''la hatun, olur da bir gün ölürsem hiç öyle mezar falan filan uğraşma, yaktır beni gitsin, Küllerimi de ege denizine savur bana yeter'' (Sorun şu ki Ülkemizde krematoryum yokmuş)

Yani bu bilimsel konulara saygım sonsuz ama biz fakir faniler için bunları bilsek de bir şey değişmiyor.
Hadi diyelim ki hep beraber bunları yememe kararı aldık forumca. ''Uçan zıçan göçen tavuk kaç para hocam habarın var mı?'' derler adama :kiskis

Biz şoktaki şişirilmiş kanatların fiyatını görünce şoka giren insanlarız yahu. Ekmekte gluten, tavukta antibiyotik, mısırda gdo, pirinçte kimyasal, yahu bizim 4 çeşnicibaşılı badem unundan ekmek yapılmış sofralarımız yok, paramız oldukça ne bulsak yiyoruz napalım yani air fryer kanser etmişse sanki isteyerek olduk :dry

B Çevrimiçi

Bratan 

Süper Üye
8 Kas 2018
907
43
Valla hocam belki cahilce bir davranış ancak ben ölümüne ağrım sancım yoksa hastane kapısından girmem, doktor yüzü de görmem çünkü zaten iğneden felaket korkarım, daha büyük korkum ise Doktora gittiğimde bende bulacakları, anlatacakları ve önlem adı altında yapacakları beni benden alır götürür diye düşünüyorum. Şu hayatta 3 iyi tanıdığım var, Arabamı, Eşimi ve vücudumu. neyi yaptığımda ne olur, ne zaman ne yersem vücudum ne tepki verir, ne zaman ne yaparsam başım ağrır vs vs bunları bilir ona göre hareket ederim. İçki alışkanlığım yok ama karı koca arada kadeh tokuştururuz. Son dublemi 6 ay önce, son biramı geçen ay içmişim. Sigara kullanmam ve bırakmış birisi de değilim hiç başlamadım. öyle kahve mahve köşelerine de gitmem. Saman alevi bir tipim, arada çok çabuk parlarım ama normalde kakaka kikiki birisiyim, hayatı çok takmam kafama.

Hatta hatuna dedim ki ''la hatun, olur da bir gün ölürsem hiç öyle mezar falan filan uğraşma, yaktır beni gitsin, Küllerimi de ege denizine savur bana yeter'' (Sorun şu ki Ülkemizde krematoryum yokmuş)

Yani bu bilimsel konulara saygım sonsuz ama biz fakir faniler için bunları bilsek de bir şey değişmiyor.
Hadi diyelim ki hep beraber bunları yememe kararı aldık forumca. ''Uçan zıçan göçen tavuk kaç para hocam habarın var mı?'' derler adama :kiskis

Biz şoktaki şişirilmiş kanatların fiyatını görünce şoka giren insanlarız yahu. Ekmekte gluten, tavukta antibiyotik, mısırda gdo, pirinçte kimyasal, yahu bizim 4 çeşnicibaşılı badem unundan ekmek yapılmış sofralarımız yok, paramız oldukça ne bulsak yiyoruz napalım yani air fryer kanser etmişse sanki isteyerek olduk :dry
dediklerin hakli bazi bölümleri trajik zaten hastalik hastasi olmaya gerek yok ama tadinda birakabilmek mesele eminim su anda bir cok insan heves edip bu cihazi aliyordur ve herseyi onda yapmak icin firsat kolluyordur bizde genelde böyle olur para verdikmi karsiligini fazlasiyla almak isteriz olay benim bu yaz türkiyeden güvec getirtmem ve 2 günde bir firinda güvecte birseyler pisirmem gibi tamamen
ne yemek yesem diye düsünüyorum aklima gelen herseyi güvecte yapmanin hesbaini yapiyorum :hih
mevcut dünyada tamamen saglikli yasamak bu sartlar altinda mümkün degil
belki kuzey dogu mogolistana dogru bozkirlarda bir ciftlik kurup kendi tarimini hayvanciligini yaparsan bunu saglayabilirsin
modern dünyadan tamen uzakta binlerce km lik alanda fabrika filan olmadan hazir hic bisey kullanmadan :alala

krematoryum türkiye gibi %1200 ü müslüman olan ülkede bulabilecegini sanmak da nasil bir iyimserlikse artik :durt

airfryer ile biseyler yapilamazmi? küle döndürmesede sicak sicak servis ederiz yada yolcu ederiz :haha

S Çevrimdışı

sisperdesi 

Aktif Üye
28 May 2022
255
29
Aynen öyle hocam. O stres beni daha çok yoruyor. Bana ne dokunuyor ne zarar veriyor herşeyi biliyorum. Bazi rahatsizliklarim oldu. Etrafin ısrarıyla gittim. Her türlü test vs baktım. Sonuç hersey mukemmel. O zaman şunlara bakalim falan olunca haliyle doktorda oldugumuzdan sebep durumuna girince karsimdaki bir cok doktor yani baksak iyi olur dedigi anda dedim dur. Kalsın. Nerde yürür vaziyetimiz durur o zaman çeker kenara yakarım dortluleri. Obur turlu Allah kimseyi ele avuca dusurmesin kimseye muhtaç etmesin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri